Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sokan írtok a szülésetekről,...

Sokan írtok a szülésetekről, de mi fog történni utána? Milyen érzés? Meddig kell kórházban maradni? Mikor fogok tudni talpra állni?

Figyelt kérdés
jobb felkészülni rá, rengeteget olvastam a szülésről, tőletek is, könyvet is, de arról nem sokan beszéltek, hogy szülés után milyen a közérzet, a regenerálódás, a fájdalom, vagy egyáltalán mikor bent tartanak még, milyen vizsgálatok vannak? mire számítsak? köszönöm előre is a válaszokat. 30 hetes kismama.
2014. febr. 21. 09:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Leírom, ahogy nálam volt.

Én alapból nagyon rosszul aludtam már a vége előtt hetekkel vagy hónapokkal mivel vagy a rosszullét ébresztett fel, vagy a babának nem volt jó ahogy feküdtem.

Na aztán bekerültem a 35. héten a kórházba, ahol a sok rossz nst miatt bizony sokszor az osztályról a szülőszobára kerültem megfigyelésre és ott még annyit se tudtam pihenni, mivel ugye szültek folyamatosan. Ha meg nem, akkor a fejem robbant szét a kialvatlanságtól, idegességtől.

Aztán beindították a szülést éjfélkor, délután negyed kettő után megszületett a lányom császármetszéssel.

Aztán a kórházi napok nálam elég sírósra sikerültek, a lányom besárgult, elég sokat sírt is. A nővérek nem segítettek a szoptatásban, fájt mindenem. De mikor a lányom velem volt könnyebb volt a mozgás és minden más.

Aztán kikaptam egy olyan műszakot ahol rengeteg segítség volt mind gyermekágyas mind csecsemős részről.

Ráadásul kikaptam egy jó kis paráztatós szobatársat is. Mikor belövelt a tej, állandóan azzal nyúzott hogy juj belázasodok majd, meg akkor mi lesz a lányommal így is kis súlyú, meg velem is. Sose megyünk haza stb stb.

Akkor ha az ő babája aludt még mikor a takarót megigazítottam arra is morgott, de mikor mi aludtunk és az ő fia sírt ő még szopizás előtt gyorsan ivott, vagy wc.re ment vagy felbontott még egy csomag kekszet.

A doki amúgy 1 hét múlva megnézte a varratot és ennyi. Na meg a csövet ami a tisztulás miatt volt bent azt kihúzta a császár után egy nappal. Az mondjuk elég kellemetlen volt.

2014. febr. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 zabmester ***** válasza:

Jó a kérdésed, erről valahogy tényleg nem sokan beszélnek, nem is tudom, miért. Engem teljesen váratlanul ért, hogy szülés után nem voltam olyan fitt, mint szoktam lenni. Pedig nem csak én voltam vele így, hanem a szobatársaim is. Emlékszem, az első napokban ha fél órát járkáltam, már szédelegtem, ágyba kívánkoztam. Étvágyam sem nagyon volt az első héten, pedig amúgy mindig tudok enni, akár éhes vagyok, akár nem. Emlékszem az első otthoni napunkra, amikor először fürdettem a fiam, és csorgott a hátamon az izzadság, annyira kimerítő volt állni, koncentrálni. Mondjuk az első hét után már jobb formában voltam, kb. két hét után pedig teljesen visszajött az állóképességem, de azért ki kellett pihennem a dolgokat. A gyerekágyas időszakot nem véletlenül "találták ki", nem véletlenül hívják így :)

Persze ahol már több gyerek van, ott az anyukának is hamarabb össze kell kapnia magát, főleg ha nincs semmi segítsége, emiatt mondjuk tartok is egy kicsit a második baba vállalásától, de még csak tervben van, és a fiam már nem olyan pici, hat éves múlt.


Mondjuk ha jobban belegondolok, nálam lehet, hogy az is oka volt ennek a fokozott gyengeségnek szülés után, hogy elég durva vashiányom volt, hiába szedtem a terhességem alatt vitaminokat (amiben ugye vas is volt), a kórházban, hazajövetel előtt injekcióban is kaptam, és recepttel a kezemben engedtek csak haza. De nekem gyerekkoromtól kezdve volt némi vashiányom, csak nem ennyire durva. Most abban bízom, hogy a következő bébinél nem lesz már ilyen, mert azóta ahányszor voltam vérvételen, mindig elfogadható szinten volt a vas a szervezetemben, szóval úgy látszik, "kinőttem" :D

2014. febr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem 14 órás volt a szülésem, éjjel 3-tól este 5-ig. Szóval szülés után semmit nem éreztem, csak fáradtságot.

Aztán amikor nagyon kellett pisilnem és felkeltem, h kimenjek a mosdóba, akkor az nem volt egyszerű. Nem fájt semmim, csak olyan szörnyen nyomorultul éreztem magam, úgy csoszogtam ki a mosdóba. :) De ez pár óra múlva már sokkal jobb lett. Aztán már virgonc voltam, az ülés óvatosan ment kb 1 hétig, de ennyi. Az sem volt durva.

Kellett kakilni, ha nem tud vki, akkor adnak kúpot. Nekem szerencsére nem fájt. Viszont még pisilés után is csak nagyon óvatosan, épp hogy magamhoz érintve a wc papírt , töröltem meg ott, mert olyan nagy dagadtnak éreztem, meg az aranyér és a gátmetszés helye érzékeny volt.

Aztán másnap elkezdtem érezni az aranyeremet, ami kitolásnál kijött. Az csak akkor fájt, ha ültem.

Aztán meg mivel eltűnt a baba a hasamból, elkezdtek a belső szerveim visszarendeződni a helyükre. A szobában azon nevetgéltünk a csajokkal, hogy milyen hangosan morog-korog-meg milyen fura hangokat ad a hasunk. :)

Vizsgálat nekem utána csak 2-szer volt, megnyomkodták a hasamat, h a méhem mekkora. Megye-e vissza. Meg minden nap volt vérnyomás és láz mérés.

Nekem a fiam péntek este született és kedden délelőtt mehettem haza.

2014. febr. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szülés után még másfél órát hagytak feküdni a szülőasztalon. Miután megmérték a babucit meg elrendezték, behozták szopikálni. Másfél óra után lesegítettek és bekísértek a szobámba. Pár óra múlva behozták a babát is, aki onnantól velem volt, csak fürdetni vitték el, meg reggelente mérésre stb. 4 napig voltunk bent a kórházban. Kicsit bénának éreztem magam, nem tudtam pontosan hogy is bánjak a babámmal, de szerencsére nyugodt volt, így nem kellett sokat mászkálnom vele. Vizsgálatok minden reggel vizitnél folytak, hasnyomkodás, seb hogyléte.. Hát megmondom őszintén, nekem a szülés utáni 3 hét sokkal nehezebb volt, mint maga a szülés. Annyira fájt a gátsebem ez a 3 hétig, hogy se menni rendesen, se ülni nem bírtam, de még fekve is iszonyatosan fájt. Aztán a férjem vett a gyógyszertárban sebekre való spray-t és attól 3 napa alatt mintha elvágták volna a fájdalmat.
2014. febr. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy vasárnap reggel szültem, 12 óra szülőszobai tartózkodás után. Mi jó soká ott maradhattunk, mert nem jött senki szülni, a szobát meg még takarították, ahová kerültem. Jó volt pihengetni. A babát kb 10 percig nem láttam csak, amikor megszületett, elvitték megvizsgálni, aztán a férjem hozta gyorsan vissza. A kórházi szobába én toltam át, akkor nem vitték el sehová vizsgálatra. Kellett a gátmetszés, rettenetesen fájt először, de napról napra jobb lett. Szépen, óvatosan tudsz majd közlekedni. Második szülésem sokkal gyorsabb volt, de intenzívebb. Akkor 2 órát töltöttünk megfigyelésen és a babát is elvitték még egy vizsgálatra, mert magzatvizet nyelt. Fura is volt, hogy nem én tolhatom át. Gátvédelemmel szültem, a 3 órás gyereket ülve szoptattam, alig fájt valamim. Szülés után az első dolgom a zuhanyzás volt. Mindkét gyerekágyas időszakból az maradt meg, hogy borzasztóan izzadtam. Naponta 3x zuhanyoztam, hogy saját magamat el tudjam viselni.

Ahogy írták előttem, székletet kell a kórházban produkálni. Nem az ápolónők kiváncsiságának kielégítése miatt, hanem a saját érdekedben. Ha nem megy, meg kell mondani, tudnak adni lazító szirupot, nálunk a kúp már csak a második lépés volt. Ha fájdalomcsillapítóra van szükséged, szólj. Általában kérdezik, ha nem, akkor kérj.

Összességében engem sokkal jobban megviselt az lelkileg, hogy a nagyobbik gyerekem születése közben kétszer majdnem el kellett indulni a császáros műtőbe. Nem maga a műtét, hanem az a bizonytalanság, hogy mi lesz vele. A fizikai része meg alakul, napról napra jobb lesz. A nagyobbal 10 nap után szépen lassan csinálgattam a dolgomat, a kicsivel meg kivirulva mentem az orvoshoz kontrollra. Senki meg nem mondta volna, hogy 1,5 héttel előtte szültem.

2014. febr. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elso kislanyom 13 ora vajudas utan jot a vilagra, es gatmetszes is volt. A helye isoznyatosan fajt es2 hetig cask ovatosan ment az ules, meg a seta, meg a WC es a torles. En vizes torlokendot hasznaltam az jo volt. szules utan 4 napig voltam a korhazban. Masodik kislanyom 5 es fel ora alatt meglett, es szeremcsere gatvedelemmel suzltem, igy mar szules utan virgonckodtam. Eg es fold a kulonbseg h vagnak vagy sem. Szules utan elso kislnayomnal nehezen indult be a tejem es utana sem volt sok. Itt ellenzik a tapszert, igy az elso 3 hetben ejszakaztam vele hajnali 1-tol 6-ig. Igy eleg faradt voltam es stresses. Mire anyu oldotta meg h a baba ehes. Elkezdtuk potolni tapszerrel igy konnyebb lett de eleg hasfaos baba volt, igy nehezen aludt el. Igy a routin az lett h elalatattam es hat meg mai napig is el kell altatni pedig 4.5 eves, es melle kell fekudnom mig el nem alszik. De majd kinojjuk ezt is. Masodik kislanyom teljesen mas, sokkal nyugodtam es en is tudom h mit kell csinalni. O is nyugtalanul aludt a korhazban hisz a tejem nem indult be konnyen, de tudtam h ki kell potolni. Most 5 hetes, es az ejszakai etetest sajnos ki kell potolni, de igy legalabb mind a ketten alszunk. O elalszik magatol, nem kell ringatni, de szereti az emberkozelseget. Maodiknal 3 napig voltam korhazban suzles utan, kertem h mehessek 1 nappal elobb haza. Nekem szobatarsam nem volt a korhazban, magankorhazban szultem kulfoldon, es szallodai jellegu korhazi szobak vannak, igy avval nem volt gond h a masik gyereke sir es nem tudunk aludni. Sot apuka maradhatott a korhazban es meg ennivalot is kapott.

Nalam inkabb a lelki resze okozott gondot. Eleg suru programu munkahelyen dolgozom, elegge stresses, felsovezetokent, es ebbol belecsoppeni az otthoni nyugalmas eletmodba nekem az elso kislanyomnal nagyon nehez volt. Majd mikor visszamentem dolgozni meg nehezebb volt, hisz a koreimben olyanok voltak akik otthon maradtak 3 evig mert Mo-n van gyes gyed, vagy itt kulhonban haztartasbeliek lettek. igy allandoan jart az agyam h jol csinalom e, jol dontottem e, jo anyuka vagyok e es egyebek. Hosszu ido telt el mig ezen atestem. A masodiknal tudtam mire szamitok es nem zavar h ujra lelassultam sot kifejezetten most elvezem. Az oviba ahova jar az nagyobb kislanyom, sok anyuka van aki dolgozik, igy van kozos temank beszelgetni.

2014. febr. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, sokat segítetek :)
2014. febr. 26. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!