Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csaszar utan termeszetes uton...

Csaszar utan termeszetes uton szulni?

Figyelt kérdés

eloszor is, bocsi, hogy ekezet nelkul irok...

Sajnos a kislanyom csaszaros baba. Igaz, hogy most fogja tolteni majd csak az 5. honapot, de mivel majd szeretnek meg legalabb egy babat erdekelne. Sajnos nem tapasztalhattam meg a termeszetes uton torteni szulest, ez nagyon faj meg most is.

Leginkabb az erdekelne, hogy akinek sikerult termeszetes uton szulnie a tesot, hany ev telt el a 2 szules kozott? Mennyire figyelnek oda a dokik terhesseg alatt a heggre, ill. szules kozben? Lehet e gatvedelemmel szulni?

mennyire biztonsagos?

Akinek van tapasztalata kerem irjon nekem! Koszonom elore is! :)


2013. júl. 27. 22:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én hallottam pár esetről, akik bevállalták a császár utáni természetes szülést, a 99%-nál nem volt probléma. Annak ellenére, hogy az orvosok nem nagyon szokták ajánlani. Egy esetnél adódott konkrét komplikáció, ebben az esetben viszont az orvos volt a ludas, mert erőltette a természetes szülést, pedig kicsi volt a gyerekek közti korkülönbség. Itt konkrétan felszakadt az előző seb szülés közben. Hajszál híja, hogy nem történt tragédia.

Nem rémítgetni akarlak, ez egy nagyon kiemelkedő, ritka eset. Nem gyakori, hogy ilyesmi előfordul. Azonban mindenképpen konzultálj az orvosoddal, hogy ő meri-e vállalni a természetes szülést, illetve ha igen, milyen idő után.

2013. júl. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Koszonom :)

Ugy tervezem, hogy 5 ev lesz kb a ket gyerkoc kozott, az talan eleg ido. Mindenkepp beszelek majd orvossal, ha aktualis lesz a dolog. Egyenlore tajekozodom csak. (2evet ajanlott varni 2 terhesseg kozt)

2013. júl. 27. 22:45
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2év 3 hónap volt a két szülés között és az orvos mondta,hogy nem császár lesz hanem sima szülés!
2013. júl. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem az első lányom relatív téraránytalanság és fájásgyengeség miatt lett császáros baba,4330 grammal és 49 centivel jött a világra.A hugát én is nagyon szerettem volna spontán szülni,végül nekem sajnos nem sikerült,ismét császárral született,4050 grammal és 51 centivel.A dokim már a 30.hét környékén mondta,hogy nem megy bele a spontán szülésbe,mert ez a baba sem lesz kisebb,mint az első ultrahang alapján,illetve a hegem már nagyon vékony volt.Nem is várták meg a 40.hetet,39+3 napra megoperáltak.Nekem a lányim között 5 év 3 hónap van.
2013. júl. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én még csak most állok a második szülésem előtt. Majdnem 3 év telt el a két szülés között. Idáig a hegem nagyon szépen bírja jó vastagságú. A kérdés az, hogy neked miért volt császárod, ha nem téraránytalanság miatt és legalább is az én orvpsm szerint a két szülés között legalább 2 év eltelt akkor meg lehet próbálni simán szülni.

De ha gondolod akkor ha megszületik a babám akkor megírom, hogy hogyan is történt.

38 hetes kismama

2013. júl. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Engem mindenképpen érdekelne,megköszönném ha megírnád!
2013. júl. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Utolsó elötti válaszoló vagyok. Természetesen meg fogom írni. :)
2013. júl. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Érdemben sajnos nem tudok hozzászólni, de kedves 5. válaszoló, nagyon hálás lennék én is, ha megírnád, hogy hogy is alakult a szülésed. A kérdezőnek talán én is tudok majd segíteni, jelenleg 18 hetes kismama vagyok, és császár után sima szülést tervezek - és egyelőre az orvosomnak sincs kifogása ezellen. Talán némi előny - de elképzelhető, hogy semmit nem számít -, hogy nekem a második szülésem volt császár, az első sima. A két szülés között egyébként 2 év 4 hónap fog eltelni kb.
2013. júl. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A barátnőm első fia császárral született a lányát tertmészetes úton akarta szülni ezért már a terhesség alatt érdeklődött szülészorvosok után aki így válalja.... És tertmészetes úton szült nem volt semmi probléma, most várja a harmadik gyermekét :)
2013. aug. 1. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Kedves 5. Válaszoló nekem is megírod majd? :)

Nekem az első lányom császárral született.

Tavaly született a második lányom természetes úton másik városban és dokinál.

Először sok ismerőst, védőnőt kérdeztem meg, hogy szerintük kinél szüljek. 2012 júli.17.én született a kis Nóra 6 héttel hamarabb jött világra, váratlan volt az egész, augusztusra vártuk

1953grammal 48centivel született nagyon pindurka volt élőbe nem láttam még ilyen pici csöpséget rajta kivül. De jó szülés volt ezt szívesen megismételném bár aggódtam hogy hamar születik, de jó volt és a korházban nem volt rossz kedves volt nagyjából mindenki.

De az első szülésem nagyon rossz volt örültem a lányomnak de szörnyű volt az a pár nap és a szülészeti osztályon lévő doki, nővérek is bunkók voltak egy kettő kivételével.

Egyértelműen jobb a természetes úton szülni. De jó dokit kell választani aki válalná hogy természetes uton szülj!

:)

2013. aug. 1. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!