Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha még a huszas éveim közepe...

Ha még a huszas éveim közepe után is undorítónak találom a szülést/szoptatást, és elborzaszt a gyereknevelés gondolata is, akkor vajon ez a későbbiekben meg fog vátozni?

Figyelt kérdés

Nem provokálni szeretnék, egyszerűen csak kiváncsi vagyok a ti tapasztalataitokra.


Sosem voltam oda a gyerekekért. Nem is tudok velük a mai napig mit kezdeni. Ha barátnőkhöz megyek látogatni, akkor is csak ideig-óráig érdekel a kisbabájuk, utána untat. A nagyobb gyerekekkel is így vagyok. Unokatesómmal, késői kistestvéremmel is. Amikor már tudtam velük értelmesen beszélgetni, akkor jöttem ki velük jól.


Magától a szüléstől, szoptatástól egészen írtózok. Illetve attól az életmódtól is, amit a gyerekvállalás megkövetel. Még sosem érzetem olyat, hogy vágynék egy gyerekre.


Ti is így voltatok vele? Ez vajon később változik? A vőlegényem véleménye az, hogy csak akkor szüljek, ha majd egyszer tényleg szeretnék, ő megvan nélküle is. Tehát nem probléma sem neki sem nekem, ha nem lesz gyerekünk. De érdekel minden tapasztalat. :)


2014. ápr. 1. 20:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Nem mindenki születik anyának, de simán megérhetsz még rá :)
2014. ápr. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%
Én még nem hallottam olyat, hogy valaki undorodna a legösztönösebb dologtól az életben. Kicsit sajnállak. Szerintem nem fog változni ez benned.
2014. ápr. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Gyerekekkel én sem tudtam soha mit kezdeni, sőt most sem tudok. Csak a kisfiammal. Az teljesen más. Más babák engem is "untatnak", meg nem tudok velük semmit csinálni. De a kisfiammal órákig eljátszok, ölelgetem, puszilgatom. A szüléstől, szoptatástól is irtóztam, a szüléstől már beteges szinten féltem. Aztán a szülést túléltem (nekem ez volt a célom), a szoptatást meg megpróbáltam, de 2,5 hónap után feladtam, mert nem ment, nem volt elég tejem, nem akart szopizni a fiam, hamar pótlásra szorult. Az életmódom sokat nem változott. Visszük magunkkal bárhová a fiúnkat, de ha szeretnénk egy kicsit kettesben lenni a férjemmel, akkor rábízzuk a szüleimre. Nem tudom, hogy mit értesz megváltozott életmód alatt egyébként. Én most is sminkelem magam, szép ruhákban járok, nem melegítőkben, nem szökőévente mosok hajat, van szexuális életünk (talán jobb is mint előtte) stb. Lehet, hogy nem látod reálisan egyébként a kisgyerekes anyukák életét, mert azért vannak sztereotípiák. Egyébként változhat a véleményed még, a szoptatást a végére én is egész megkedveltem. De ha nem változna a hozzáállásod, akkor sincs probléma, ha a vőlegényed is komolyan gondolja, hogy neki ez nem gond.
2014. ápr. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A megváltozott életmód alatt arra gondolok, hogy az elején az élet abból áll, hogy a gyereket etetni, sétáltatni, játszani, etetni és fejleszteni kell. Egy barátnőm példáján keresztül legalábbis ezt látom. Szörnyen unalmas lehet, ő is unja már. Nem vagyok benen biztos, hogy nem lenne-e elegem az egészből 2 hét után.
2014. ápr. 1. 21:08
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Ha most így gondolod nem valószínű hogy fog változni és talán jobb is, ha nem lesz gyereked (bocsi). Azt is meg tudom érteni, hogy ez a fajta monotonitás egy idő után unalmas, de ilyen az anyaság. Van, aki meg tudja szokni és van aki nem.
2014. ápr. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Semmi gond. Sőt, én csak örülnék ha ez nem változna meg. Nem akarok hirtelenfelindulásból gyereket vállalni, aztán meg később megbánni. :)
2014. ápr. 1. 21:17
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egészen biztosan változni fog a hozzáállásod.

Reménykedj, hogy nem kb. 50+ korodban, amikor már késő lesz.

Előbb utóbb a jelenlegi életmódot is megunod, a legjobb dolgokat is meg lehet unni, egy gyermek viszont egyszeri és megismételhetetlen, összehasonlíthatatlan érzéseket ad.

2014. ápr. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
23%

A nagyon őszinte véleményem az,hogy nem fog ez egy darabig változni...de aztán mikor bekattan,hogy kéne gyerek már késő lesz.

Vagy nem kattan be,akkor viszont majd 60 évesen fogod bánni a dolgot.

Én azért nem értem azokat,akik azt írják,hogy nem mindenki születik anyának,mert ez nem így van!Alapjába mindenki anyának születik,hiszen egy alapvető ösztön a szaporodás.

2014. ápr. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Szerintem te is ismersz olyan nőket, akik bár ne szültek volna. Terrorizálják a gyereküket, rajtuk élik ki a csalódásaikat, frusztráltságukat.

Szerintem ez kimeríti azt, hogy valaki nem való anyának. Ösztön ide vagy oda, valakinek egyszerűen tényleg nem való.

2014. ápr. 1. 21:37
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én világéletemben imádtam a gyerekeket, mindig is tudtam, hogy életem fő öröme az anyaság lesz majd. 24 évesen szültem az elsőt. A szüléstől nem féltem, de a szoptatástól rettegtem... Nem is szopott sokáig, mert ő sem volt túl ügyes és én sem tettem meg mindent hogy jobban menjen...

Imádtam-imádom gondozni, szeretgetni, de bizony hamar elillant a rózsaszín köd, és megtapasztaltam a nehézségeket is. De semmi nem tud olyan örömet adni mint egy gyermek. Az, amikor odabújik és ad egy cuppanós-maszatos puszit, amikor átölel pici karjaival, amikor először mondja, hogy: anya... Az életmódunk folyamatosan változik, ahogy telnek az évek, akár szülsz, akár nem. Nekem van olyan barátnőm, aki kb 25 éves koráig szinte biztos volt benne hogy nem lesz gyereke, ha mégis, akkor majd csak később, és azt is mondta, majd nekem adja, amíg 2 éves nem lesz, mert ő addig nem tud mit kezdeni egy gyerekkel. Aztán váratlanul állapotos lett, megszületett a fia, és láss csodát, szerelembe esett. :) Mindezt ennyivel kommentálta: Ő az enyém és ez teljesen más. Azóta 2 gyereke van és imád anya lenni. 32 évesen szültem a kistesót, aki most 16 hónapos és még mindig szopizik, és egyáltalán nem értem, hogy az elsőnél miért féltem ettől annyira, csodálatos érzés összebújni vele.

Szerintem fog benned még változni ez. Fiatal vagy, éld úgy az életed, ahogyan jól érzed magad benne. Aztán ahogy telnek az évek, az értékrended is folyamatosan változik, és lehet hogy egyszer, legnagyobb döbbenetedre, de vágyni fogsz egy babára.

Aztán lehet, hogy tévedek és éppen ennek ellenkezője fog erősödni benned. Azzal sincs semmi baj. Az érzéseket nem lehet erőltetni. Vagy van vagy nincs és kész.

A te életed, a te döntésed, nem kötelező mindenkinek gyereket szülni. Mindenkit más tesz boldoggá; a lényeg, hogy olyan életet élj, amiben TE jól érzed magad.

Kívánok neked nagyon sok boldogságot!

2014. ápr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!