Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Győri kismamák, anyukák...

Győri kismamák, anyukák szüléstörténeteit, tapasztalatait szívesen olvasnám. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
32 Hetes kismama vagyok. Kicsit tartok a kórháztól.

2013. aug. 9. 07:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs miért aggódnod. Általában teljesen normális mindenki, 1-2 kivételtől eltekintve. Én egy kevésbé kedves szülésznőt fogtam ki, de ő sem szólt be bunkón. Fogadott dokim volt.

Mi érdekelne pontosan?

2013. aug. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szia én tavaly szültem Győrben. Szinte minden tökéletes volt, bár nem volt fogadott dokim. Mivel hajnal fél5re értem be és csak 8:40re lett meg a babám közben volt egy váltás is. A szülésznők mindannyian aranyosak és kedvesek voltak. Sajnos már nem emlékszem a vezetéknevére valamilyen Szilvia volt aki velem foglakozott. Hajnalban pont az a doki volt akihez gondozásra is jártam úgyhogy ez teljesen megnyugtatott. Sajna neki menni kellett reggel, de akit helyette kaptam az is nagyon rendes és figyelmes volt, bár nagyon fiatal. Mivel új volt ezért ellenőrizte egy doki (dr Busznyák Csaba)hát róla nem maradt sok pozitív emlékem :-S Viszont ettől eltekintve mindenki végtelenül rendes és segítőkész volt :-) Ne izgulj minden rendben lesz, és ha kérdésed van írj nyugodtan :-)

Üdv egy 10 hónapos kislány anyukája :-)

2013. aug. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Tényleg nem kell tartanod szinte semmitől. Nekem annyira pozitív élmény a szülés és a bent töltött pár nap, hogy viccesen szoktam mondani, hogy haza sem akarok menni, olyan mint egy nyaralás. Nem volt fogadott dokim, 41.ik héten megindították szülést gyenge fájások miatt...szülésznők nagyon kedvesek voltak, a körülmények olyanok amilyenek, de az ellátás ezért bőőőven kárpótol, észre sem veszed, ha csak nem királykisasszony az ember. 12órát vajústam erősítővel, így itt is volt váltás, de az még szuperebb embereket hozott. Egy idősebb szülésznőt, aki anyukámként bánt velem, nekem jobban esett, mint az előtte lévő szintén kedves, de fiatal szülésznő figyelme, Dr. Busznyák Csaba jött váltás után,illetve Dr. kelemen Szilárd és egy kezdő doki,konzultáltak, mindent megtettek, hogy természetes úton szülhessek, de végül Dr. Busznyák műtött, de csak tisztelettel , hálával tudok róla mesélni, fogadott orvosként bánt velem, műtét után is külön foglalkozott velem minden nap, bejött, érdeklődött, varratot szedett, stb. szülés után is a nővérek mindegyike tündéri volt, nagyon otthonosan éreztem magam bármilyen hülyén is hangzik :D Még azt is elintézték, hogy azzal legyek egy szobában, akivel összebarátkoztunk NSTken, és együtt egymás mellett vajúdtunk, majd szobatársak lettünk. Biztattak, dicsértek műtét utáni első felálláskor, sétakor, szóval 100szónak is egy a vége én rosszat nem tudok mondani, kivéve csecsemős nővérek miatt sírtam egyszer, bárhol érdeklődj, kérj segítséget, csak tőlük ne!!! Vigyél be mellszívót! Mert nekem nem segítettek, hiába kértem, nem fejtek le tejet, majdnem belepusztultam a fájdalomba és kézzel próbáltam fejni, sírtam, szenvedtem, férjem hozott be mellszívót :) Ne izgulj, minden jól fog menni. Ha van kérdés írj nyugodtan akár privátban is, én most január végén szültem. Jó egészséget
2013. aug. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Igazából van már egy 4 éves kislányom, de ő nem itt született, ezért nem igazán vagyok tisztában az itteni dolgokkal. A védőnőm meg sajnos nem igazán van a helyzet magaslatán.:-/ A lányom császáros volt és kicsit félek, hogy ő is az lesz, mivel fájáserősítőt ugye elvileg nem adhatnak. Császár esetén mikor lehet leghamarabb hazajönni?
2013. aug. 13. 17:55
 5/17 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy nem fogadtam dokit.
2013. aug. 13. 17:56
 6/17 anonim ***** válasza:
amennyire én tudom, itt nem szokás orrba-szájba nyomni a fájáserősítőt. De lehet, hogy orvosa válogatja.
2013. aug. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem hogy hogyan fogsz szülni?Belementek hogy megpróbáld természetesen?
2013. aug. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Kérdeztem a dokit mik az esélyeim, aztmondta, hogy kb 50%-nak sikerül utána természetes úton szülni. Én nagyon szeretnék, csak félek, mert a múltkor is fájásgyengeség miatt oxit adtak, és mivel emiatt romlott a baba szívhangja sürgősségi császár lett. Állítólag a köldökzsinór is visszafogta a vállán. Akor egyhetet töltöttem utána kórházban, bár semmi gond nem volt se velem, se vele. Jó lenne most hamarabb kijönni...márcsak a kis 4 éves miatt is. :-)Nagyon kegyetlen volt az első nap utána. A simán szült anyukák sokkal könnyebben mozogtak. Ha lehet elkerülném a műtétet, de a félsz bennem van. :-/
2013. aug. 14. 14:06
 9/17 anonim ***** válasza:
Szia 2-es vagyok. Nővéremnek is az első babája császáros volt, igaz neki azért mert problémás volt a terhessége..., viszont a kisfiát természetes úton szülte. Illetve barátnőm decemberben szült császárral neki csak 4napot kellett bent feküdni. Másik barátnőmnek mivel besárgult a kisfia 6napot tartották bent szintén császárral.
2013. aug. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Köszönöm hogy válaszoltál!Igaz én még csak most tudtam meg hogy jön a tesó,de már most szeretnék olyan dokit találni aki megcsászároz majd.Lehet lépontozni,de mivel az első császár volt,ezért szeretném ha most is császároznának.Mindenképp szeretnék orvos is fogadni,az elsőnél is fogadtam,de nem ért be időben,benne már nem bíznék.
2013. aug. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!