Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszésnél honnan...

Császármetszésnél honnan fogom tudni, hogy itt az idő?

Figyelt kérdés
36hetes kismama vagyok,császározni fognak.doki nem mondta,hogy tervezett lesz-e vagy sem.2napja fájásaim vannak,már az is kellemetlen ha mozog.itt az idő és menjek kórházba vagy ilyenkor magzatvíz folyik eldés várjak mert ez természetes?

2014. febr. 1. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ha konkrétan tudod, hogy császározni fognak, akkor az tervezett császár lesz (gondolom valami egészségügyi indoka van). Nálunk ez úgy működik, hogy ha nincs fogadott doki, akkor a heti NST időpontokon mondani kell, hogy mi a helyzet, és amikor "itt az idő" kb. 37 hetesen, akkor megmondják a császár időpontját és kiadják a vérvételre a beutalókat, általában 38 vagy esetleg 39 hetesen császároznak (ez szerintem kórházfüggő, de 40 hétig biztos nem várnak vele, ha tervezett).

Ha esetleg előbb beindul magától, akkor persze menni kell a kórházba, és persze az ügyeletes orvos figyelmét fel kell hívni arra, hogy valamilyen indokból császárt javasoltak.

Ha meg fogadott a dokid, akkor ő ezeket elfogja mondani, mi-mikor-hogyan legyen, ő fogja megmondani a császár időpontját is. Gondolom NST-k alkalmával találkozol vele hetente.


Ha esetleg a baba fekvése miatt császároznának, akkor még azért nem fix a dolog, mert még megfordulhat. Én pont úgy jártam, hogy már megvolt az időpont, és 38 hetesen megfordult, úgyhogy most várom, hogy magától beinduljon, az időpont meg törölve lett.

2014. febr. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ja az lemaradt, hogy lehet hogy ezek még csak jóslófájások, de így látatlanban nem tudja senki megmondani neked, mert te érzed. Ha a magzatvíz folyik el, akkor azonnal kórházba kell menni, de többnyire fájásokkal indul a szülés. Ha amúgy az ember sima szülésre számít, és nem lakik messze a kórháztól, akkor elég bemenni 4-5 perces rendszeres fájásokkal, de így hogy császár van betervezve jobb hamarabb bemenni, hogy legyen idő normálisan előkészíteni mindent, illetve feleslegesen ne vajúdjál sokáig.

Esetleg hívd fel az orvosodat, és kérj tanácsot tőle, mi legyen.

2014. febr. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Farfekvéses a baba és lábbal lefelé van fordulva.van fogadott dokim is és 1x mar voltam.fájdalmaim vannak amik olyanok,hogy faj akkor is amikor mozog.még elviselhető a fájdalom de eddig nem ilyen fájásaim voltak.ez természetes?
2014. febr. 1. 17:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát elvileg természetes, de így látatlanban tényleg nehéz azért erre válaszolni. Az is lehet, hogy érzékenyebb vagy, és mivel a baba már nagy azt érzed fájdalomnak, ahogy nekifeszül a méhednek, plusz erre még rátesz hogy már jóslófájások vannak.

Elvileg ha már tényleg a szülés kezdődik, akkor egyre sűrűsödő rendszeres fájásaid vannak. Szóval ha már két napja csak ilyen 20-30 percenként jönnek ezek a fájások, és nem sűrűsödik, akkor ezek csak jóslók.

De ha aggódsz, akkor menj be a kórházba, és ott megvizsgál az ügyeletes, megnézi hogy mennyire van nyitva a méhszáj, esetleg csinálnak egy NST-t is, ha pedig még nincs itt az idő, akkor valószínűleg hazaenged, persze az esély meg van rá, hogy a farfekvés miatt inkább befektet az osztályra, szóval kétesélyes.

Nekem nincs ilyen tapasztalatom, szóval nem nagyon tudok segíteni, nincs egy árva fájdalmam sem, ahhoz képest, hogy lassan 39 hetes leszek, jól érzem még magam. És az első gyerekemnél sem volt semmilyen jóslóm, a szülés előtt másfél nappal éreztem az első méhösszehúzódást, ami még nem is volt igazából fájdalmas, onnantól kezdve 20 percenként éreztem az összehúzódásokat, és elég lassan sűrűsödtek, közben persze a derekam folyamatosan fájdogált. Aztán amikor már 3 perces fájásaim voltak és kb. 1 percig tartott egy, akkor mentem fel a szülőszobára (én akkor már túlhordás miatt bentfeküdtem az osztályon), onnantól 1 óra múlva meglett a baba, a vajúdásból igazából az utolsó fél óra volt tényleg nagyon fájdalmas.

Szóval mindenkinek teljesen más a vajúdás és a szülés, erre nem lehet alapozni.

2014. febr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!