Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Leírom a szüléstörténetemet....

Leírom a szüléstörténetemet. Írnátok róla véleményt? Hibázott bárki is vagy szerencsétlen véletlenek?

Figyelt kérdés
40+6 napra indult a szülésem, fogadott orvossal, szülésznével. 2 újjnyira voltam tágulva mikor benttartottak (épp ügyeletben volt a dokim) Rá egy órára kellemes vizsgálatok után elfolyt a víz, rá újabb egy órára rámkötötték az ocitocint. 4 óra alatt csak annyit értünk el hogy a csillagokat láttam a fájásoktól,nem tágultam kb semmit. Eközben még kaptam 2 méhszájtágító injekciót is, amire nagy nehezen kitágultam csak épp immunis lettem közben az oxira elmult minden fájásom,mikor közölték hogy akkor szüljek. Semmit nem éreztem a karjaim zsibbadtak fájás sehol, gyerek elakadva a szülőcsatornában, vákuummal sikerült megszületnie. Tiszta szürke-fehér volt, rögtön kiderült oxigénhiányos állapot, másik városba szállították, ha gépre van szüksége,legyen. Másnap kiderült fertőzést is kapott, nem jól működik a tüdeje, lélegeztetni kellett, antibiotikumos kezelés egy hétig. Két nap múlva hozták vissza. Elszúrodott így a szopi is,tápszeres lett, a pocakja is oda lett az antibiotikumtól....és ez még csak egyelőre. Mosolygós kisbaba azóta de én nem bírom feldolgozni ami történt, rémálmok gyötörnek minden éjjel, hogy a babával valami rossz történik.Szülés közben könyörögtem a császárért de nem segítettek,pedig akkor semmi baja nem lett volna a babának:( Hibázott itt bárki is szerintetek? Mi lesz a babával? Lehet később baja?
2013. nov. 21. 12:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

hát engem nem kínoztak meg ennyire..! velem is sokat vártak hogy táguljak, stb. de egy idő után be látták hogy nincs értelme tovább küszködni-így megcsászároztak.


nagyon sajnálom azt ami veletek történt!

az orvosok nem mondanak semmit hogy a babával lesz e ebből valami baja?

2013. nov. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem mutatkozik rajta maradandó dolog. Ennyit mondtak a neurologián. A többi meg majd kiderül később :(
2013. nov. 21. 12:33
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem akkor hibáztak, amikor a fájások hiánya ellenére is erőltették a kitolást. Ez baromi nagy hiba, fájások nélkül nem lehet megszülni (első babát legalábbis), pont ezért lett oxigén-hiányos és ezért kellett szegényt megvákuumozni, mert ha az anyukát nem segíti az a mérhetetlen fájdalom, akkor nem érez akkor késztetést a rendes nyomásra. De ezt tudniuk kellett volna a dokiknak is!
2013. nov. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A fő kérdésedre (hogy hibázott-e valaki) nem tudok válaszolni. Sajnálom, hogy így alakult, biztosan nagyon nehéz most Neked, de próbáld magad minél hamarabb túltenni ezen az egészen mindkettőtök érdekében. Hangsúlyozom, tudom, hogy nehéz, de sajnos így alakult, és ha ezen gondolkodsz folyton, akkor sem tudsz már változtatni a dolgokon.

Amit javasolhatok: nem tudom, hol szültél, és hol voltál neurológián a babával, de én a helyedben nem elégednék meg egy neurológus "minden rendben" véleményével. Nyilván nem azt akarom ezzel mondani, hogy baj van, mert innen, látatlanban véletlenül sem írhatnék ilyet, de tapasztalatból tudom, hogy igenis nekünk, anyáknak kell utánajárni a dolgoknak, és ha egy diagnózis nem elég meggyőző számunkra, akkor továbbmenni - akár magánúton is. Szóval én a helyedben elvinném egy másik neurológushoz is, dévényeshez mindenképpen.

Kívánom a legjobbakat!

2013. nov. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Fájásgyenge lettél gyakorlatilag a kitolásra. Hogy ez valakinek a hibája-e, passz.

Én mondjuk nem örültem volna, hat burokrepi után egy órával már az oxyt tolják, főleg, ha nem indokolt (Amúgy mit mondtak, miért? Csak úgy? Vagy nem volt tiszta a víz?) Gondolok kifáradtál az oxys fájásokban. Kevésbé lett volna megterhelő, ha maguktól haladnak a dolgok, és a fájások fokozatosan erősödnek.

Remélhetőleg minden oké lesz, nem hiszem, hogy maradandó károsodást szenvedett volna a picur.

2013. nov. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Az oxira annyit mondtak, mikor kérdeztem hogy mégis miért, hogy ne x idő alatt legyen meg a baba hanem gyorsabban :S Semmi nem indokolta,tiszta volt a víz is.
2013. nov. 21. 12:51
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszolónak igaza van, maximálisan, ne elégedj meg egyetlen diagnózissal. Én is vittem a fiamat nyaki hipotónia miatt fejlődésneurológiára.....bár ne tettem volna. Amikor a helyettesítő doktornő 6 hónaposan elvárta volna, hogy egyenes gerinccel üljön, miközben üvöltött a fiam és nem engedte, hogy megvigasztaljam, na akkor fogtam, felöltöztettem és eljöttünk, annyit nem mondtam, hogy búúú. Dévényeshez emiatt a probléma miatt 5 hetes korában voltunk és 5 alkalom lég volt és rendbe tette. Csak javasolni tudom, ha megteheted. Általában 4 ezer 1 alkalom.

A szülésedről, most már nem tudsz rajta változtatni :( ezért kell megfelelően megválasztani az orvost. Én ezért választottam a terhespatológia osztályvezetőjét, mert tudtam, hogy nem vár az utolsó pillanatig, a kettőnk biztonsága az első számára, és van olyan tekintélye, hogy a döntését nem kérdőjelezik meg a császárt illetően.

40+6 napra volt indításom, de az előkészítés után elkezdett folyni a magzatvíz, valószínűleg beindult volna magától is. 7,30kor kötötte be a szülésznőm az oxit, nagyon óvatosan, fokozatosan emelte az adagot, a gép mutatta az összehúzódásokat és nem éreztem semmit. A dokim 10kor vizsgált meg, na az fájt....utána 2 óránként. Semmi nem változott, nem volt fájásom, de semmivel nem próbálkoztak szerencsére. 2kor már mondta, hogy valószínűleg császár lesz. Minden értékünk rendben volt, voltak nálam sürgősebb esetek is, így 16,30kor született meg a fiam császárral. A szülésznőmmel beszélgettünk, és ő is mondta, hogy a dokim nem engedi a kismamáit a 41. hétbe a komplikációk miatt, az indítás előtti nap uh-n megbeszélték az uh-s dokival (hogy legyen indok), hogy elöregedett a lepény (persze ez nem így volt), a szülőszobán behívta sz ügyeletvezetőt, annyit mondott neki, hogy 2 oxi lement, fájásom nincs, nem tágultam ezért császárt javasol, az ügyeletvezető annyit mondott, ne aggódjon, 1 órán belül anyuka lesz és minden rendben lesz. Nagyon nem mindegy, ki a fogadott orvos......Remélem semmi baja nem lesz a babádnak, ha ilyen nehezen dolgozod fel, lehet, hogy szakember segítségét kellene kérned.

2013. nov. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hibáztak-e, de leírom nálunk mi volt!

Az eleje teljesen más, a vége hasonló!

Sürgősségim volt, császárral szültem. Elvileg időben kivették! Szülés után kb. 2 órával kiderült,hogy fertőzést kapott, át kell vinni a koraszülöttre, mert kicsit szaggat a légzése, kell kabinoxigén, meg koraszülött. Igaz, oxigént csak egy napig kapott!

Mondjuk nálam vissza sem hozták, nekem kellett átjárkálni etetni napi ötször!

Itthon vettem én észre,hogy kicsit puha. Nem tartja úgy magát, ahogy szerintem kellene.

Nagy nehezen kiderült,hogy hipotón! Vittem Dévényre, majdnem egy évig.

Az első egy évét végig rettegtem!

Most 2 éves, egészséges nagy fiú, aki mondatokban beszél, mondókázik és szalad!

Ezt csak azért írom le,hogy kicsit megnyugtassalak! De, a helyedben én elvinném vagy tornászhoz, vagy neurológushoz, biztos,ami biztos. Mert pici, átmeneti oxigénhiány is tud izomtónus zavart okozni!

2013. nov. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

kell kabinoxigén, meg koraszülött

szóval kell neki kabinoxigén, meg antibiotikum :)

2013. nov. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ott kezdődött a dolog, hogy egy "kellemes" vizsgálat után épp elfolyt a magzatvíz. Persze akkor, amikor a dokid ügyeletben volt. Nem szabad ilyen szinten beleavatkozni a természetben, ha nem volt indokolt, miért indította el a szülésed? Miért kellett rögtön oxi?

Nagyon sajnálom, ami veled történt, én teljesen ellenzem a felesleges szülésindításokat, pont ezért.

2013. nov. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!