Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért tolódik el egy szülés,...

Miért tolódik el egy szülés, vagy vajúdás vagy miért lesz oxigénhiányos a baba, és milyen bajok lehetnek a köldökzsinórral szüléskor?

Figyelt kérdés

2013. dec. 17. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, ha nem nyílik a méhszáj akkor hosszú a vajúdási folyamat, a hosszú vajúdás megviselheti a babát, az állapota romlik. A köldökzsinór lehet rövid, ilyenkor nem tud megszületni természetes úton, vagy tekeredhet a nyakára, ez megint lehet veszélyes.

Anno az én dokim azt mondta, hogy 12 óra az ami alatt normál úton, ha minden rendben megy megszületik egy baba, ha addig nem jön világra, mindenképpen beavatkozást fog tenni (császármetszés), mert onnantól rohamosan romolhat az állapota a babának, mamának egyaránt.

Én 5 óra alatt hoztam világra a lányomat.

2013. dec. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%
Ezer egy oka lehet.. ha szülés előtt állsz, ne agyalj ezen, nem tesz jót! :)
2013. dec. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
En pl 19 orat vajudtam. Teljesen zart mehszajjal indultunk, nehezen tagultam.
2013. dec. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez orvostól is függ. Meg attól mennyi ideig várnak arra, hogy kitágulj, ha oxigénhiányos lesz a gyerek az sem érdekli, mert úgyse tudsz ellenük semmit se tenni.


Nekem se az anyám, se a nővérem nem tudott szülni, mert nem tágult eléggé, én meg kicsit aggódók, nehogy baj legyen velünk tavasszal. Megkérdeztem a dokit, hogy a családi kórtörténetem alapján mi a véleménye? Nekem azt mondta az orvos, hogy ragaszkodik ahhoz, hogy természetes úton szüljek, ha nem tágulok akkor is. Vörös fejjel mondta, hogy ő akármeddig húzza az időt, és azért meg megsértődött, hogy azt mondtam, hogy a nővérem is a 4 órán felül még 6 órát szenvedett, mert nem tudták belőle szó szerint kinyomni a babát, és már az összes orvos a hasán ugrált szegény tesómnak, aztán meg kiderült, hogy a gyerekre volt tekeredve a köldökzsinór, plusz ki se fért volna, mert nem tágult csak 8 cm-re. Vagyis kikérte magának, hogy ez történt, szerinte a tesómnál minden simán ment... Kvázi, lesz@rja, hogy mennyi ideig szenvedek én vagy a baba, akkor se fog megcsászározni. Ha meg valami baja lesz a gyerekemnek, majd csak tárogat a kezével, hogy ő mindent megtett, őt a törvény úgy is védi, úgyse fogom beperelni...


Szóval kérdezz rá a dokinál, hogy náluk mi az elsődleges szempont, a te és a gyerek egészsége, vagy a természetes szüléssel kapcsolatos statisztika?

2014. nov. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!