Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek nagyon nehéz első...

Akinek nagyon nehéz első szülése volt, hogyan szedte össze magát lelkileg a másodikhoz?

Figyelt kérdés

Én túlhordtam, fájásokkal kezdődött, de abszolút nem rohantunk be, majdnem 6 cm-re nyitva volt már a méhszáj, amire beéértünk a kórházba, azt hitték (mi is), hogy gyors lesz.

Ehhez képest innen nem nagyon haladtunk tovább, 7-8 cm-nél leáltt az egész, 12 óra alatt értünk még innen a kitoláshoz. Másodlagos fájásgyengeség, oxitocin stb.

Aztán 2 óra kitolás, hogy megkoronázzuk az egészet. Életem legszörnyűbb élménye maradt a szülés (a férjemnek is, szó szerint hónapokig rémálmai voltak).

Nekem lelkileg volt a legnehezebb, a fájdalomra szerintem nem lehet felkészülni, de azt tudtam vacak lesz.

Lelkileg viszont már annyitra kivoltam, amikor pl több mint 8 órája még mindig 7-8 cm-es tágulásnál álltunk, se té se tova, hogy tényleg azt hittem belehalok. Csak azt tudtam kérdezni, hogy a baba ugye jól van? Aztán jött a legrosszabb, amikor már ezt se bírtam megkérdezni - biztos voltam benne, hogy mindketten ott maradunk, ezt egyikünk sem éli túl. Iszonyat volt a tehetetlenség érzés és még szörnyűbb, hogy teljesen elveszett a hitem is.

Amikorra végre valahára jött a kitolás és összekaptam midnen erőmet, mondván ez már a könnyebb, gyorsabb rész. Hát az se lett az, két órán át tartott.

Kb mint egy kiállítóteremben úgy érzetem magam, folymatason jöttek-mentek a dokik, egy rakat konzilium volt az egész szülés alatt, hogy mi a fene legyen velünk, a kitolásra a szülésznőn kívül két doki és egy neonatológus is bent volt (hogy rögtön vigye a babát, ha gond van).

Túl szűk volt a medencém valószínűleg ezért volt ez ilyen nehéz, a szülésznő utána azt mondta ebbe a szülésbe még ő is beleöregedett.

Most várom a másodikat és próbálok pozítvan hozzáállni, hogy másodjára minden könnyebb, stb, de ahogy közeledik az időpont (januárra várom), egyre többször elfog a félelem. :(

Nektek mi segített, aki hasonló helyzetben volt?



2013. nov. 29. 10:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az első szülésemmel hasonlóképpen megszenvedtem, mint te, a másodiknál meg szó szerint kicsusszant belőlem, szinte észre sem vettem :)

Orvosilag bizonyított tény, hogy a második szülésnél a vajúdás sokkal rövidebb ideig tart. Kevésbé fáradsz el, ezáltal több erőd marad a kitoláshoz. És nagyon sok függ attól, hogy hogyan állsz hozzá. Én végig harmóniára törekedtem, nem pánikoltam, igyekeztem nyugodt maradni. Ha a terhesség alatt is kiegyensúlyozott vagy, és nem rettegsz a szüléstől, sokkal könnyebb lesz, hidd el! Próbálj olyan kórházat választani, ahol támogatják az alternatív megoldásokat, pl. hogy felkelhetsz, járkálhatsz, szülhetsz félig üllő helyzetben, vajúdhatsz vízben, stb.

Addig meg mondogasd magadnak gyakran, hogy könnyű és gyönyörű szülésem lesz :) Sok boldogságot a babához!

2013. nov. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szegényke, elég borzasztó, amit leírtál.

Szerintem is úgy tudsz legjobban felkészülni, hogy minden nap erősíted magadban, hogy milyen könnyű és gyors szülésed lesz, komplikációmentes.... és csak pozitív gondolatokkal.

ÉN 3x szültem, és a második szülésem az nagyon villámszülés volt, a harmadik hosszabb ideig tartott, de az is könnyűnek mondható volt.

Staisztikailag a második szülés sokkal könnyebb, nekem az összes barátnőmnek sokkal könnyebb volt-nekem is! :)

LÉlekben készülj fel nagyon!! Tudom, hogy ezt könnyű mondani, de ahogy más is írta, nagy ereje van a lelki felkészülsnek is a szülésnél.

ÉN pl a 3. szülésemet a terhesség minden napján lepergettem magam előtt, hogy milyen jó lesz, könnyű, gyors, alig fog fájni... és tényleg szinte szó szerint igy is volt. Már kicsit ki voltam tágulva - fájás nélkül és már éreztem hogy itt az idő. MÉg fájás nélkül bementünk a kórházba, akkor mondta a dokim, hogy már 3ujjnyi a méhszáj, jó hogy jöttünk, mert aznap mindenképp megszületett volna. Mivel nem volt fájásom a 3ujjnyi méhszáj mellett, így bekerültem egy szülőszobára, ahol megrepesztették a burkot- ennyi volt az össz beavatkozás a szülésemnél. Innentől szinte percre pontosan 2óra mulva babázhattam. Burokrepesztés után nemsokkal elkezdődtek a fájások, rendeződtek, és egy óra mulva már mondták is, hogy szinte lehetne nyomni, csak nem egészen jól illeszkedik a baba feje, így oldalt fekve, állva is kellett pár fájás, kicsit tornáztunk. Az utolsó 2fájásnál már mondtam, hogy na ezek már durvábbak, de ezután már lehetett nyomni. Nemsokáig tartott a kitolás sem- az első nyománál a feje már kint is volt félig, utána meg jött az egész baba. :) Olyan álomszerű volt, ahogy elképzeltem!!

Úgyhogy én is azt tanácsolom, hogy trenírozd magad! És nem szabad félni! HIdd el, hogy másodszorra sokkal jobban fog sikerülni minden.

Szülés után majd írd meg milyen volt!!!

2014. jan. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Na, megszultem. :)

Vegul nem lett rovidebb, csak mas: az eleje volt nagyon hosszu (10 oran voltak 12 perces fajasaim, amik nem surusodtek), utana viszont begyorsult. 13 oranyi vajudas utan ertem a korhazba, ott mar 6 cm-re nyitva a mehszaj (mondjuk en ettol fraszt kaptam, mert az elsonel onnan meg 8 ora volt), de itt 2 ora mulva mar kinn is volt :) a vege, amitol rettegtem, a kitolas ugy osszefolyt, hogy nem is tudom mennyi volt de shtem 5 fajas max :) kb 25-30 perc lehetett? Ossze nem hasonlithato az elsovel :)

Mondjuk ettol fuggetlenul 15 oranyi vajudas volt, szoval konnyunek nem mondanam, csak masnak. Multkor az eleje volt gyors, utana iszonyu lassu, most meg az eleje lassu, de a vege gyors :)

Koszi mindenkinek! A lenyeg, hogy a baba vegig jol volt es nem akadt el, semmi baja nem tortent szules kozben. Pedig jo nagy lett es konyoke is az arca elott volt :0

2014. febr. 5. 16:50
 14/14 anonim ***** válasza:

Gratulálok!!

Akkor úgy született, hogy a keze az arca előtt volt?

mekkora lett? :)

Azért a soraidból az jön le, hogy nem élted meg annyia bozrasztónak a szülést!!

Szívből gratulálok!!

Jó egészséget kivánok!!

2014. febr. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!