Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet hogy furcsa kérdés de...

Lehet hogy furcsa kérdés de "elvileg" mikor kell a kórházba menni, honnan tudom hogy tényleg megindult a szülés?

Figyelt kérdés

Vannak bizonyos "általános szabályok" erre?

Gondolok itt arra pl.nyákdugó távozik és rendszeres x perces fájások.

Honnan tudom majd hogy azok tényleg azok a fájások?

35 hetes vagyok és első baba...

Köszönöm a válaszokat előre is


2010. márc. 6. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Függ attól, milyen messze van a kórház, ahol szülsz.

Vegyük azt, hogy 10 km-en belül.

10 perces fájások, magzatvíz elfolyik - mindenképp menj be.

A nyákdugó akár egy héten át vagy több időn át is "szivároghat", távozhat.

A fájásokat órával mérheted, fel fogod ismerni. Vagy mensiszerűek, vagy egyből mérhető, hány percre jönnek. 30 perces fájások lehetnek akár napokon keresztül is, de lehet, hogy már egy-két óra múlva az 5 perceseknél fogsz járni. Ez mindenkinél másképp van. Ezért fontos, milyen messze a kórház, ki fog bevinni, és hogy figyelj magadra.

2010. márc. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kórház 5km-re van a lakhelytől és autóval megyünk ha párom itt lesz amikor megindul.

Kváncsi vagyok mi az amit már tényleg nem szabad itthon elviselni..jóslók már vannak(gondolom az mivel eddig 2szer éreztem 1 hete kb menziszerű fájdalmat)

2010. márc. 6. 15:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalat:

nyákdugóm majdnem 3héttel a szülés előtt ment el.Semmi fájdalommal nem járt.egy erőteljesebb orvosi vizsgálat hatására.

én 5-4perces fájásokkal indultam a kórházba.először arra lettem figyelmes,hogy a magzatvíz nézés után valahogy nem múlik a tompa derék táji fájdalom.ez késő délutánra odáig jutott hogy 3fájás jött pl 15percre,a 4.olyan 18ra.Gondoltam beleülök egy kád meleg vízbe.Ha elmúlik jó,ha nem,akkor lassan szülök.Hát nem múlt.Volt egy viszonylag könnyű nagy WCzésem vacsi után,ami nem volt szokásom.Majd olyan 21:30tól rendszeresen jöttek a fájásaim.10-majd 5percenként.akkor ébresztettem a férjem(ez kb 23körül volt) éjfélre értünk be 4perces fájásokkal.nálam úgy repesztettek burkot.

anno azt mondta a védőnőm,ha elmegy a magzatvíz és rendszeres 5percesek a fájások indulhatok a kórházba.

ne aggódj,megismered ha itt az idő :-)

2010. márc. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én szülésznőm azt mondta, hogy ha 5 percenként jönnek a fájások, és össze kell görnyedjek fájás közben, akkor induljunk. Mi ugyanolyan távol lakunk a kórháztól, mint ti:)

10 perces fájásokkal kezdtem du. 4-kor, és 6-ra már 5 percesek voltak. Addig eltököltem otthon az időt, hogy végül 7-re értünk be, de nem volt gond:)

ҝ

2010. márc. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Nekem azt mondta a védőnő, hogy ha elfolyik a magzatvíz akkor is menjek be, ha nincsenek fájások, mert onnantól már nem egy védett burokban van a baba és ilyenkor már nagyobb a fertőzés kockázata, úgyhogy ha ez van, akkor nem szagad a fájásokra várni.

Persze, ha fájások jönnek előbb, akkor nem érdemes az 5 percesek előtt menni, amíg nem folyt el a magzatvíz.

2010. márc. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szülésznőm mondta, hogy ha elfolyik a magzatvíz hívjam, vagy 15 perces fájásoknál. Persze jóslóim nem voltak, a fájások meg össze vissza jöttek (3-7-10-4-12 stb percenként) Mikor indultunk a kórházba, a kocsiban már normalizálódott 5 percesekre, de még akkor is úgy voltam vele, hogy lehet, hogy hazaküldenek... egyáltalán nem volt rosszabb, mint a mensifájás. Csak akkor tudatosult bennem, hogy ma baba lesz, mikor a szülésznő burkot repesztett... magzatvíz nélkül nehezen mehettem volna haza :o)


Ha nincs segítséged (doki vagy szülésznő, akit hívhatsz) kicsit nehezebb lesz eldönteni, de figyelj magadra, befelé, és tudni fogod, hogy ez az már, vagy csak jósló!

Könnyű szülést!!

2010. márc. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
A korházi előkészítőn ezt mondták a szülésznők: akkor kell korházba indulni, ha az 5 perces fájások legalább 1 órája tartanak, vagy ha elfolyt a magzatvíz, de akkor rögtön. A magzatvíz elfolyásától számított 24 órán belül meg kell születnie a babának, mert nincs biztonságban. Ha az 5 perces fájások elmúlnak 1 órán belül nem aznap szülsz, és nem érdemes bemenni a korházba mert hazaküldenek hogy még nincs itt az idő. Ha 1 órán át 5 percesek vannak, nem szabad magzat elfolyásra várni, mert van hogy csak burokrepesztéssel fog elfolyni.
2010. márc. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem semmi fajasom nem volt csak csordogalt a magzatviz,elindultunk a korhazba azonnal,ez 22orakor volt.elsö fajas kb ejfelkor,reggel 6kor raktak a szülöasztalra mert megindult a dolog,es 9ó 25-kor lett meg.indulj idöben legalább nyugodtan elökeszülsz meg elökeszitenek pl.beöntes,zuhany...nekem jol esett elötte a zuhany
2010. márc. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Első szülésemkor a 3 perces fájásoknál mentünk be, onnan még kb 8 óra volt a kórházban, mire meglett a baba. 2nál elfolyt a magzatvíz, azonnal bementünk a kórházba, 1,5 óra múlva baba volt. A fájásokat megismered, tényleg csak erős és rendszeres (5 perces) fájásokkal érdemes bemenni szerintem.
2010. márc. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!