Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha szülés után a gyerek...

Ha szülés után a gyerek besárgul az mitől lehetséges? Lehet valami károsodása ez miatt?

Figyelt kérdés
2009. nov. 6. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

A máj nem jó működése miatt.

Valamit nem tud lebontani a vérből...

Kékfény alá teszik a kórházban ált. 2-3 nap alatt elmúlik. Kicsit súlyosabb esetben infúziót adnak a babának, ha nem eszik rendesen.

Fontos, hogy a kórházban (gondolom még nem szültél, de ha megszületik arra gondolok) itasd és szoptasd, hogy tisztuljon a szervezete.

2 fiam van, egyik sem sárgult be.

2009. nov. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Élettani sárgaságnak hívják, ebből következik, hogy normális, és valamilyen szinten minden gyereknél bekövetkezik. Nem tudják pontosan megmondani, hogy kinél miért erőteljesebb, a bilirubin okozza, ami a szülés befejeztével benne ragad a babában, utána lehet olvasni a neten bővebben, a lényeg, hogy ha túl magas a szint, akkor lehet baj, ez ált. szülés utáni 3. napon látszódik és tetőzik, akkor a kékfény-kezelés illetve a minél több folyadékbevitel oldja ki. Ezt a kórházban megoldják, és addig haza sem engednek, amíg a gyerek bilirubin-szintje nem biztonságos. Ha egyszer levitték, megnyugodhatsz, többet nem tud újra visszamenni, mert anno a köldökzsinóron jutott a vérébe. Kevés baba sárgul be nagyon, az enyémek extrán besárgultak, az egyiknek végül adtak pár órára sima infúziót is, + folyadék gyanánt, és reggelre noprmalizálódott a szintje. A másikat csak itatták forralt vízzel + a lényeg mellé a sok-sok anyatej. Baja egyiknek sem lett.
2009. nov. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én kislányom 1 hétig sárga volt.Teljesen normális volt az ő esetében, meg általában, hiszen új élet, új minden neki, szoknia kell. Egy bizonyos bilirubin szintben van ilyenkor zavar, de ez pár nap alatt elmúlik, kék fényt tesznek alá vagy inkubátorba.
2009. nov. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Na, ez marha nagy tévedés, hogy haza sem engedik addig, amíg sárga. Én 2 (!) napot voltam bent a gyerekkel szülés után. Mivel éjjel 11-re lett meg, azt is beszámították 1. napnak. A hazamenetel napján látszott a gyereken, hogy egy picit sárga. Kérdeztem is a gyerekorvostól, hogy nem baj? Azt mondta, hogy ez még semmi, menjünk csak haza nyugodtan. Na, másnap otthon annyira besárgult, hogy még enni sem tudtam felkelteni. Sírva hívtam a védőnőt, hogy mit csináljak vele.

Szóval már nem úgy van, mint régen, kevés az ágy, menjetek haza minél előbb, ha baj van, akkor meg vidd vissza a kórházba, hátha már késő lesz! Ilyen sajnos ma az egészségügyi ellátás Magyarországon.

2009. nov. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam is besárgult. Bár nem annyira, de látható volt, minket is hazaengedtek, utána még 2 napig volt sárga a szeme alatt.


5hetes baba anyucija

2009. nov. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Az én lányom 0AB inkompatibilitás miatt sárgult be. Ez fővércsoporti összeférhetetlenség. Nagyon ritkán fordul elő. 4 napos korába vérátömlesztésen esett át, addig kékfény alatt volt és infúziót kapott. Ha nem kezelik akkor súlyos fogytékossá válik a baba. Tényleg ritka és olyan gyorsan kezdődik a sárgaság, hogy a kórházba biztos észreveszik.
2009. nov. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%

szülés után felszabadul egy anyag a bab testében és mikor ez felszabadul és nem tud a bab olyan gyorsan megszabaulni tőle mondjuk, azért lesz sárga.


Jó ha sokat iszik (C vitaminos víz) és így sokat pisil, ez hasznos ilyenkor.

2009. nov. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

C vitaminos víz a babának???

Én bababarát kórházban szültem, ki is dobtak volna ha ilyet itatok a babámmal!!

Az előtejre van szüksége az első napokban, azért is szorgalmazzák a 2 óránkénti szoptatást, hogy kevésbé sárguljon be a baba.

2009. nov. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az előbbiekben volt néhány félrevezető válasz. Küldök egy nagyon rövid, velős és hiteles forrást az újszülöttkori sárgaságról:

[link]

2009. nov. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Élettani sárgaság, melynek az az oka, hogy az újszülött vörösvértestjeinek egy része a megszületést követõen 2-3 múlva szétesik, és a máj csak lassan tudja ezeket feldolgozni. Ettöl az újszülött aluszékonnyá válik. A születés utáni 3. nap táján kezdõdik és kb. 1.5 hetes korra elmúlik.
2009. nov. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!