Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fajdalmasabb a szules ugyelete...

Fajdalmasabb a szules ugyeletes orvosnal, mint fogadottnal?

Figyelt kérdés

2014. jan. 31. 12:45
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nalunk sajnos nem lehet csak szulesznot fogadni, csak ugy hogy orvost is. Ket embert fizetni viszont elegge huzos.

Szerintem is a szuleszno tud valamennyit enyhiteni a fajdalmon, a doki nem igazan. Ha lehetett volna csak magaban szulesznot fogadni, akkor fogadtam volna, dokinak nem lattam nagyon nagy lenyeget.


Koszonom mindenkinek a hozzaszolasat :)

2014. jan. 31. 20:38
 12/15 anonim ***** válasza:
Annyi különbség volt az én esetemben, hogy amikor bementem magzatvízelfolyással, akkor nálunk az ügyeletes doki vizsgál, és ha úgy ítéli meg, hogy nemsokára valóban lesz szülés, akkor ők hívják fel a fogadott orvost. Nah engem kétszer vizsgált az ügyeletes, de sírtam, úgy fájt, amikor a saját dokim vizsgált, azt nem éreztem. Így én örültem, hogy van fogadott orvosom. Illetve ismerősöm járt úgy, hogy nem tágult semmit sem, de rengeteg ideig hagyták vajúdni, mert kijelentette az ügyeletes doki, hogy ő már nem akar császározni majd a következő doki, de annak sem nagyon volt hozzá kedve, így nyomták bele folyamatosan az oxit, a vége mégis császár lett. Valószínű, hogyha van fogadott orvosa azért nem várt volna ennyit. De ez sem fog már kiderülni.
2014. febr. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nekem az a doki, akihez SZTK alapon járok már nagyon rég, és nagyon normális doki, azt mondta, hogy azért nem javasolja az orvos fogadást, mert a fogadott dokik mindent császárral oldanak meg. Sokkal nagyobb az esélyem a normál szülésre, ha ügyeletesnél szülök és nálunk elég jó az ellátás állítólag. (Szeged) Majd kiderül.
2014. febr. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A szülés ugyanúgy fáj mindkét esetben...a barátnőd kérése szerintem is arra vonatkozhat, hogy ha sokáig vajúdna akkor inkább császározza meg...felelőtlen dokik ezt meg is teszik...(nem arra gondolok, amikor tényleg nagyon elhúzódik a vajúdás és közben tágulás nem is nagyon van, hanem amikor fél órányi 2-3 perces fájások után valaki kijelenti, hogy ő nem kér többet a fájdalomból, császárt akar, és a doki ezt teljesíti is, természetesen jó pénzért).

Nekem szubjektív az a tapasztalatom a fájdalommal, hogy amikor beavatkoznak mindenfélével a szülés normál, természetes lefolyásába, akkor sokkal jobban fájnak a fájások, mint amikor nem kapsz semmit...nem gondoltam volna, hogy ezt valaha leírom, mert eléggé fájdalomfóbiás vagyok, de miután tavaly megszületett a második gyermekem, így gondolom. Az elsőt indították, burokrepesztés, majd kaptam 2 vagy 3 adag oxit amitől szinte elviselhetetlen 1 perces fájásaim lettek, de semmit nem tágultam, szörnyű fájdalmas volt, szerencsére nem sokáig kellett bírnom, mert kaptam EDA-t. Második gyermekem rohamtempóban jött, első fájástól számított 1,5 órán belül a kezemben volt, nem volt idő semmire, fájdalomcsillapításra sem de oxitocinra sem, semmit nem kaptam, és azt kell mondjam, hogy ezek a fájások sokkal kibírhatóbbak voltak...pedig én úgy mentem neki a második szülésnek is, hogy csakis EDA-val, és majdnem elájultam, mikor közölte a szülésznő a szülőszoba ajtajában, hogy hét arra már nem lesz idő...

Szóval szerintem minél kevesebb a beavatkozás, annál kibírhatóbb (és többen megerősítettek már ebben, akiknek volt ilyen összehasonlítási alapjuk). De fájni mindenképpen fáj. :-)

2014. febr. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolso valaszolo! :) Ebben a kijelenteseddel en is egyetertek. 2 lanyom van, 2011, ill. 2013ban szultem, mindkettot ugyeletes orvosnal. Elsonel 17 orat vajudtam, nagyon lassan tagultam. Kaptam en is 3 adag oxitocint, szivtam gazt, majd 2 ujjnyi tagulasnal 2 adag EDAt. Fogadott dokinal tuti csaszar lett volna. A gaztol halucinaltam, az EDAtol lassabban tagultam, kitolasnal meg nem erezt kellokkeppen hogy mikor kell nyomni. Vegulis halas voltam ezek utan is az EDAnak, mert tudtam hogy nelkule csaszar lett volna.

2. lanyomnal tavaly ugy indultam neki, hogy csakis fajdalomcsillapitassal birom ki. Ez viszont nem igy tortent. A szokasos NST n voltam a 38. heten amikor fajasaim voltam. Vizsgalat utan kiderult hogy 2 ujjnyira nyitva vagyok, haza sem engedtek, azt mondtak meg aznap babazok. Es igy is lett. Burokrepesztes utan 3 oraval mar meg is szuletett a kislanyom mindenfele erzestelenitrs, oxitocin nelkul. Es valoban sokkal de sokkal jobb volt. Petsze kozrejatszott az is, hogy 2. szules, gyorsabb tagulas. De barmennyire is fajt, sokkal jobban tudtam "uralni a helyzetet" :)

2014. febr. 3. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!