Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem találok szakleírást a...

Nem találok szakleírást a rohamszülésre. Miért következik be? Mik a következmények a baba és az anya szempontjából, és hasonló dolgok érdekelnének.

Figyelt kérdés

#szülés #rohamszülés #szülési probléma
2013. nov. 1. 13:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Nyugi, te nem fogsz így szülni, ne parázz.
2013. nov. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
nem hallottam még ezt a kifejezést,mit értessz alatta?nagyon gyorsan lezajló szülést?
2013. nov. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%

Èn egy könyvben olvastam róla.

Azt írta, ha valakinek nagyon nagyon gyorsan indul be, egyik percröl másikra 3 perces vagy kevesebb fájásai vannak, akkor hívjon mentöt, ha a tolófájásokat érzi, akkor szoljon a szomszédnak, de ha senki nincsen, akkor vigyen törölközöket és feküdjön el, szülje meg a babát, takarja be ha megszületik és várja a mentöket. nem szabad a köldökzsinort elvágni, a babát kell melegen tartani.

Szerintem a mentösök 15 perc alatt kint vannak, és nem hiszem hogy ennél gyorsabban mehet egy szülés.


Nekem elsö lányom 4 óra vajúdás után jött.

A másodiknál elfolyt a magzatvíz, és semmi fájás nem Volt. Bepakoltunk az autóba és ott már 3 percesek voltak. A magzatviz elfolyástól számítva 3 órán belül megvolt.

2013. nov. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudni,h a szülések miért olyanok amilyenek...

Akkor nekem is "rohamszüléseim" voltak? Az elsőnél a 2.(10perc telt el az elsőtől) enyhe fájás után burokrepedés,majd 2-3 percesek-szintén enyhék.Időben beértünk,a mentőben csak azt éreztem,h piszok kellemetlen ülni (a baba feje miatt) mire felértünk jöttek a tolók-az egész nem volt 2 óra...

2013. nov. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Rohamos szülésként keresd :)
2013. nov. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk 18 perc alatt szült meg a kismama, benne is volt a tévében, újságban. Mint ahogy arra sincs orvosi magyarázat, hogy alapból egy szülés konkrétan mitől indul be, mitől reped meg a burok, mitől termelődik oxytocin, így az ilyen gyors szülésekre sincs magyarázat.
2013. nov. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors reakciókat :) Tehát nem lehet tudni mitől válik egy szülés ilyen gyors lefolyásúvá. Aki így hozta világra kis csöppségét tapasztalt valami negatív következményt magán( a gyors kitágulás miatt nagyobb sérülések odalenn) illetve a gyerkőcnek lett e bármilyen baja?
2013. nov. 1. 15:16
 8/17 anonim ***** válasza:
2013. nov. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%
Az egésznek talán csak lelki hátulütője van/volt.... Mivel nem fájt,csak enyhe mensis görcsöcskék voltak,és az sem sok,így- legalább is én ennek tulajdonítom- nem éreztem magam sokáig a gyermekem anyjának. Elláttam,mindig tudtam mire van szüksége,tehát az anyai ösztönök megvoltak,tudtam mi a legjobb Neki,szerencsére nagyon gondatlan baba volt(nem írom hogy "jó baba" mert nincs "rossz baba",csak igényesebb,több törődésre vágyó,hasfájós- ők sem "rosszak",nem tehetnek arról,hogy fáj Nekik a pocak...). Kb fél év telt el,mire azt éreztem,hogy anya vagyok.
2013. nov. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Létezik olyan, hogy rejtett vajúdás. Ez azt jelenti, hogy a tágulási szakaszban, vagy annak egy részében nem érez fájdalmat az anyuka. Nem tudom, gondolom hajlam is lehet rá. Feljebb leírták, hogy mit érdemes tenni, ha ilyen helyzetbe kerül valaki. Annyi még, hogy a méhlepényt magasabb helyre kell tenni, mint ahol a baba van, és a picit melegen kell tartani, amíg a mentő ki nem ér.

Amúgy elég ritka, nem hiszem, hogy van okod félni. Többedik szülésnél szokott előfordulni.

2013. nov. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!