Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti mennyit adnátok az orvosnak...

Ti mennyit adnátok az orvosnak a szülésért, ha a terhesgondozásért havonta 7000-et fizettetek?

Figyelt kérdés
Sima szülésért és császármetszésért?
2013. okt. 12. 20:11
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
82%

Két terhességem volt. Mind a kettővel sztk-ba jártam, nem fizettem a terhesgondozáson sem senkinek. Soha nem kellett órákat várnom, mert időpontra mentem mindig ugyan ahhoz a nődokihoz. Ctg-re a kórházba kellett bejárnom. Első szülésnél egy nappal előtte befektettek másnap indították a szülést. Nagyon rendes volt velem a szülésznő és a doki is. Toló fájásnál már mindenki ott topogott, hogy mikor jön a baba és tudják is tovább vinni. Közben bármi kérdésem volt mindenki felelt nekem és nagyon segítőkész volt. Második szülésnél fájásokkal mentem be és ugyan úgy nem csalódtam. Jöttek egyből megvizsgáltak. Mutatták, hogy mit kell csináljak. Össze vissza dicsértek. Egyszer sem fizettem, de miattam nem is kellett külön bejönnie senkinek. Aki épp ott volt az látott el. Neki épp akkor én voltam a munkája. De ha valakit berángattam volna, akkor neki persze hogy fizettem volna, hisz akkor egy szolgáltatást veszek igénybe.

Én nem vagyok felháborodva a hála pénz miatt. Nem kötelező fizetni, ha nem várom el az orvostól, hogy miattam félredobjon mindent és ott legyen mellettem.

Még annyi, hogy én a Máv kórházban szültem.

2013. okt. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 gabszem ***** válasza:
100%
3 hetente fizettem 8000_t a szülésért pedig 50 ezret.
2013. okt. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Sajnos ezért tart ott az eü, főleg a szülészet, mert ennyien úgy gondolkodnak, hogy a 10szeresét "illik adni" meg egyebeket. Ez szerintem már olyan túlzás, hogy az nyomdafestéket nem tűr. Már bánom is, hogy feltettem ezt a kérdést, mert csak jól felidegesítettem magam rajta. Tömjétek csak a dokik zsebét továbbra is százezrekkel...
2013. okt. 12. 23:05
 24/41 anonim ***** válasza:
Én Zala megyei vagyok Zalaegerszegre jártam maszek orvoshoz, ő is 7000Ft-ot kért 3 hetente, középidőtől 2 hetente, már az elején közölte megvannak a tarifái sima szülés 50.000Ft császár 65.000Ft, végül császáros lettem. De egy másik kismama betegétől aki 1 nappal szült később, mint én (simán szül) tőle 60.000Ft-ot kért.
2013. okt. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
En anno 7 evvel ezelott mikor teherbe estem a lanyommal budara jartam egy magan dokihoz akinel 10 ezer volt egy vizsgalat,ot ezer egy uh.na ezt az elejen mindenheten fizettem es szaz ezret kert a szuleseert! Na en nem nala szultem mert 14 hetesen visza repultem kulfoldre
2013. okt. 13. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Csatlakozom akkor én is a válaszadókhoz:)

2005-ben születem az első fiamat, találtam egy elég drága dokit, már ez első konzultáción szimpatikus volt, így maradtunk. Árai kinn voltak a rendelőbe, így tudtuk mire számítsunk. Mivel akkor megtehttük, maradtam nála.

A lányomat Szent Imrében szültem 2009-ben, a doki szintén nem olcsó, ismerős ajánlására mentünk hozzá. Imádtam hozzá járni, bár még pesti viszonylatban is drága volt. Nála egy konzultáció 14.000 ft volt, 7000 ft a vizsgálat - 7000 ft az UH. A szülésért én soha nem kérdeztem meg mennyit kér, de akkor 70.000-et adtunk.

A második fiamat 2012-ben szültem, doki ugyanaz, árai nem válzotak. Minden hónapban fizettük a 14.000.ft-ot. A kiírt dátum előtt kb. 3 héttel benn tartottak a kórházba, csináltak uh-t, de mikor kiengedtek arra hét péntekére még behívott egy vizsgálatra a doki. Közölte az asszisztens emelkedtek az árak, 10.000 ft.

Számlát sosem kaptunk, a férjem itt mondta, hogy elég. A császárt és az elkötést megcsinálta, de már a 6 hetes vizsgálatra nem hozzá mentünk...szerintem nem hiányzik neki a mi pénzünk...

2013. okt. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
LE vagyok hidalva egyszerűen, hogy mi fér rá a képükre. Na, velem ezt nem csinálta volna meg egyik sem...
2013. okt. 13. 08:22
 28/41 anonim ***** válasza:

Amikor szültem, akkor a kórházból hivatalból felhívták a szülészorvosomat, aki a terhesgondozást végezte, holott a magánredelőjébe jártam.

Adtam neki 50000 ft.- ot, de nem azért mert kérte, hanem mert szabadnapján lemondta a programját és szó nelkül bejött a kórházba.

Ez a hálapénz, ha előre mondott volna tarifat, azt zsarolásnak hívnam.

2013. okt. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:
Amúgy az első szülésemnél végig 10 ezerért jártam terhes gondozásra, és a végén közölte a doki, hogy szabira megy, szülhetek ügyeletésnél. Fasza... Na ilyenkor engem ki kárpótol? Harmadiknál valószínű, hogy nem lesz fogadott orvosom..., mert pofátlanság, ami itt megy. Pluszban, itt írják, hogy illik adni 10szeres összeget. Ki mondta, hogy illik???? Ezt az elszállt agyú betegek találták csak ki...
2013. okt. 13. 09:23
 30/41 schocko ***** válasza:

"Részleges térítés megfizetése mellett a beteget orvos választási jog illeti meg, ennek keretében joga van az

egészségügyi intézmény munkarendje szerint a beteg ellátására beosztott orvos helyett másik orvost

választani. Az orvos megválasztásáért a terhesgondozás és a szülészeti ellátás során nem kell részleges térítési

díjat fizetni. "


Ez benne van az orvosi szabályzatban. A választott orvosnak KÖTELESSÉGE bemenni és ezért NEM KÉRHET PÉNZT.

Aki kér, azt fel kell jelenteni és majd a bíróság eldönti sorsát. Fel kellene már nőni az embereknek...

2013. okt. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!