Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 37 hetes kismama! Első gyerek,...

37 hetes kismama! Első gyerek, eddig még természetes szülésnek látszik! Kinek milyen tapasztalata van? Tényleg annyira fáj? Vagy kibírható? és utána meddig vannak még fájdalmak?

Figyelt kérdés
2014. jan. 10. 14:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Fel lehet rá készülni. Én is ajánlom a megfelelő légzést, olvasd el a "szülés, ahol én irányítok" című könyvet, még szerintem meg tudod tanulni szülésig.


És nagyon fontos, hogy ne félj, mindennel legyél tisztában, hogy mit hogyan szeretnél és mit nem, mert a félelemtől görcsös leszel és még sokkal nagyobb kín lesz az egész!


Ahogy megszületett a csepped, el fogod felejteni a fájdalmat, a gátsebem (szintén 15 öltés) nekem nem fájt, csak szúrt inkább, de egy vízzel töltött, fagyasztott gumikesztyű hamar lelohasztotta :)

2014. jan. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nekem abszolut pozitiv élményem van a szülésröl. Spontán indult,megrepedt a magzatburok. 4 óra volt az egész. Valóban vannak pillanatok amik nehezek, természetesen fáj.Szerintem a legnagyobb titka az egésznek az, hogy fogadd el, hogy fájni fog, és engedd hadd történjen aminek történnie kell. A szülésznöm mesélte,amikormég csak megbeszélésen voltunk nála, hogy a legtöbbször aza baj,hogy avfájdalom hatására a kismama minden izmát összehúzza, megfesziti,beleértve a méhnyak izmait is.Ami persze ezáltal nehezebben tágul. Probálj minél inkább ellazulni. Mint az elöttem szólokbóltöbben is a légzéstechnikákat én is nagyon,de nagyon ajánlom.Èn azzal csináltam végig az egészet. Illetve még egy valamit tudok ajánlani,ha akorházban aholszülsz van rá lehetöség, az pedig a meleg zuhany. NEkem az többet ért mindennél. Számomra a legnehezebb része az volt,amikor márnyomnál,mert érzed az ingert,de még nem lehet.Na akkor én úgy éreztem,hogy ott a szülöágyon fogok szétfeszülni.De mindig arra gondoltam, hogy mindjárt vége.Anyukám mondta, hogy ha már úgy érzem,hogy nem birom,akkormár nem sok van.ès iagaz is volt. A vágást észre sem vettem volna, ha a doki nem mondja, hogy na most. A varrást éreztem,de nem fájt. Nekem utána sevolt nagyon kellemetlen a gátseb.Persze éreztem,de nemvolt vészes. Összeségében persze, hogykibirható.

Könnyü szülést,és sok kitartást kivánok.

2014. jan. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!