Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik 34-35 hetesen szültek...

Akik 34-35 hetesen szültek leírnátok a tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés
Mekkora lett a baba, rendben volt-e minden, meddig tartottak bent titeket, volt-e inkubátorban..stb.Minden érdekel ezzel kapcsolatban.Köszönöm a válaszokat.

2013. júl. 25. 17:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
34+3 hétre szültem. Váratlan burokrepedés éjszaka, aztán elfolyt a magzatvíz, de semmilyen fájás nem volt. Nem is voltam eleinte biztos benne, hogy a magzatvíz szivárog, és nem csak valami erősebb hüvelyi folyásom van. Azért bementünk a kórházba, bent is fogtak rögtön. Kaptam infúziót, amivel megpróbálták visszatartani a babát, valamint antibiotikumokat a fertőzés ellen. Karácsony volt, a dokim szabin. Két napig bent feküdtem, fájások csak nem jöttek. Aztán a dokim jött ügyeletbe, és mondta, hogy szülün. 10-kor bekötötték az infúziót, 14 órára meglett a kisfiam természetes úton 8/9-es apgarral, 2400 grammal és 43 cm-rel. Mivel már eleve számítottunk a koraszülésre nyíló méhszáj miatt, ezért korábban kaptam tüdőérlelő injekciókat. Kisfiamat nem kellett lélegeztetni, egy hétig inkubátorban volt, újabb egy hétig a "hízlaldában", aztán hazahoztuk. Tökéletesen egészséges. Annyi "hátrány" volt csak, hogy mindent egy hónappal később csinált, mint ahogy a nagykönyvben megvolt írva, de koraszülötteknél ez normális.
2013. júl. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még annyi, hogy szoptatni nem tudtam, mert az alatt a két hét alatt (hiába fejtem), elapadt a tejem. egy ideig még próbálkoztam a fejéssel, aztán feladtam. De így utólag nem görcsölnék már rajta annyit. A mai tápszerek tökéletesek!
2013. júl. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Logout99 válasza:

36 hetesen szült a feleségem, mert terhes toxémiát diagnosztizált az orvos, már mérget kezdett termelni a szervezete. Kevés volt a magzatvize is, de hála Istennek egészségesek mind a ketten. 2100 grammal született a kislányunk,és 47 cm- el. A kis termetének köszönhetően nem volt nagy komplikáció, ugyanis a nyakára volt tekeredve a köldökzsinór , de mivel apró volt ezért nem szorította a nyakát. Inkubátorban nem volt, és 5 napig tartották bent őket. Ki volt fejlődve mindene normálisan, csak ugye aprócska volt.

Minden jót,és jó egészséget neked!

2013. aug. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves vagy:)

Úgy fest a koraszülést sikerült megúszni, már elmúltam 37 hetes, a hét második felében valamikor már műteni akarnak, de ha korábban jönne a pici most már jöhet:)

Bízok benne, hogy minden rendben lesz:)

Nektek is a legjobbakat!

2013. aug. 11. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!