Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A volt MÁV kórházban milyen a...

A volt MÁV kórházban milyen a szülészet? Mik a lehetőségek?

Figyelt kérdés
Szülésznők, apás szülés, kórtermek, mit kell vinni szüléskor?
2009. nov. 9. 18:43
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Arról még tudnátok írni, esetleg, hogy mit kell vinni a kismamának és a babának?

Tényleg igaz, hogy éjszakára is velünk lesz a baba?

2009. nov. 15. 07:42
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

az első éjszaka beviheted a babádat a csecsemősökhöz,ha szeretnéd,hogy ki pihenhesd a szülést,ha nem akarod,akkor veled lehet.A következő napokban (össz.három napot voltunk bent) veled lesz a babád,kivéve,ha valami gond van (nem lesz),mi besárgultunk és ezért egy éjszakát kék fény alatt volt Babóka.Pelenkát és popsitörlőt kell vinni a babának (én pl. nem tudtam),de a ruhát ők adják.Vigyél rengeteg enni valót,meg betétet,meg sok hálóinget,mert az valahogy nagyon fogyott.A kaja nem rossz,bár a három nap alatt kétszer ugyanazt az ebédet kaptuk.Szerintem vigyél még mellszívót is,az hasznos lehet.

2009. nov. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak:

Köszönöm szépen akkor még a mellszívót is bekészítem.

A szülőszobára kell külön vinni valamit?

2009. nov. 15. 18:42
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát a szülőszobára mész rögtön,ott rádrakják majd a Ctg-t és kb.20-30 percig figyelik,hogy tényleg szülni fogsz-e.Aztán az ügyeletes doki megvizsgál,hogy tágultál-e és mennyit,majd hívják az orvosodat,közben felveszik az adataidat és betáplálják a számítógépbe.Utána megkérnek,hogy öltözz át a saját hálóingedbe,azt kérik,hogy ha lehet,akkor sima hálóing legyen (a szopi miatt jó ha gombos,mert már a szülőszobán megszopiztathatod a babát),nem gatyás,mert így egyszerűbb megvizsgálni.Vigyél betétet,tusfürdőt és törülközőt,mert a borotválás,beöntés után letusolhatsz,ill. a szülés után is még a szülőszobán letusolhatsz.A betét azért jó,mert a szülés során vérezni fogsz.Több hálóinget tegyél be,mert a szülés alatt is megizzadsz,véres leszel,ezt le tudod utána cserélni.Legyen nálad inni való,mert szomjas leszel és enni-inni csak fent az osztályon kapsz.Vigyél papucsot,már ide is kettőt,egyet a zuhanyzáshoz,egyet meg a szüléshez.Ha fázós vagy,akkor legyen nálad zokni is.Hirtelen ezek jutnak eszembe,remélem nem hagytam ki semmit.
2009. nov. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok,még annyit,hogy célszerű előre elkészíteni a kiskönyvedet,a taj kártyát,igazolványokat,esetleg a leleteidet.Én sajna streptococus baktériumos voltam,így ezt a leletet is oda kellett adnom.A házassági anyakönyvi kivonat,vagy apasági nyilatkozat,majd kelleni fog,igaz ez majd csak szülés után fent az osztályon,de ezt is célszerű egy dossziéba előre elkészíteni.
2009. nov. 16. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaidat, akkor egy kicsit át kell rendeznem a kórházi pakkot. Az azért elég gáz, hogy a szüléshez nem adnak kórházi hálóinget. Nem túl jó dolog a vadiúj hálóinget összemaszatolni. Na de mind egy, ha ez van hát ez van.

Köszike mégegyszer. Már nagyon közel vagyok hozzá, úgy néz ki, hogy 2 hét és mehetek szülni. Nagyobb a baba 2 héttel és múlt héten 2 napig görcsöltem is, amire már kaptam gyógyit, hogy még 2 hetet bent maradjon a pici.

2009. nov. 16. 20:52
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon örülök,hogy tudtam segíteni és mielőbbi gyors és könnyű szülést kívánok Neked!Milyen nemű babád lesz és hogy fogjátok hívni?Első baba?Nekem két lányom van,hat éves és egy három hónapos, a nevük Bernadett és Hanga.Berni napra pontosan, Hanga két héttel előbb érkezett.
2009. nov. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Van már 2 nagy lányom, egy 15 éves és egy 18 éves. Most kisfiút várunk, véletlen baba, de már most nagyon imádjuk.

Bence Máté lesz a neve.

Ja és még egyszer köszi a segítségedet!

2009. nov. 17. 23:16
 19/22 anonim ***** válasza:
Nagyon drukkolok,hogy könnyű szülésed legyen és gyönyörű nevet(ket) választottatok.Ha nem felejtesz el,akkor írd meg,hogy minden rendben ment-e.
2009. nov. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Nem felejtelek el és megírom, amint túl leszek rajta.
2009. nov. 20. 09:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!