Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valaki leírná nekem hogy...

Valaki leírná nekem hogy zajlik a szülés?

Figyelt kérdés
Most vagyok 10 hetes és nagyon foglakoztat hogy milyen lehet a szülés.

2013. aug. 21. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez egy szerintem szép videó animáció, semmi brutális, csak a főbb vonalak. Olyan oktatóvideó szerű. Minden fontosabb részlet rajta van egy átlagos szülésről. https://www.youtube.com/watch?v=HvXRO4d0Ecc
2013. aug. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

3 szakasza van:


-tágulási szakasz - azaz a vajúdás

-tolási szakasz - szülés

-méhlepény megszületése


A szülés vagy a magzatvíz elfolyásával kezdődik, vagy szülési fájdalmak beindulásával. A fájdalom rendszeres időközönként jön, van akinél először fél óránként, aztán negyed óránként, 10 percenként, 5 és 2 perces fájásokkal a végén. Ez nincs kőbe vésve, nekem pl rögtön 5 percesekkel indult. A lényeg, hogy figyeld a rendszerességet. Azt hiszem, azt javasolják, hogy rendszeres 10 perces (vagy annál gyakoribb) fájásoknál érdemes beindulni a kórházba. Ha addig nem folyt el a magzatvíz, érdemes nagyobb betétet tenni a bugyiba, hátha az autóban/taxiban folyna el.

A magzatvíz elfolyása után erősödnek és felgyorsulnak a fájások. A fájást nehéz leírni, leginkább nagyon-nagyon erős menstruáció görcsökhöz hasonlít. Sokan mondják, hogy derékfájásuk is van ilyenkor, én ezt megúsztam. A kórházban elkérik az iratokat, leleteket, megvizsgálják tényleg szülés-e, vagy jóslófájás. Ha szülés indul, akkor átöltöztetnek hálóingbe, kórházfüggő, hogy kapsz-e beöntést és borotválnak-e. Néha rákötnek NST-re, de nem kell mindig viselni és feküdni. A doki néha manuálisan megvizsgál, hogyan is álltok. 5 ujjnyira kell kitágulni a szüléshez, ez teljesen változó, kinél mennyi idő. Én mindkét terhességemnél már 3 ujjnyira nyitva voltam a szülést megelőző 4-5 napban, ezért nekem első fájástól kezdve a kitolásig 2 óra volt mindkét szülés. 3 ujjnyi tágulásnál hányinger felléphet, ilyenkor mély, nagy levegőket kell venni, és elmúlik. A tolási fájdalom más, mint a vajúdási, onnan érzed, hogy eljött az ideje, mintha nagyvécézned kéne, és (próbálj meg nem megijedni), mintha szét akarnál lent szakadni. Ilyenkor közösen eldöntitek a dokival, hogy kell-e, szeretnél-e gátmetszést. Maga a kitolás nem fáj, legalábbis nem érzed, mert arra koncentrálsz, hogy megszüld a babát. Miután megszületett, elviszik megmérni, kitisztítani az orrát, lemosni stb, addig te pihensz. Kb 10 perc múlva Megszülöd a lepényt, ezt már az orvosok mondják, mikor kell, mert ebből nem érzel semmit. Ők húzzák a köldökzsinórt, te nyomsz, de az előző energiák 1%-ka kell csak hozzá. Én csak valami meleget éreztem ilyenkor mindig. Fájdalomcsillapításról nem tudok írni, mikor, hogyan zajlik, mert nekem nem volt. Annyit tudok, hogy ha már 3 ujjnyira nyitva van a méhszáj, akkor már nem kaphatsz, mert nem menne ki a hatása a kitolásig.

A szülés fáj, de hihetetlen izgalmas is, egy olyan élmény, ami sosem bánok meg, hogy kétszer átéltem.

Kellemes babavárást és szép szülést kívánok!

2013. aug. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Az 1. válaszoló linkje tényleg jó, viszont a mellette lévő szülés videókat ne feltétlenül nézd meg...legalábbis én néztem terhesen szülés videókat, és kicsit megrémültem. De hidd el, átélni más:)
2013. aug. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Mindkettő nagyon hasznos volt számomra.Köszi hogy figyelmeztettél,de már megnéztem egyet,és hát jobb ha n em mondok semmit :)
2013. aug. 21. 16:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Én linkeltem a videót, bocsi! Hűű, azt nem néztem, hogy miket ajánl még mellette, remélem, nem hozta rád a frászt! :) én eléggé szembe mentem ezzel, amikor az első szülés videót megnéztem, a frász jött rám, és én kutyaharapást szőrével típus vagyok, megnéztem vagy 100-at, most már nem hat meg :) 27hetes vagyok, de nem félek, tudom, mi vár rám, és tök nyugisan várom. Ügyesek leszünk, meglátod! :) Te is, csak lazíts és gondolj a babádra, és dolgozzatok össze szépen! :))
2013. aug. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi,hát egy kicsit megíjesztett,de reménykedek hogy könnyű szülésem lesz és nem lesz semmi baj :) Boldog babavárást! :)
2013. aug. 21. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!