Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti mennyit adnátok az orvosnak...

Ti mennyit adnátok az orvosnak a szülésért, ha a terhesgondozásért havonta 7000-et fizettetek?

Figyelt kérdés
Sima szülésért és császármetszésért?
2013. okt. 12. 20:11
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
érdekes más országban nem "illik". amúgy ha csak tíz szülése van egy orvosnak, csak az félmillió forint... hadd ne sajnáljam őket.
2013. okt. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
50%

Akkor mi a fenének fogadsz orvost veszel igénybe plusz szolgáltatást ha fizetni nem akarsz.

Persze te biztos nap mint nap ingyen dolgozol pluszba a munkahelyeden kérdező.

2013. okt. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 schocko ***** válasza:
Itt az a kérdés, mi az ami jár és mi a plusz...és milyen kötelességei vannak az orvosnak, be kell-e mennie a munkaszerződése szerint (mint egy rendőrnek, katonának, tűzoltónak) ha szükséges, vagy csak úgy van feltüntetve, mintha az extra volna...és kinek kell fizetni, az orvosnak vagy a kórháznak???...(bár a szülészgondozásnál nem kell senkinek)
2013. okt. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Minek fogadsz orvost ha nincs pénzed rá? Ha nem akarsz fizetni arra van az sztk-s rendelés.
2013. okt. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
Rendőrt katonát is akkor hívnak be ha nagy baj van, nem akkor ha a Kis Juliska háza ég. Azért nem teljesen ugyan az, hogy behívták a tűzoltót a WTC katasztrófához míg a Kis Juliska házához nem fogják mert azt más tűzoltó is megoldja.
2013. okt. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éve szültem a fiamat, de már 2009-től ehhez a dokihoz jártam, egyéb problémákkal. Azóta sem változott a 10 000 Ft-os tarifája.

Anno felkértük, hogy legyen ott a szülésnél, nem mondott összeget. Nem voltak rejtett költségek, havi 1 vizsgálat + Uh, ha kellett labor, az ugye plusz 1-2 ezer, de azt a labornak fizetem. A végén a ctg és áramlásvizsgálat 5000 Ft volt. Heti kétszer kellett mennem, egyszer a rendelőbe, egyszer a kórházba. Ha kértem, kaptam számlát, egészségpénztárhoz beküldhetőt.

Amikor beszélgettünk, mondta, hogy sosem kér konkrét összeget, mert máshogy tud "hálás" lenni egy bolti eladó vagy egy sztárügyvéd felesége. Ő mind a két kismamához ugyanúgy bemegy a szülésre.

Hozzánk családi rendezvényről, vidékről jött, jogsihatáron autózva, neki köszönhetem, hogy sürgősségi császár lett és egészségesen születhetett meg a kisfiam. 50 000 Ft-ot kapott a varratszedésnél. Vasárnap szültem, hétfőn, kedden nincs a kórházban, mégis bejött mind a két nap a kismamáihoz. Ő szedte ki a csövet a hasamból, nézte a sebet, cserélt kötést. A hat hetes kontrollon is ugyanolyan alapos és rendes volt, mint mindig.

Most is hozzá járunk terhesgondozásra a második babával, komplikált a terhesség, de bármikor hívhatom, amikor véreztem, fogadott soron kívül, rendkívül elégedett vagyok vele.

(Egyébként ő nagyon korrekt, mindig elmondja, hogy augusztusban nem dolgozik, ha akkorra esik valaki szülése, azonnal felajánlja, hogy elirányítja egy akkor dolgozó kollégájához, döntse el a kismama, hogy hozzá jár terhesgondozásra és ügyeletesnél szül, vagy rögtön a másik dokihoz járjon.)


Itt nem az a baj, hogy felkéred a dokit, és egy szolgáltatásért fizetsz, hanem a pofátlan nődokikkal, akik folyamatosan emelik a tarifát, előre közlik a szülés összegét... Elterjedt ez a 10X-es pénz, mert "illik". Egy francokat. Honorálhatod, de a határaidon belül. A doki nem várhatja el, hogy kifizess százezreket...


Ha felkéred, fizetned kell. Fizess annyit, amennyit reálisnak látsz, ha ez 20 000 Ft, akkor annyi. A babát nem fogja visszatenni. Ha pedig ezután beszól, vagy húzza a száját, akkor emberileg leszerepelt és onnantól nem lenne az orvosom.

2013. okt. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

OFF!

Az egyik azt hiszem 17-es válaszolótól csak úgy kérdezem,milyen pia van ami 50000,-ft??

bocsi a kíváncsiskodásért,csak érdekel:D

2013. okt. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:

Kedves Nép!


Akik osztanak, hogy minek fogadok orvost, ha nem tudok fizetni, ez a komment nektek szól:

Ha végig olvastátok a kommentjeimet, egyáltalán nem erről van szó, hogy nem akarok fizetni. Tudom, hogy ez fogadott orvossal jár. Azt is írtam, ha jól emlékszem, hogy az első gyerekem ügyeletésnél szültem, úgy, hogy volt fogadott dokim, csak eltűnt a szülésre... Ügyeletesnek tényleg hálás voltam, kapott pénzt, adtam amennyit tudtam. Szóval, láthatjátok nem vagyok smucig és sajnos én magam is fenn tartom a hála pénz rendszert ezzel. Én azzal nem értek egyet, hogy "illik a tízszeres összeg". Na szerintem ez a nem normális rendszer. Amúgy még az előző dokim, akinek 10 ezret fizettem vizsgálatonként, még Ő sem mondott konkrét összeget, hogy mennyit vár a szülésre. Biztos nem 100-at kapott volna. Én olyan dokival nem is kezdenék, akinek hordom a terhesgondozásra a pénzt, természetesen számla nélkül, és akkor közli az árat, hogy mennyi a szülés. Ez bűncselekmény. Állami kórházban fogok szülni. Valószínű, hogy császár lesz, tehát nem éjjel fogom berángatni, hanem nappal munkaidejében a kórház eszközeivel végzi majd a munkáját az állami kórház területén. És a végén varratszedeéskor, vagy, amikor sor kerül rá, hogy borítékot adjak azt nevezik hálapénznek szerintem. Ha előre közli, mennyi az annyi, akkor az nem lehet hálapénz, mert előre megmondja mennyire legyek hálás. Na, ilyen nincs!!! Én erre max 30-40 ezret gondoltam, hogy kap az orvosom, ha szüléskor is és utána is elégedett leszek vele. Szerintem ez sem kis összeg, csupán nem az az elszállt kategória, amit itt néhány írtak, hogy 100 ezer meg 140 meg tudom is én mennyi.

2013. okt. 13. 15:54
 39/41 A kérdező kommentje:
36-os válaszoló. Nagyon korrektnek gondolom amiket írtál, és a dokid is tök normális!
2013. okt. 13. 15:58
 40/41 anonim ***** válasza:
8-as, ez olyan durva! A kérdésre válaszolva: nekem azt mondta a dokim, hogy a rendelési díj tízszeresét szokták adni, császárra készültünk, így ő arra is értette. De csak nagy sokára tudtam kihúzni belőle.
2013. okt. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!