Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki már szült, komolyan,...

Aki már szült, komolyan, mennyire fáj a szülés ahhoz képest, amit gondoltatok róla?

Figyelt kérdés
Tudom, mindenki azt mondja, hogy nagyon-nagyon, meg el se lehet képzelni, mennyire. Úgyhogy ezért félek gyereket vállalni :(
2013. nov. 27. 21:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
21%
Nem tudsz akkorát képzelni, mint amit átélsz. DE! Ott és akkor fáj csak, de egy másik dimenzióban vagy. Ezt csak az érti, aki már szült. Nem vagy még kész a gyerekvállalásra.
2013. nov. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

Nekem már ott se volt annyira fájdalmas, mint amire számítottam.

Vártam, mikor jön az az érzés amiről több helyen olvastam, hogy a falat kaparnám kínomban, hát nem volt egyáltalán ilyen, már jött is a kitolási szakasz.

Az nekem nagyon kellemetlen volt, de kibírható és csak 15 percig tartott.

Bár az is igaz, én nagyon könnyen tágultam, 1. baba, de 4 óra alatt meglett az első fájástól számítva.


Én már ott, a szülőágyon azt mondtam viccelődve, hogy akár holnap is szülnék újra :)

2013. nov. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Én rosszabbra számítottam, az elején menzesz szerű fájdalom volt, az egész bírható, lehet mozogni, de aztán nekem a lábamba sugárzott és az felkészületlenül ért. Én is féltem és önző módon főként magamat, de utána tényleg csodálatos, felfoghatatlan. Valami olyasmihez hasonlítanám, mikor emberfeletti dolgot teszel, ami elmondva hihetetlennek hangzik, te mégis megtetted. Csak hajrá! :)
2013. nov. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Még 1 évig nem tervezzük a picit, de már tini korom óta be vagyok zsongva, hogy én gyereket akarok :)

most valahogy elkezdtem félni az egész terhességtől, annyi rosszat hallani, magas vérnyomást közben stb, hogy kicsit félek...

2013. nov. 27. 22:07
 5/20 anonim ***** válasza:
77%
Első szülésem elképzelhetetlenül fájt...tudtam,hogy rossz lesz,de ez után konkrétan gondolni sem bírtam arra,hogy még egyszer szüljek....Aztán 2. szülésem is fájt, de amint megszületett a pici az első mondatom az volt,hogy akár jöhet is a 3.,annyira nem viselt meg:)
2013. nov. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
55%
Minden fejben dől el!
2013. nov. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%
Szia, bevallom, én rosszabbra számítottam. El sem tudtam képzelni, hogy milyen lesz, csak a filmekből és a netes "horrorsztorikból" kiindulva gondoltam, hogy nagyon durva. Szerencsére én "csak" a méhizom munkáját éreztem. Az 5 órás vajúdásból az utolsó óra volt a kemény menet, ott is inkább a kitolási szakasz, a vajúdás nekem nem volt túl fájdalmas, inkább olyan volt mint egy hosszú túra, hegyre fel, pihenő, hegyre fel, pihenő... :)
2013. nov. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Első szülés előtt én nem próbáltam meg elképzelni. Csak arra gondoltam, hogy annyian "megcsinálják", nekem miért ne menne. Hát elég erős volt. Én állandóan bizonytalankodtam, hogy most beindult-e vagy sem, de amikor belém hasított az első rendes fájás, akkor biztosra tudtam, hogy "indul a buli". És hosszú is volt (nem írom le, hogy el ne rémisszelek. :)

Aztán még kettőt szültem, ott már tudtam, mire számítsak, talán az intenzitás erősödött, viszont egyre gyorsabb lett.

Nekem a szüléseim nagyon szép emlékek, még az első is.

Nekem a terhesség sokkal nehezebb volt, harmadjára a leginkább. Az az, amit nem szívesen ismételnék, egy szülést bevállalnék akár most is. :)

2013. nov. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia én egész terhesség alatt úgy álltam hozzá, hogy könnyű szülésem lesz és ebből nem engedtem :-) Biztos hogy bizonyos szinten fejben dől el, de tényleg könnyű és gyors szülésem volt. Azt nem mondom hogy nem fáj,de túl lehet élni. Hidd el minden fájdalmat megér és amint rádteszik azt a kis csöppséget rögtön elfelejted az összes kellemetlenséget :-)
2013. nov. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Na hát, én már alig várom, hogy érezzem a fájásokat.
2013. nov. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!