Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kedves anyukák! Olyan szüléstö...

Kedves anyukák! Olyan szüléstörténetekre lennék kíváncsi, ahol az egész terhesség "zökkenőmentes" volt. Akkor a szülés rosszabb vajon emiatt?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy eléggé félek a szüléstől olyan téren, hogy az egész terhességem alatt minden rendben volt mindig. Félre ne értsetek, ez nagyon jó csak félek így a szülés annál nehezebb lesz. Persze a babáért bármit elviselek, csak a kíváncsiság és félelem... 38 hkm
2013. szept. 2. 22:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nekem is szinte "tökéletes" terhességem volt, szinte kivirágoztam tényleg. Az első 3 hónapban sem volt se hányás, sem émelygés, még a fáradtság sem ütött ki gyakran.

Nagyon motivált voltam a 2. trimeszterben, rendeztem a babaszobát, dolgoztam, tanultam stb. A harmadikban is sokat kirándultunk, szinte végig dolgoztam.

42. hét végén szültem meg végül, életmentő császár lett belőle, terhességi toxémia, 200 feletti vérnyomás, iszonyatos fejfájás stb. szerencse, hogy már a kórházban voltam- nem lett volna esélyünk bejutni sem időben és akkor ki tudja...


A kisfiam gyönyörű, egészséges babának született, szerencsére mindketten szövődmények nélkül megúsztuk, mert tényleg 10 percen belül a műtőben voltam.


Akkor rémesen éreztem magam (sosem volt magas vérnyomásom, így hajnalban, félálomban úgy éreztem, hogy megfulladok, illetve nem láttam semmit- állítólag mondogattam is, hogy segítség nem látok :)- a férjemnek még valami zagyvaságot tudtam telefonálni, hogy azonnal induljon, mert meghalunk :))

Mire beért, már megvolt a kisfiunk.


Nem úgy alakultak a dolgok, ahogy terveztük, de hidd el, ennek utólag semmi jelentősége nincsen- pár nap után rendeződött minden- ahogy pedig hazakerültünk, gyorsan regenerálódtam és ma már nem is emlékszem olyan élénken a rossz élményekre. Hamar el lehet felejteni a szülés körüli kellemetlenségeket és fájdamakat- olyan csodálatosan van ez megalkotva.

A hazakerülés másnapján már korántsem az foglalkoztatott, hogy mi volt a műtőben, ellenben összekaptam magam és elmentem a DM-be cumisüvegekért, mert a férjemet 3* küldtem el és mindig valami mást hozott, mint ami kellett volna :)


Az is természetes valahol, hogy félsz az ismeretlentől (engem is a terhesség vége felé kezdett el foglalkoztatni, hogy milyen lesz a szülés, biztosan fájni fog stb.)- utólag örülök annak, hogy soha senki nem mondta el teljes részletességgel, hogy mire számíthatok a szülés után közvetlenül higiéné, felkelés, fájdalom stb. területén- mert ez az előtte állóknak inkább rémisztő lehet.


A világon minden másodpercben rengeteg nő szül, elenyésző, hogy valami gond legyen- szóval ne aggódj feleslegesen- bízz magadban, a babában és az orvosban/személyzetben.


Szerencsés szülést kívánok.

2013. szept. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ne hiszem, hogy van összefüggés, ne aggódj, a problémamentes terhesség nem vonja maga után, hogy sokkal nehezebb lesz a szülés. Állj ugyanúgy a szüléshez, mint a terhességhez, hogy ez a világ legtermészetesebb, legszebb dolga. Ha előre nem rettegsz, akkor sokkal könnyebben megy majd minden.

Egyébként én is a szerencsések táborához tartozom, mert mindkét terhességem problémamentes volt, és a szüléseim is extra gyorsak. (Mindkettő első fájástól számítva 2 és fél óra).

Én egyébként attól féltem, hogy mivel az első szülésem ennyire gyors, és viszonylag könnyű volt, a második csak rosszabb lehet:) És szerencsére alaptalan volt a félelmem!

2013. szept. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szia! Èn is rettegtem! De ahogy beszèlgettem a vèdőnővel elmondta,hogy a nők szülèse hasonlít az anyukájukèhoz! Legalábbis ő így tapasztalta! Ez nekem jó hír volt anyukám is könnyen szült!

Az èn terhessègem is remek volt! Soha egy rosszullèt ès semmi más sem! Nem volt gondom! Viszont szülès előtt 2 napig a hátam közepe fájt! Egyszercsak dèlután elfolyt a magzatvíz! 5 perces fájásokkal kezdődött! 4 óra múlva a kezemben volt a kislányom! :) 3 tolófájásra jött ki! De a másodikra kint lett volna csak megijedtem a vágástól ès elhúztam magam! De nem kellett volna!

Könnyű szülèst! :)

2013. szept. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
3× szültem, mindegyik terhességem zökkenőmentes volt, talán a harmadik volt a legkönnyebb, pedig 41 éves vagyok. Semmi, de semmi problémám nem volt, na persze a kötelező hányinger-gyomorégés-keményedésen kívül, de ezek a terhesség természetes velejárói. Nagyon könnyű, gyors szülésem volt, 45 perc, és mivel nem vágtak, szuper könnyű a gyermekágyas időszakom is (5 hete szültem). Természetesen az első szülés a legnehezebb, leghosszabb, de a harmadik után brutálisak az utófájások, 3-4 napig a szoptatások alatt azt hittem, megint vajúdok, annyira fájt. De a szülés az nagyon könnyű volt! Sok boldogságot a babához, könnyű szülést!
2013. szept. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Zökkenőmentes , csodás és élvezetes várandóságom volt...de a szülés. Húúú. A 42. hétben indították tablettákat kaptam 4 óránként és 4 óránként volt egy óra ctg. (Né meto-ban szültem) Hajnal 3 kor elment a magzatvíz. Onnantól kezdve 9 órát vajúdtam. Úgy éreztem mintha percenként jöttek volna a fájások. Iszonyatos fájdalom volt. A kitolási szakasz kegyetlen volt. 2 és fél óra volt. Ugyanis a kisbabám feje megakadt a medencecsontomnál. Nyomták a hasam és vákummal is próbálkoztak, de azt nem tudták rendesen rászívni a fejére, majd jött a főorvos és fogóval megigazította babám fejét és ekkor nyomtam egyet és kint volt a baba. Szerencsére minden rendben volt, a feje nem torzult el, szép kis formás feje van. :) És a legnagyobb meglepetése a dolognak az lett, hogy kislányt vártunk és kisfiam lett. Imádom, csodálom nap mint nap. Ha lesz még babám akkor is atermészetes szülés lesz az elsődleges amit szeretnék. Szerencsés szülést.
2013. szept. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!