Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » CSászáron átesett kismamik...

CSászáron átesett kismamik írnátok pozitívumokat a császár mellett?

Figyelt kérdés
Most jöttünk a dokitól,vasárnapra vagyok kiírva.Néztek uh-n és elég nagy a babóca.Eddig sima szülésre készültem,most a doki mondta,hogy szerinte inkább császár,mert nem akar sem engem sem a babót szenvedtetni,meg van egy kis szívproblémám is.Úgy elkeseredtem,hogy ezt mondta.Veletek minden rendben volt?
2009. nov. 27. 10:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
14 óra vajúdás után császároztak.Nekem sokkal jobban fájt az utána következő napokban, mint a vajúdás.Aztán ahogy teltek a napok/hetek beláttam, hogy jobb volt ez így, mert a babám épen és egészségesen megszülethetett, az én életem is veszélyben volt, így annak is örülök, hogy a császár miatt élek. Nem mellesleg az alvázamhoz sem nyúltak szikével.De soha, semmi nem fogja nekem pótolni azt az érzést, ami a természetesen szülőknek megadatik: nem tették rögtön a mellkasomra a babámat és nem lehetett ott a műtétnél a párom. a könnyem folyt, mikor kivették Őt és csak a hangját hallhattam, mert el voltam takarva. Epidurálist sem kértem a vajúdás alatt, de a császár miatt az is kellett.Tehát én a fent sorolt pár érven kívül nem tudok sok jót mondani. De egy dolog lebegjen a szemed előtt: a gyermeked és a saját egészséged érdekében történik a műtét.
2009. nov. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok!

Kiamaradt, hogy nekem azért is kevés a pozitív érvem a császár mellett, mert nem számoltam ezzel a lehetőséggel, nem készültem fel lelkiekben az egészre.Ráadásul mindent megtettem, hogy természetes úton szülessen, oxitocint is adtak. Nagyon jól viseltem a fájásokat is,mert erre készültem. Minden fejben dől el, te készülj fel és ne félj az egésztől.

2009. nov. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is úgy lett császár, hogy előtte szó sem volt róla csak így alakult nem akarom ecsetelni. De már említettem a dokimnak, hogy meg lehetne-e oldani, hogy a 2. is csaszis legyen. Meg persze nem akarok még egyszer 16 órát szenvedni...ez a lényeg. Azt mondta, hogy egyébként is nagyobb az esélye de végül is meglátjuk viszont azért pár órát mindenképpen kellene vajúdni mert mindkettőnknek az az egészséges. Mármint a babának és nekem is.

Na ebből gondolhatod, hogy nem volt szörnyű.

2009. nov. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nagy babáim lettek( fiam 4,4 lányom 3,95 kiló), már az UH-on is nagyok voltak a szülések előtt 3 héttel (fiam 3,6 lányom 3,3).Sőt a másodiknál cukros voltam.

De fel sem merült császár, mint lehetséges alternatíva.

Simán születtet mind kettő, annyi hogy amikor cukros voltam, a kiírt napon megindították a szülést.

2009. nov. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!