Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek hány év vagy hónap van...

Kinek hány év vagy hónap van a gyermekei születése között és az egyes vajúdások mennyi ideig tartottak? Akkor is gyorsabb a második szülés, ha 6 éve szültem az elsőt és akkor egy napig elhúzódott?

Figyelt kérdés
2013. szept. 26. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
nálunk kereken 4 év,és 12 óra van a gyerekek között :D A lányom 8 óra alatt lett meg,de nem voltak fájásaim,csak a víz folyt el.délelőtt fél 11-re mentünk be 15 órakor kötötték be az oxit onnan volt még 2 óra.A fiam összvissz 4 óra alatt lett meg
2013. szept. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2ev 9honap van köztük az első 40ora után császár a masodik 17ora után szintén császár
2013. szept. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

4 év 20 nap - egyik dec 2. másik dec 22. :) és az első: 22 óra kőkemény vajúdás! utsó 5 óra 1 percesekkel!!

a második: félig indított-félig magától a kórházba érkezéstől számítva 4 óra és viszonylagosan kevesebb fájdalom! szószerint hagyott rákészülni a fájásokra a lányom.- ami azt jelentett hogy két fájás között olyan volt mintha nem is a szülőszobán lennék :)

2013. szept. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1.gyerekemet 1992-ben szültem,kitolással,vajúdással 4 óra alatt(pici gátmetszésem volt).

2.gyerekemet 2008-ban szültem,kitolás-vajúdás összesen 3 óra,gátmetszés(és sérülés,repedés)nélkül

3.babámat 2012-ben szültem,cakumpakk 2 óra alatt,itt sem volt se gátmetszésem,se sérülésem.

Az 1. és 2. között 16 év,a 2. és 3. között 4 év 4 hónap a korkülönbség.Én az elsőnél 19.5,a 2.-nál 35.5,a 3.-nál 3 hónap híján 40 éves voltam...ennek ellenére a szüléseim egyre könnyebbek,és rövidebbek.Bár nálunk anyukám és a nagymamám is így volt....

2013. szept. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

27hó és 20hó van a 3gyerek között.

Az első szülés 14órás volt, ebből igazából csak 4óra volt ami szülőszobán volt a fájósabb, az első 10órában csak tudtam, hogy beindult a baba, és ez már AZ, de nem annyira fájt. Az utolsó 4óra az rossz volt- első babás lévén hagytam, hogy oxyt adjanak, mert a dokira hallgattam... ettől brutál fájások voltak, és bár igaz meglett a fiam onnantól 3óra alatt, de a mai tapasztalataimmal már inkább oxy nélkül megszültem volna duplaannyi idő alatt... de már mindegy- összességében gyors votl- de nagyon fájt! Volt gátmetszés is, ami a másik két szülésnél már elmaradt szerencsére, az infúzióval együtt.

A második pici baba volt- 38hétre, alultáplált lett a pocakban így iszonyat könnyen, villámbébiként született... 45perc alatt. Alig fájt az egész és olyan szinten gyorsan kint volt- hogy szabályosan sokkot kapott a szervzetem, és én sem igen tudtam felfogni ésszel az egészet... Annyira váratlanul ért az egész, és valahogy olyan volt, mintha kaptam volna egy babát, és alig akartam elhinni hogy én szültem. Majdnem depis is lettem utána- de végül sikerült kikerülnöm a gödörből... :(

A 3. egy összességében beindult és kicsit beindított mindenestül az első fájástól 2órás álomszülés volt- alig fájt, szép volt, gyors volt, fejben is ottvoltam, tapasztalt voltam, hogy mit hogy-mikor kell csinálnom- szóval egyszerűen szuper volt az egész. Iszonyatosan boldog voltam! :)

2013. szept. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:) Ment a zöld kéz. Úgy látom a válaszok alapján nagy különbség (pl. 16 év) ellenére is könnyebb a többedik, úgyhogy remélem ezúttal gyorsabban meglesz. Az első 23 órás kegyetlen vajúdás volt, az utolsó fél órában kaptam oxyt és mire előkészítették a műtőt császárra, elindultak a tolófájások. A gátmetszés ellenére totál szétment alul minden és napokig ágytálaztak, felülni sem tudtam. Részint a seb miatt, részint azért, mert annyira kimerültem. Remélem - ha nem is kevésbé fájós - de rövidebb lesz a vajúdásom ezúttal:)
2013. szept. 27. 10:14
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem 1,5 év van a babák között:

Első: 8 óra alatt lett meg első fájástól számítva, ebből 3 óra szülőszoba és csak az volt rossz, de összességében könnyű szülésnek mondanám.

Második: 2 óra alatt lett meg, 4 ujjnyi méhszájjal értem be a kórházba, 3/4 órát voltam a szülőszobán, egy álomszülés volt! Minden pillanatára emlékszem!

2013. szept. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3 év, 2 hónap van köztük.

Az első 9,5 óra, kőkemény fájásokkal,és folyamatosan vizsgálgattak, borzalmas volt, végül vákum lett, én meg repedtem össze-vissza.

A második 36 óra, nem vészes fájásokkal, sétálgatva, háborítatlanul. Burokrepesztés után jött 1,5 óra kemény fájás, utána egy 10 perces kitolás. Éppenhogy repedtem

2013. szept. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

28 hónap a korkülönbség, a vajúdások között pedig 10 óra (az elsőt 17, a másodikat 27 óra alatt szültem meg a ritmusossá váló fájásokat (20 perc) követően) a második javára.


Szóval simán szülhetsz még hosszabban is.

2013. szept. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát remélem azért a 23 óránál ez nem lesz hosszabb:)))
2013. szept. 30. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!