Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azok az anyukák akik már...

Azok az anyukák akik már szültek (akár többször is) mit tudnának tanácsolni a szülés előtt álló kismamáknak hogy mit csináljanak vagy mit ne? Mindenki ugyanúgy csinálná végig a szülését ahogy csinálta vagy utólag visszagondolva változtatna valamin?

Figyelt kérdés

Olyan jó lenne olvasgatni akik szültek hogy milyen volt és mi az amit esetleg így utólag máshogy csinálna.Várom a tapasztalatokat és remélem sokan fognak írni :-)))

38 hetes km.


2009. okt. 29. 11:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én sem csinálnám másképpen. Könnyen szültem, pedig első baba. Egy órát töltöttem a szülőszobán, elötte 7 órát vajudtam itthon. Fájdalomcsillapítót nem kaptam, de nem bánom, mert láttam milyen ramatyul néztek ki azok az anyukák, akik kértek/kaptak.

Az hülyeség, hogy ne hagyjanak vajúdni!! A vajúdás visz közelebb a szüléshez, és természetesen tágulsz, ez jelenti azt, hogy a baba tényleg ki akar bújni, és nem kényszerítik gyógyszerekkel meg infúzióval.

Végig hallgass a szülésznőre és az orvosra, bár néha nehéz rájuk figyelni a fájások miat, de jót akarnak.


3hetes baba anyucija

2009. okt. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szia,

én másképp csinálnám...

először is félreértelmeztem a görcsölgetéseket, azt hittem ez már AZ, hívtam is a dokimat, behívott este 8-ra, megvizsgált, 3 ujjnyira nyitva voltam,úgyhogy burkot repesztett, aztán sehol-semmi. Hajnal 4-ig kínlódtam a vajjúdóban, fájások sehol, inni már nem lehetett, aludni nem tudtam, oxitocint nem kaptam. mire 4-kor elkezdődtek a fájások, olyan kimerült voltam, hogy alig éltem, még 8 órát vajjúdtam nagyon durván(már könyörögtem, hogy császározzon meg), fájdalomcsillapítót már nem kaphattam,végül 12-kor megszületett a kicsi fiam (na az a pillanat azért kárpótolt :) )természetesen, gátmetszés nélkül.

A másik, hogy nem nézte a fogadott(nem olcsó, sőt...)orvosom a streptococcust a terhesség alatt. A fiam fertőződött, 10 napig intenzíven volt, pedig csak egy tenyészet lett volna, és antibiotikumos kezelés.

Nem bírtam enni, folyton a sírógörcs kerülgetett, nem lett tejem.

Nemsokára indul a tesó projekt, tuti hogy másik orvosom lesz, a streptococcust nézetni fogom, türelmes leszek, és csak az igazi fájásoknál indulok a kórházbam bármi lesz nem stresszelek, eszek, hogy a másik babámat tudjam szoptatni.

Könnyű szülést kívánok, a legszebb dolog a világon anyának lenni!:)

11 hónapos kisfiú anyukája

2009. okt. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Nektek is nagyon köszönöm a felvilágosítást!

Hát kedves utolsó nem semmi amin végig mentél!!!Hála az égnek nekem néztek streccococust (lehet rosszul írtam).Az orvosomra nincs panaszom.Alig várom már hogy én is a "célnál" legyek.

Mégegyszer köszi mindent!!

2009. okt. 30. 10:42
 14/15 anonim ***** válasza:

szia!

Bocsi,hogy így belekontárkodok,én még a szülés elött vagyok.Csak érdekelne mikorra vagy kiírva.Én is a Dél Pestiben szülök novemberbe.Elvileg 20.-án de nem pontos mert uh-alapján számoltak ki.Ki a dokid?A sztreptococcus-al nekem is bajom van mert a dokim nem vette le és mikor kérte tőlem a laboros hogy meg van e elég hülyén néztek rám.Első baba,miért kéne nekem mindent tudnom mi kell még.Pedíg mondta hogy ez fontos és kell a szüléshez.Na csak ennyi,ha van kedved válaszolj.

2009. okt. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Szia!

Nov. 11-re vagyok kiírva és Dr. Kerényi Jánosnál fogok szülni.Nekem levették a kenetet még aznap amikor a 36. hetet betöltöttük.És te kinél fogsz szülni?Hogy érzed magad?

2009. nov. 1. 00:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!