Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valóban igaz, hogy bevezetik...

Valóban igaz, hogy bevezetik a szülés utáni 24-48 órás hazatávozást?

Figyelt kérdés

Ma az egyik rokonom mondta, hogy volt erről egy műsor a tv-ben, hogy ezt tervezik bevezetni vagy befogják vezetni.


Valaki tud pontosabb infót?

Ha bevezetik, akkor csak az anyuka mehet haza 24-48 óra múlva a szüléstől vagy a gyermeket is haza lehet vinni?


2013. okt. 6. 18:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Most is haza lehet menni 24óra után.
2013. okt. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen, de ahol én szültem anno 2011-ben az elsőp lányomat, ott a gyermeket nem engedték haza. Volt egy anyuka, akire kihívták a rendőrséget és a gyámügyet, mert saját felelősségére hazaakarta vinni a gyermekét.

Lényegében annyi lett volna, hogy az ország egyik pontjából a másikba hazautaznak és ott befekszenek a kórházba, ahol már várta a saját orvosa. Ugyanis épp nyaraláskor indult be neki aszülés a 8. hónapban.

2013. okt. 6. 18:51
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
2013. okt. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Természetes úton történt, problémamentes szülés után miért ne lehetne 24 órával hazamenni?

Kicsit túlspilázzák ezt a szüléstémát...

2013. okt. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Épp ideje lenne. A szülés után 24 órával otthon sokkal jobb lenne mamának és babának is.
2013. okt. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%

Tényleg haza lehet menni??

Jó, hogy nekem senki nem szólt, ott rohadtam a kórházban 4 napig pedig még gátmetszésem se volt, minden rendbe volt a babával is.

2013. okt. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg ma is létezik az "ambuláns szülés".

Amíg ez külföldön régóta megvalósított, nálunk állandó nehézségekbe ütközik. Találnod kell egy orvost, aki minden nap kimegy ellenőrizni a kicsit, beadja az oltásokat, és a védőnőnek is minden nap ki kell mennie.

Talán az is feltétele lesz, hogy közelben legyen kórház, ha esetleg 24 óra után komplikáció lépne fel, be lehessen vinni a mamát vagy a babát.

Attól tartok, ez is olyan "magyarosan" fog elkészülni, lesz, lesz, de bonyolult élni vele, mint az otthon szüléssel.

2013. okt. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én sem tudtam...nekem meg 6 napot kellett lehúznom szegény lányommal, mert hirtelen elkapott valami fertőzést a 4.-dik napon amikor is mehettünk volna haza! Pedig már nagyon elviselhetetlen volt a légkör számomra...lányom nem akart szopni, és még én voltam a szemét, mert biztos én nem akarom hogy szopjon...fejtem éjjel nppl, üvegből akár 1 decit is megivott, de azt meg nem adták oda nekem. a körme akkora volt hogy szétcsikarta az arcát, azzal se foglalkoztak, be volt kakilva észre se vették. Sőt, több anyuka mondta, hogy nyitott ablaknál fürdették a babákat. és azért nem volt olyan jó idő..szóval, nyugodtabb lett volna már itthon.
2013. okt. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
nagyon remélem, hogy mire én szülök, bevezetik.... teljesen felesleges ott ülni az esetek 90%-ban...
2013. okt. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A finanszírozást kell átalakítani hozzá, be is linkelték a cikket. Ez nem bulvár meg kitaláció, ez az igazság.


A kórház azért ragaszkodik foggal-körömmel a kismamákhoz, mert a bent töltött 72 óra után kapják a meg a maximum pénzt egy szülés után. Minél hamarabb hazamégy, annál kevesebb jár utánad. Ezért fontos marasztalni. Az a pár szelet kenyér, mackósajt, meg kelkáposzta leves nem kerül olyan sokba, mint amit a plusz napok miatt kapnak. Ha már máshogy nem megy, akkor a babával zsarolnak. Érdekes a világ sokkal nagyobb részén senkinek semmi baja attól, ha hamarabb hazamennek, csak Magyarországon van beparáztatva mindenki.

2013. okt. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!