Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet olyat, hogy én előre...

Lehet olyat, hogy én előre szólok a szülésznek, hogy császárral szeretnék szülni? Megteszi? Az mennyire fáj? Rosszabb mint a természetes szülés?

Figyelt kérdés
2014. febr. 6. 18:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

jé, tényleg, 0%-ot kaptam :D vicces

egyébként természetes modon szeretnék szülni, érzéstelenités nélkül..de majd elválik végül mi lesz, mit birok ki :)

2014. febr. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
36%

Kar hogy nem lehet kerni egyebkent...

Itt nemetben sem sajnos:(

De halapenz, meg ehhez hasonlo nyavajak itt sincsenek.Menüt velem is kostoltattak, az apolok nagyon kedvesek. Akinel szülni fogok doki, az is(nem fogadott).

Magyarorszagon nem szültem, de sok negativ dologrol hallottam, ebböl kifolyolag nemis fogok soha :)

2014. febr. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen magán dokit itthon is lehet találni akit meg lehet rá kérni. Van pár ismerösöm akinek sikerült.
2014. febr. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
78%

én is szültem mindkettővel,először császár,utána hüvelyi ..Hát én nem szülnék többé császárral,az 100%...császár után kába voltam,nem mozoghattam,létezni alig bírtam..ja és utána jött az az éktelen fejfájás,amit a legrosszabb ellenségemnek se kívánok...

A másodiknál hajnalban szültem,du. már kinn sétálgattam a családommal,igaz,h mint egy totyogós kacsa,de mentem,mert bírtam..3.napon meg már csak az üléssel volt egy kis gondom,de max egy hét után az is elmúlt..

amúgy szerintem is van az a pénz,de ehhez olyan orvos is kell..

2014. febr. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
92%
Én Magyarországon szültem kétszer is. Itt sem olyan rossz, kár pocskondiázni a magyar szülészetet. Igaz amikor én szültem nem volt menü amiből válogatni lehet, de nekem ez nem is igazán hiányzott. Jó magam is mindkét szülésnél 2 ágyas szobában feküdtem, és én sem adtam hálapénzt. A hálapénz nem kötelező. Sajnos sokan adnak, mert azt hiszik ezzel a pénzzel különb elbánásban részesülnek. Én nem adtam, mégis mindkét alkalommal nagyon kedvesek voltak a nővérek, és orvosok is. Az első szülésem simán ment. 40 perc vajúdás után könnyen világra hoztam a fiamat. Jól ellátták, vigyáztak rá. A lábadozás gyorsan lezajlott. 1 hét kórházi tartózkodás után mire hazamentem a fiammal már alig fájt. 3 évvel később császáros lettem. Végig sokat segítettek a nővérek, orvosok. Nincs okom panaszra. A lábadozás nagyon fájt, még hónapokkal később is kínlódtam vele. Ha bevállalnánk a harmadikat akkor csak remélem, hogy sima szülés lesz..
2014. febr. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
94%
ha azt sem tudod hogy melyik milyen, miért akarod eldönteni előre hogy melyiket szeretnéd?
2014. febr. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
47%
Csodálatos császáros szülésem volt. Oxit kaptam, nem tágultam, nem volt fájásom, a dokim nem hagyott sokáig, mert elég rutinos főorvosként, hogy tudja, mit lehet kockáztatni. 9 óra telt el az oxi bekötése és a fiam születése között. 12 óra után felkeltem, az elég rossz volt, de óráról órára jobb lett. 1 ágyas szobában utána egyedül láttam el magunkat. Semmilyen cső nem lógott belőlem, hazajövetelkor a 4. napon varratszedés volt és már akkor alig látszott a hegem. A dokim rendesen kitakarította a méhemet, gyermekágyi folyásom 2 hátig volt és nem erősebb, mint egy havi menses. 19 hónapos a fiam, még anyatejes. Lassan beszélünk a tesó projektről, de csak akkor, ha a dokim belemegy a császáros szülésbe, én nem szülök természetesen. Van az a pénz, amiért a doki császárt javasol, 2.nál pl elég egy hegvastagság, van akinek nem kérdőjelezik meg a szavát. Az indításom is így volt: 40+6 napra, mert a dokim nem engedi a kismamáit betölteni a 41. hetet: infarktusos, öregedett méhlepény volt az indok, holott minden rendben volt. A fiam is aznapra tervezte: a szülőszobára menet elkezdett folyni a magzatvíz. Persze ezért mélyen a zsebedbe kell nyúlni, nekem 8 ezer volt a havi terhesgondozás (+ uh másik doki2x 10ezer+ genetikai 22 ezer) 100 ezer a szülés és 30 ezer a szülésznő, aki végig mellettem volt a szüléstől a felkelésig és így mellettem lehetett a fiam végig, ő figyelt ránk.
2014. febr. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
utolsó: szóval váladékleszívód sem volt? És katéter? éredekes...
2014. febr. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
44%
Semmi az ég egy adta világon. Sebem leragasztva és ennyi. 4. napon kiszedte a varratot és viszlát. A kórházban kellett 4 napig a Tena betét, otthon már éjszakait használtam, szoptatáskor volt kicsit több, az oxitocin termelődés miatt. 2. héttől sima betét, ha jól emlékszem összesen 1 hónapig használtam betétet, ebből az utolsóban csak tisztaságit. A 6 hetes kontrollon már egyáltalán nem volt semmi. A sebem gyorsan gyógyult, alig húzódott, 1 év múlva egy hajszálvékony csík volt csak.
2014. febr. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
De a dokim mondta is a műtét közben, hogy tökéletesen kitakarított és semmi problémám nem lesz.
2014. febr. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!