Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » CSászáron átesett kismamik...

CSászáron átesett kismamik írnátok pozitívumokat a császár mellett?

Figyelt kérdés
Most jöttünk a dokitól,vasárnapra vagyok kiírva.Néztek uh-n és elég nagy a babóca.Eddig sima szülésre készültem,most a doki mondta,hogy szerinte inkább császár,mert nem akar sem engem sem a babót szenvedtetni,meg van egy kis szívproblémám is.Úgy elkeseredtem,hogy ezt mondta.Veletek minden rendben volt?
2009. nov. 27. 10:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én császáros voltam, nagyon nagy babám van, több mint 4 kilóval született, 38-as fejkerülettel. Én tudtam hogy ilyen nagy lesz (36. heti uh-n 3500 grammot és 100-as BPD-t mértek)És ettől kezdve elkezdtem parázni a sima szüléstől. Végül simának indult, de aztán nem haladt a dolog, leesett a szívhang, végül császár lett. Akkor biztos hogy ez volt a legjobb megoldás mindkettőnknek!!! (ráadásul a zsinór is rá volt tekeredve) De utána szerintem rosszabb a császárosoknak, az első felkelés nagyon fáj, és utána 2-3 nap még nagyon nehéz, aztán napról napra könnyebb lesz. Még kb 2 hétig nehezen megy az állás, a hajolgatás, de aztán rendben lesz minden. Nagyon szorítok nektek!
2009. nov. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%
A te dokid kényelmes és gyakran császároz indokolatlanul. Ennyi. Nem akar téged és a babát szenvedtetni? Hát, pedig így születnek a gyerekek...
2009. nov. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Én most szültem császárral, és pozitív tapasztalat volt. Az első felkelés sem annyira vészes, és én 4 nap alatt rendbe jöttem, a babámat pedig az első naptól emelgettem, nem okozott gondot. Nem kell, hogy a szülés feltétlenül fájjon. Amikor bementem a kórházba, és a folyósón várakoztam a szülőszobák mellett, hallottam a szülő nők sikítását.. hát én meg attól készültem ki. Nekem megkönnyebbülés volt, amikor 2 nap vajúdás után az orovosom felajánlotta a császárt. Ne félj tőle! Én a 2. babámat is így szeretném szülni majd.
2009. nov. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó.Én is nála születtem,és ismeri az "előéletem"(1,5 hónapig kórházban voltam születésem után,farosan sima szülés,karom eltört,köldökzsinór nyakamon és más egyéb),szív problémám is van,ami pont fertőzéssel kapcsolatos,plusz nagy a babó,és mindezt mérlegelve mondta ezt.Szó sincs arról,hogy tuti császár,csak azt mondta,hogy arra is készüljek föl,ha úgy alakulna.
2009. nov. 27. 10:32
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Én végig tudtam, hogy császár lesz, mert rosszul feküdt a baba, a végére meg ráadásul lábtartásos is lett. Ma 9 hetes a fiam. Nem szabad elkeseredni, ha császár lesz, akkor úgy jó mindkettőtöknek. Én is császárral születtem, csak akkor még hosszába vágták anyát, engem bikinivonalon. Így 4 nap után hazaengedtek, péntek este szültem, kedd reggel pedig már mehettünk haza. Tényleg jobb, ha lelkileg felkészülsz a császárra, nekem volt időm bőven, így nem ért semmi váratlanul. Az rossz volt, hogy míg a simán szülő nők 2-3 óra múlva már mászkáltak, addig én 24 órás megfigyelésen voltam az örzőben. Az első felkelés sem volt épp kellemes, de utána magamtól mindig egy picit próbáltam felülni és amikor sikerült, a nővér is meglepődött. Amikor az érzéstelenítő hatása elmúlt, akkor szóltam a nővérnek, és adott fájdalomcsillapítót. Amikor pedig kiraktak osztályra, akkor meg a szobatársam segített sokat.

Az első héten viszont még jó, ha van segítséged, nekem pl. a fürdetés ment nagyon nehezen, mert hajolni nem nagyon tudtam és hát a babát meg tartani kell.

A vágás helye szinte nem is látszik már.

Ma már örülök neki, hogy nem hagytak órákig vajúdni, bár ha lehet, akkor a második babámat szeretném természetesen szülni majd, igaz nem adtak rá sok esélyt.

2009. nov. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%

11,03-as válaszolóval ellentétben, engem 12 óra után kitessékeltek az ágyból, és nem segítettek. Azt mondták ezt egyedül kell megcsinálnom. Eléggé fájt, de megérte. A császárosoknak utána fáj, nem előtte. Felépülésem gyors volt, mire hazajöttünk a kórházból (4 napig voltunk bent), már minden ment egyedül. Nekem nem volt említve a császár lehetősége, de sajnos így alakult. Először nagyon bele voltam betegedve, de már nem bánom annyira.

Előnyök:

- Nem tágul ki a hüvelyed, drága urad nem harangozni fog benned (bocsi ha nyers vagyok)

- nem lesz csúcsos feje a babádnak, gyönyörű kerek buksival fog megszületni és élni(sógornőm kislánya 5 hónapos, még mindig csúcsos a feje

- nem lesz gátmetszés, nem fog még hónapok múlva is fájni a szex

- esetemben pedig kislányomnak nem kellett végigszenvednie a szülés gyötrelmeit, az első perctől fogva rettentő nyugodt, kiegyensúlyozott baba volt (nem tudom a kettőnek van-e köze egymáshoz, de környezetemben ezt tapasztaltam, hogy aki nehéz szülésen van túl, annak a babája sírós, rosszul alvó, aki császáros, pedig nagyon nyugodt baba)

2009. nov. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

11:03mas vagyok. Én sem azt mondtam, hogy 24 óráig feküdtem, mert pénteken este 8 órakkor műtöttek, reggel 5kor pedig már fel kellett ülni, de csak szombat este tettek ki szobára, addig az örzőben voltam. Nekem sem segítettek a nővérek, mondta is, hogy nem azért nem segít, mert szemét, csak nekem kell rájönnöm, hogy hogy jó felkelni, ülni. Én ezért is próbálgattam többször kisebb-nagyobb sikerrel felülni. A szobatársam pedig a táskámból segített kipakolni, meg néha elvette a babát, ha mellettem volt az ágyban és fel akartam kelni, de nem tudtam. Amíg feltápászkodtam, addig elvette mellőlem, hogy nehogy ráfeküdjek, vagy megnyomjam véletlenül.

Nekem még az volt a pozitívum, hogy igaz, hogy utána fáj, de én pl. alig véreztem utána, már a harmadik héten szinte semmi vérzésem nem volt. Akik meg simán szültek, azok azt mondták, hogy nekik 6 hétig tart.

2009. nov. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

Nekem is jó élmény maradt a császár. A gerincérzéstelenítés nem fájt, én utána kaptam katétert. Az első felkelés nagyon fájt, és még 2-3 napig nehéz volt felkelni, de én már másnap babáztam, jöttem-mentem és nem görnyedve, a tejem 3. nap beindult. 1 hét után már csak kicsit éreztem a vágást, de semmibe nem gátolt, nehezebb dolgok emelgetésén kívül mindent csináltam.

Ne légy szomorú, a végeredmény a lényeg!!!

Sok boldogságot!

8 hetes kislány anyukája

2009. nov. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
Én programozott császáros voltam, mert nagy volt a baba és én meg cukros. A műtét abszolút fájdalommentes volt és nagyon nagy élmény! Alig több mint 30 perc az egész. utána a felépülés nekem rohadt nehéz volt. 5 nap alatt helyre jöttem, de nagyon nehéz volt mozogni műtét után. A gyermeket ellátni szintén. Nem egy leányálom összességében, de semmivel sem rosszabb a természetes szülésnél.
2009. nov. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Lelkiekben készülj fel a császárra. Ha így teszel, akkor nem lesz semmi gond. Nekem 28 hetesen merült fel a császár lehetősége, mert nagy volta kisfiam és faros. Először nagyon bepánikoltam, majd szép lassan hozzászoktam a gondolathoz, hogy lehet hogy műteni fognak. Annyira megbarátkoztam a gondolattal, hogy a végén már attól rettegtem hogy megszületik hüvelyi úton a babát. Szerencsénkre erre nem került sor. Kisfiam császárral született 3950 grammal és 60 centivel.

Már a csecsemősök is mondták a kórházban, hogy tipikus császárbébi: gyönyörű, tiszta vonásokkal és formás fejecskével. Mivel nem vajúdtam, semmit nem szenvedett.


A műtétről amit tudni kell, már leírták előttem. Nem tagadom, az első napokban piszkosul fájt, de megérte.

Én úgy voltam vele, hogy nekem ezt a lapot osztották, ezt kell szeretni.

Ne tragédiaként fogd fel a dolgot, mert abból jó nem sül ki. Elapadhat a tejed, depressziós leszel, ....


Boldog babázást kívánok!

2009. nov. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!