Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Amennyiben nincs fogadott...

Amennyiben nincs fogadott orvosom, csak annyit tudok, hogy melyik kórházban szeretnék szülni, az SZTK-s doki, akihez terhesgondozásra járok, be tudja írni a kiskönyvembe a kórház nevét, hogy hova vigyen a mentő?

Figyelt kérdés
2013. dec. 31. 09:48
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Én felmentem most az OMSZ honlapjára és rákerestem arra, hogy ki, milyen esetben hívhat mentőt és az egyik pont az a szülés megindulása volt. Nyílván ha rendszereződtek a fájások vagy elfolyt a magzatvíz, akkor már lehet hívni őket. A párom tud vezetni, de ha lenne kocsink, akkor is megfontolnám a mentőt, mert ő szerintem idegesebb lesz, mint én és nem biztos, hogy tud koncentrálni. Ha ideges, még a nevét sem tudja :)
2013. dec. 31. 13:26
 12/14 anonim ***** válasza:

Heteken belül fogok szülni, az orvosom beírta a kiskönyv utolsó oldalára, hogy Szülését az XY kórházban tervezzük, aláírás, pecséttel. Szerinte a lakóhelyeden belül nem okoz gondot, hogy ne a körzetes kórházba vigyen a mentő. Akkor érdemes beíratni, ha más városban szeretnél menni szülni. Pl.: egy budapesti kórházba mennél valahonnan vidékről.


Nekünk eszünkbe sem jutott, hogy ne a saját autónkkal menjünk be a kórházba, pedig januárban sokkal nagyobb esély van a hóesésre, mint az év bármelyik hónapjában. A mentőben utazással kapcsolatban azért érdemes megfontolni, hogy fogalmad nincs róla, ki utazott benne előtted. Két beteg között pedig nem igazán fertőtlenítik ezeket....

2014. jan. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Egy kis logika nem árt. Ha mentőt hívsz azt jelenti, hogy megindult a szülésed és nem biztos, hogy beérsz a kórházba lábon, vagy a saját kocsitokkal. Ergo a legközelebbi szülőszobába kéne menni nem? A mentő nem fog értetlenkedni amúgy és el is fog vinni, de az ő kompetenciája megitélni, hogy beér-e veled a választott kórházba, vagy bevisz a legközelebbi szülészetre.
2014. jan. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Mivel első szülő nő vagyok és 5 km-re lakom a kórháztól, nem hinném, hogy nem érne be velem a mentő, ráadásul ez a legközelebbi kórház is, csak ugye nem mindig az az ügyeletes.
2014. jan. 3. 07:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!