Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen az, ha indítanak?...

Milyen az, ha indítanak? Mennyivel másabb/ (rosszabb) a szülés? 40+2 h km.

Figyelt kérdés
Azt mondta a dokim, hogy péntekig várunk (még 5 nap) aztán befekszem péntek este és indít, először kapok egy kúpot, hátha az megindítja éjszaka a fájásokat, ha reggelig nincs semmi akkor burkot repeszt. Tud valaki valamit erről a kúpról? Hozhat sikert? Mennyivel rosszabb így szülni? Tapasztalatok??? Férjem nem bírja a dolgokat, ezért anyukám lesz bent velem, de indításnál is bent szokott lenni a hozzátartozó? És mi van ha nem indul be a dolog egész este, és anyukám szegény csak ott tengődik velem egész éjjel a szülőszobán? Kérlek írjátok meg a tapasztalataitokat. Köszönöm előre is.
2013. szept. 16. 07:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is kúppal indították a fiamat :). Kaptam egyet reggel 8-kor, délben mondta az orvos vizsgálat után, hogy egyek nyugodtan 1 körül kapok még egyet, csak pici fájásaim voltam. Megebédeltem délben, még le se nyeltem az utolsó falatot amikor elfolyt a magzatvizem, háromnegyed háromkor a karomban volt a pici :).
2013. szept. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem inditottak reggel, aztan delutan ballonos tagitas, aztan burokrepesztes 4 ora seta... 16 oran keresztul egy fajasom nem volt, aztan oxitocint kotottek az utolso 2 oraban majd szettort a csontom! Csaszar lett a vege, Fiam mar nem fert ki akkora volt es csak torcsoltuk egymas csontjait... Az o fejen az osszehuzodasoknal levo preselodedtol ahogy szulocsatornaba kellett volna jusson de nem volt helye lett egy hatalmas holyag a fejen... 40+10nap (tehat 42 het) 4310 gramm es 58 centivel szuletett...
2013. szept. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem két indított szülésem is volt, mindkettő burokrepesztéssel kezdődött, és mindkettő onnantól számítva 2-2,5 óra alatt lezajlott, onnantól nem háborgattak, nem tágítottak kézzel, csak szóltam, mikor éreztem a tolófájásokat, akkor jött a doki, és kb 20 perc alatt meglett a baba, mindkét alkalommal.Annyi, hogy a burokrepesztésnél még nem volt ott a párom, mert még öltözött befelé, csak utánna engedték bejönni.
2013. szept. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40+4 napon délután háromkor indította meg az orvosom, másfél órás oxiterheléssel,este hatkor szivárgott a magzatvizem, nem tudtam tágulni folyamatosan magas adagokban kaptam az oxit, a baba is túl fent volt 13 óra vajúdás után bevittek a műtőbe és sürgősségi császárt végeztek éjjel, ekkor már én is alig voltam magamnál a babám szívhangja is leesett, a lábaira volt csavarodva a köldökzsinór ezért nem tudott lejjebb jönni. A méhszájam pedig nem nyílt ki. 4. babám 3-mat spontán indítás nélkül oxival 2 és fél órán belül megszültem.
2013. szept. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem csak burokrepesztés volt reggel 9 kor, egyáltalán nem fájt, egy órával később már 5 majd 2-3 perces fájások jöttek, ami össz. 4 órán át tartott, majd kibújt a picúr :)
2013. szept. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!