Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti mennyit adnátok az orvosnak...

Ti mennyit adnátok az orvosnak a szülésért, ha a terhesgondozásért havonta 7000-et fizettetek?

Figyelt kérdés
Sima szülésért és császármetszésért?
2013. okt. 12. 20:11
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező ha felkérted és ő bemegy a kórházba miattad akár a gyereke szülinapjáról vagy bárhonnan akkor azt illik honorálni. Te sem mész be pluszba ingyen dolgozni a munkahelyedre. Én már alapból úgy választottam volna,hogy csak akkor ha kitudom fizetni. 50-60 ezret szerintem is kellene, vagy te mennyit gondoltál?
2013. okt. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 schocko ***** válasza:
68%
Az vagyok, s persze nem Magyarországon élek...Tudom, nem sok ott az orvosok fizetése, de másé sem az. Fogjon bérbe egy rendelőt, fizesse a fenntartási költségét, fűtést, takarítást, mindent...fizesse a nővéreket és fizessen adót, akkor majd kérhet, különben semmi joga nincs hozzá.
2013. okt. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%
én 5000ft/alkalom fizettem a terhesgondozásért..ügyeletesnél szültem így 0ft-ot fizettem,de annyira elégedett voltam,hogy utána ahhoz a dokihoz jártam :))) Következő babánál 6000/alkalom volt a terhesgondozás (2 év alatt azért emelkedett az ár) szüléshez konkrétan 54000ft-ot mondott (szerintem az teljesen természetes,hogy ha éjszaka közepén,családi ebéd közepéről stb amúgy meg pont a szülinapi tortája elől állt fel miattam :) akkor azt nem egy mosolyért teszi) amúgy mivel konkrét árat kérdeztem és ő mondott is így én semerre nem kerekítettem hanem pont annyit kapott amennyit mondott pedig még egy gátmetszést is megúsztam. Amúgy ha felfogadok egy dokit én tisztán rákérdezek,de többnyire a terhesgondozás x 10 szokás adni...ha nem fogadom fel és éppen ő van ott hát akkor én bármennyire is elégedett vagyok nem adok neki pénzt...de ilyenkor is sokan kedveskednek csomagokkal,borítékokkal stb stb
2013. okt. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
57%

A terhesgondozás 10-szeresét "illik" adni, ha nem mond konkrét összeget. Persze ha elégedett vagy. Nekem 5ezret kért alkalmanként, a végén 60-at adtam neki.

Ja és mindegy hogy császár vagy sima.

2013. okt. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
54%

a hálapénz intézményét elsősorban a betegek tartják fent, másodsorban az állam, hogy nem fizetik meg az orvosokat.


csak sok pofátlan orvos lesz így, aki egyenesen kevesli, ha pénzt kap. pár hónapja volt hír, hogy egy asszem lábtörést szenvedett faszi akart adni egy huszast és szó szerint pofán röhögte hogy ebből sörözni se tud elmenni... aztán lett is belőle feljelentés meg panasztétel. és ha az a kötelessége hogy bejön akkor is mikor nem hétköznap van, ez van. Én se kapok plusz pénzt a munkahelyemtől ha ügyeletes vagyok... mert ezért kapom a pénzt.

2013. okt. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó már,hogy a fenébe lenne kötelessége bemenni.

Téged most felhívnának a munkahelyedről, hogy azonnal indulj te is köteles lennél most bemenni?

Nemügyeletességről van szó.

2013. okt. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
67%

Az én dokim (első szülésnél) nem kért sosem pénzt. A végén 100e adtunk neki. Ebből 50 ezer volt a kp és egy igen jó minőségű ital, amiről tudtuk, hogy szereti. Így jött ki a 100e forint.


Mostani dokim havi 8 ezret kér, de szülés utánra nem mond összeget. Nálam nincs választási lehetőség. Császár lesz és kész, ezt tudja jól, nem is mer kockáztatni a sürgősségi császárom után úgy, hogy hegvizsgálatra is havonta járok, mert olyan szinten felszívódott az elmúlt 2,5 évben, hogy kockázatos lenne anélkül szülnöm menni. Nem hogy még a természetes szülést megkockáztatni, amikor az egész hasamat átvágták anno.


Megmondom őszintén, hogy egy centet sem fog kapni, bár a férjem 20 ezerrel készül, mert ő még a "lelkiismeretes" kategóriába tartozik.


Szerintem undorító, ha egy orvos elkér szülés után is pénzt. Legalábbis a fix tarifáját megmondja.

Jobb esetben kifizetsz 70-80 ezret a terhesség alatt a vizsgálatokért, majd még plusz min. 100-at.

Ha csak egy héten 5× kap 100ezret, akkor én igen csak azt mondom, hogy az eü-ben krvára nem kell a fizetésemelés az ápolókon és a lejjebb dolgozókon kívül.

2013. okt. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
47%

"Ha csak egy héten 5× kap 100ezret, akkor én igen csak azt mondom, hogy az eü-ben krvára nem kell a fizetésemelés az ápolókon és a lejjebb dolgozókon kívül."


Ezzel meg az a baj, hogy nem minden orvos szülész meg sebész. Vannak bőven olyan orvosi szakirányok ahol semmi hálapénz nincs.

2013. okt. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
25%
Sima szülésnél a vizsgálat összegének 10 szeresét szokták fizetni, tehát ez a te esetedben 70 ezer. Ha meg császár, amit te akarsz akkor ennek a duplája az átlag tarifa.
2013. okt. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
Ha fogadott orvosod lesz a szülésnél, akkor először is megkérdezném, mennyiért vállalja ezt a plusz szolgáltatást (hogy készenlétben áll, és akkor is bemegy, ha épp nem dolgozna). Egyébként tényleg a gondozási díj 10-szeresét szokták kb. ha tényleg bemegy és meg vagy elégedve. Ha nem telik rá, akkor nem fogadod fel választott dokinak és szülsz az ügyeletesnél, és akkor nem kell adnod, nincs ezzel sem probléma.
2013. okt. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!