Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit vigyek a kórházba szüléskor?

Mit vigyek a kórházba szüléskor?

Figyelt kérdés
Szépen kérnélek benneteket, írjátok meg pontosan mit kell vinni szüléskor a kórházba? Mire van szügsége a babáimnak és mit vigyek magamnak? Már ezerszer nekiálltam a listának, de valahogy sosem értem a végére, annyira végtelennek tünik. Jó lenne egy pontos listát kapni, mert még nem szültem és halvány lila gözöm nincs, miböl mennyi kell. Kérlek írjatok. Köszönöm.
2009. nov. 11. 12:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Általában kórház válogatja, hogy mit kell bevinni a szülőszobába.

Én ezeket pakoltam be:

Szülöszobába: papucs, törölközö, köntös, wc papír, wc papír ülőke, eldobható bugyi, víz, zsepkendő, fényképezőgép, csoki.

Kórházba: pizsama, köntös, papucs 2 féle, melltartó, melltartóbetét, mellszívó, mellbimbókrém, intim betét, tejserkentő tea, tusfürdő, fogkrém, fogkefe, evőeszköz, pohár, zokni, meg ami a szülőszobába kellett.

Nekem kellett bevinni a babának: pelenkázófeltét, popsitörlőt, textilpelust. kesztyűt, sapkát.

Sok sikert a szüléshez!

Remélem nem hagytam kis semmi!


Ezeket még nézd meg!

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=k%F3rh%E1zi+..

2009. nov. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem a legegyszerűbb,ha beütöd a keresőbe " kismama kórházi csomag "és minden részletesen fel van sorólva. Milyen iratok kellenek és minden egyéb. Tudsz igény szerint válogatni, neked a sok minden közűl mire lessz szükséged. Jó egészséget neked és a babának is!
2009. nov. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia,az első tökéletesen leírta,én is ezeket vittem!Ha meg valami kimarad,a férjed be tudja vinni utánad!

Könnyű szülést,és látom dupla lesz az öröm!

2009. nov. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi,hogy kérdezek!

Mekkora táskába csomagoljátok a szülőszobai és mekkorába a kórházi cuccotok?

A szülőszobainak elég egy hátizsák vagy egy kisebb sporttáska?

2009. nov. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki válaszolt. Azért még várok további véleményeket és esetleg valaki írhatna egy komoly listát, hogy pontosan miből mennyi kell, mert ezt valahogy nem írják sehol.
2009. nov. 11. 15:15
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg az lenne a legegyszerűbb,ha megkérdeznéd a kórházat,ahol szülni fogsz,hogy mit kell bevinni.Nekem azt mondták,hogy a textilpelusból 2-3 darabot,a sima pelusból kb 10 db-ot kell bevinni.Volt olyan kolléganőm,aki egy egész csomag pelust vitt be.
2009. nov. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia kijavítottam!

Általában kórház válogatja, hogy mit kell bevinni a szülőszobába.

Én ezeket pakoltam be:

Szülöszobába: papucs 2 fürdős és sima, törölközö 1 nagy, köntös 1 db, wc papír 1, wc papír ülőke 1 cs, eldobható bugyi 1 db, víz 2 nagy üveg és egy fél literes. könnyebb volt inni belőle, zsepkendő 1 cs, fényképezőgép, csoki.


Kórházba: pizsama 3-4 db, köntös 1db, papucs 2 féle, melltartó 3, melltartóbetét 1 doboz, mellszívó 1 db, mellbimbókrém 1, intim betét 2 -3 csomag, tejserkentő tea 1 doboz, tusfürdő, fogkrém, fogkefe, evőeszköz, pohár, zokni 4 db, meg ami a szülőszobába kellett.

Nekem kellett bevinni a babának: pelenkázófeltét, popsitörlőt 1 cs, textilpelust 3- 4 db. kesztyűt, sapkát.

Sok sikert a szüléshez!

Remélem nem hagytam kis semmi!


Ezeket még nézd meg!

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=k%F3rh%E1zi+..


A szülőszobást egy kisebb táskába vittem. a kórházit meg gurulós börőndben!

2009. nov. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia,én voltam a 13.57-es,akkor leírom,hogy én mit vittem be!

Mivel túlhordtam a babám,ezért be kellett feküdnöm vasárnap és kedden szültem!

Nálunk 3 napot kell benntölteni sima szüléssel,4 napot császárral,nekem 10 napot volt szerencsém benn tölteni,de az átlag napra írom le,hogy mit vittem be!


Hálóing,pizsama(lehetőleg gombos)3-4 db,

köntös 1db,

papucs 2 féle(zuhanyzós,sima),

melltartó 2(Szoptatós), melltartóbetét 10 pár,

mellszívót ott vettem a kórházban a csecsemősöknél 3000 ft-ért,

mellbimbókrém (Garmastan),

bugyik(sok),én vettem a kínaiban nagymamafazonút,nem túl szexi,de a hatalmas tenabetétet jól tartja,70 Ft volt darabja és még kidobni sem sajnáltam,mondjuk ajánlanak a Tenához eldobható bugyit,de az drágább,

Nagy csomag Tena betét(30 db),nekem kellett még egy csomag,

tusfürdő, fogkrém, fogkefe, evőeszköz, pohár 2 db, papírtörlő,intimtörlő,domestos kendő,WC papír,neken nagyon sok fogyott,zoknik 5 pár,

kispárna,mert annélkül nem tudtam aludni(pocakom alá

tettem amíg nem szültem meg,utána aludtam rajta)

Ja a törölközőket majdnem elfelejtettem82 nagy,2 kicsi)


Babának vettem egy 28 db-os Huggies újszülött pelenkát(Amúgy a korházban nálunk napi 5 db-ot adnak),

popsitörlőt,

5-6 db textilpelust(Pelenkázóra tetettem, mérlegre tettem,szoptatásnál a feje alá tettem,böfizéshez),szóval jó,ha több van belőle.


Ezeket egy utazótáskába raktam.


Ruhácskát,amiben hazahoztuk egy kis szatyorban otthon összekészítettem és rátettem a babhordozóra,amit apa hozott be a hazamenetel napján.


Szülőszobára egy kisebb papírszatyrot vittem,amiben volt,1 bugyi,1 hálóing,törölköző 1 nagy,WC papír zuhanyzós papucs,sima papucs, fél literes ásványvíz,ide csak tusfürő termékmintát vittem,fogkefe,fogkrém,köntös.


Plusz én vittem magammal hajszárítót,telefontöltőt,fényképezőgépet!Ami meg kellett még, azt a család behozta!


Remélem tudtam segíteni,jó hosszúra sikeredett ez a levél!


Minden jót!

2009. nov. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Most hogy visszaolvastam nem 82 nagy törölközőt, hanem 2 nagyot akartam írni:-9!
2009. nov. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Én még annyit fűznék hozzá, hogy 2 törölközőt érdemes bevinni, 1 olyat, amit utána nem sajnálsz eldobni (engem császároztak, és a jód sehogy nem jött ki belőle) És kívánom, hogy sima szülés legyen, de azért legyen nálad tartalékba szívószál (császár után csak ezzel tudtam inni, mert nem emelhettem a fejem)

2009. nov. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!