Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Leírom a szüléstörténetemet....

Leírom a szüléstörténetemet. Írnátok róla véleményt? Hibázott bárki is vagy szerencsétlen véletlenek?

Figyelt kérdés
40+6 napra indult a szülésem, fogadott orvossal, szülésznével. 2 újjnyira voltam tágulva mikor benttartottak (épp ügyeletben volt a dokim) Rá egy órára kellemes vizsgálatok után elfolyt a víz, rá újabb egy órára rámkötötték az ocitocint. 4 óra alatt csak annyit értünk el hogy a csillagokat láttam a fájásoktól,nem tágultam kb semmit. Eközben még kaptam 2 méhszájtágító injekciót is, amire nagy nehezen kitágultam csak épp immunis lettem közben az oxira elmult minden fájásom,mikor közölték hogy akkor szüljek. Semmit nem éreztem a karjaim zsibbadtak fájás sehol, gyerek elakadva a szülőcsatornában, vákuummal sikerült megszületnie. Tiszta szürke-fehér volt, rögtön kiderült oxigénhiányos állapot, másik városba szállították, ha gépre van szüksége,legyen. Másnap kiderült fertőzést is kapott, nem jól működik a tüdeje, lélegeztetni kellett, antibiotikumos kezelés egy hétig. Két nap múlva hozták vissza. Elszúrodott így a szopi is,tápszeres lett, a pocakja is oda lett az antibiotikumtól....és ez még csak egyelőre. Mosolygós kisbaba azóta de én nem bírom feldolgozni ami történt, rémálmok gyötörnek minden éjjel, hogy a babával valami rossz történik.Szülés közben könyörögtem a császárért de nem segítettek,pedig akkor semmi baja nem lett volna a babának:( Hibázott itt bárki is szerintetek? Mi lesz a babával? Lehet később baja?
2013. nov. 21. 12:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Na igen. Gondolom oxyval gyorsították a szülést, hogy a dokid időben el tudjon menni. A szervezeted meg nem úgy reagált, ahogy ők szerették volna.

Az én dokim is ügyi volt, mikor szülni mentem, istenem, ilyenkor annyira becsülöm, hogy nem akart sürgetni. Nem bezzegelni akarok, csak jelezni, hogy vannak emberi orvosok is.

2013. nov. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Én az oxytocint nem értem...Miért kellett azt rádkötni?

Feküdtél végig?

A fájások alatt legjobb sétálni,állni,gyorsabban jönnek,jobban tágulsz,gyorsabban túl vagy rajta.

Én a helyedben kezdeményeznék egy vizsgálatot.Bár nem ringalak hiú reményékbe,az orvosok összetartanak,soha nem fogják mondani,hogy esetleg hibások lennek volna.


Én nem értem az oxyt,utána nem értem miért nem lett 4 óra alatt ha semmit nem tágultál császár,a baba fertőzését sem igazán értem...Én ezekre kérdeznék rá

2013. nov. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha bekötik az oxit, onnan nincs mászkálás már, legalábbis itt.
2013. nov. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Feküdnöm kellett végig, egy fél órára vették le addig sétálgathattam (mit nem mondjak nem is éreztem azt h beledöglök egy-egy fájásba). Gondolkoztam én is,hogy jogi útra terelném a dolgot, de tudom hogy nem lenne egy sétagalopp. Csak hát ha később kiderülnek maradandó dolgok a gyereknél....
2013. nov. 21. 17:41
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Én el mondanám az egyik család tagom történetét.Kiírás időpontjában be vonul a kismama az orvosa haza küldi azzal,hogy szabira megy 2 hét múlva jöjjön vissza. Ő haza akkor ,2 hét múlva vissza. Tudni kell azt,hogy eleve császáros lett volna mert nem szülő alkat nincsenek fájásai. Mire vissza ment meg császározták a baba oxigén hiányos volt fertőzést kapott a már fekete magzat víztől és epilepsziás rohamai lettek később. DE mind ez csak hónapok múlva derült ki mikor nem azt csinálta ami a korának megfelelő lett volna. A szülés után egy szólt sem szólt senki,hogy baj van a babával vagy lesz. Orvostól orvosig jártak amikor is Budapesten közölték velük,hogy születéskor orvosi műhiba történt. Ennek már 21 éve. Most ott tartunk,hogy a lány pelenkás nem beszél nem jár és az édesanyja gondoskodik róla eteti tisztába teszi stb. Szerintem nálad is orvosi hiba történt én el vinném a kicsit más orvosokhoz is.
2013. nov. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

A szülés közben fertőzést sajnos elég sok baba kap tapasztalatom szerint.Legalábbis mikor én szültem kb minden 5. baba kapta miatta az antibiotikum kezelést többek között az én fiam is. Nekem meglehetősen hasonló volt a szülésem a tiédhez.Nekem indított szülésem volt.Kedd reggel zselével indították,annak vártuk a hatását.Délben fájásaim lettek,éjszaka távozott a nyákdugó de semmi több.Másnap reggel burokrepesztés,oxycotin... Én tágultam,de a kicsi nem indult meg rendesen lefelé azt mondták kicsit várunbk még,nyomták az oxyt.Hirtelen leesett a kicsi szívhangja így rögtön betoltak a szülőszobára.És tudod miért nem császároztak meg? Mert abban a percnen nem volt szabad műtő,de időnk sem.Ketten felváltva könyökölték, ki belőlem a gyereket miközben vákumoztak.A végére 2 szülésznő és 3 orvos volt bennt. A fiam nem sírt fel.A záróján láttam hogy 40-es pulzussal és hüppögő légzéssel született,a kulccsontja is eltört.

Életem legszebb napja helyett az egyik legszörnyűbb volt,de én nem hibáztatok senkit.Nekem ez jutott és tudom hogy mikor kellett mindenki mindent megtett azért hogy a fiam életben maradjon.

Átérzem amit érzel,de sajnos ezen túl kell lépnünk.

A legfontosabb :) a fiam mára egy örökmozgó,cukimuki,vigyori 6 hós nagyfiú lett.

2013. nov. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vok.Azt nem írtad mikor szültél. A töténetemhez sajnos hozzá tartozik,hogy én is annyira kikészültem hogy a kórházban már pszichölógust akartak hívni hozzám.Itthon jobb lett,de két-három hétig sírógörcsök törtek rám,nehezen dolgöztam fel én is. Beszélj róla sokat!A pároddal,anyukáddal,barátnővel,bárkivel. Én sokat kérdezgettem a párom mi volt a szülés közben ugyanis az kimaradt,szinte sokkos állapotban voltam.Mikor ősszeállt a kép és már 15. jére beszéltünk róla egyre könnyebb volt.

Kitartás,és koncentrálj arra a kis tündérre akinek te vagy a legfontosabb :)

2013. nov. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én először nem is a jogi úttal próbálkoznék,mert az költséges,és kit tudja mi lesz a vége,viszont a kórház igazgatójánál és a betegjogi képviselőnél mindenképpen benyújtanék egy panaszt.

Nem kerül semmibe.Utána meglátjátok,hogy érdemes jogi útra terelni e.

De itt tettem hozzá,hogy sajnos az orvosok összezárnak,ami elég szégyen,de ez van.

Teljesen más ügyben volt egy hasonló kórházi eset a családban,ahol annyira nyilvánvaló volt minden,négyszemközt még az osztályvezető is elismerte a dolgot,de írásban soha...

2013. nov. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!