Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha még a huszas éveim közepe...

Ha még a huszas éveim közepe után is undorítónak találom a szülést/szoptatást, és elborzaszt a gyereknevelés gondolata is, akkor vajon ez a későbbiekben meg fog vátozni?

Figyelt kérdés

Nem provokálni szeretnék, egyszerűen csak kiváncsi vagyok a ti tapasztalataitokra.


Sosem voltam oda a gyerekekért. Nem is tudok velük a mai napig mit kezdeni. Ha barátnőkhöz megyek látogatni, akkor is csak ideig-óráig érdekel a kisbabájuk, utána untat. A nagyobb gyerekekkel is így vagyok. Unokatesómmal, késői kistestvéremmel is. Amikor már tudtam velük értelmesen beszélgetni, akkor jöttem ki velük jól.


Magától a szüléstől, szoptatástól egészen írtózok. Illetve attól az életmódtól is, amit a gyerekvállalás megkövetel. Még sosem érzetem olyat, hogy vágynék egy gyerekre.


Ti is így voltatok vele? Ez vajon később változik? A vőlegényem véleménye az, hogy csak akkor szüljek, ha majd egyszer tényleg szeretnék, ő megvan nélküle is. Tehát nem probléma sem neki sem nekem, ha nem lesz gyerekünk. De érdekel minden tapasztalat. :)


2014. ápr. 1. 20:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok: nálam nem számít anyának pl. a gazdasági szaporuló (tudjátok, a cétípusú állampolgárok), az alkoholista, a gyerekverő, stb.


És nekem van olyan barátnőm, akire azt mondom, hogy jobb lett volna ha nem vállal gyereket, mert totálisan önző és elhanyagolja a lányát, sőt! olyan is, aki tudja magáról, hogy nem való anyának és nem is szeretne (még) családot.

2014. ápr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
62%

És szerintetek ezért nem felelős valamilyen szinten a társadalom??Tényleg normális ha egy nő nemhogy nem akar gyereket,hanem undorodik a gondolattól is hogy szüljön,szoptasson?

Bocsi kérdező,ezzel nem megbántani akarlak és valóban,akiket felsoroltál utolsó nem valók anyának!

Csak engem bosszant,hogy aki ki tud teljesedni az anyaságban és abban,hogy otthon van a gyerekekkel akár több évig azt lenézik,nem is veszik munkának ezeket az éveket és az ilyen nő általában megkapja a "kitartott" címszót.

Nem azzal van a bajom,aki húszas éveiben tudja,hogy képtelen lenne ekkora felelősségvállalásra, hanem azzal,hogy a régi értékek egyre jobban háttérbe szorulnak, hogy biztatva vannak azok,akik nem szeretnének gyereket,akik viszont ebben ki tudnak teljesedni,azok majdnem hogy nem normálisak...vagyis minimum furán néznek rájuk.

Elnézést,hogy ez most bukott ki belőlem,de már nem ez az első kérdés,ahol oldalakon keresztül van ápolgatva a kérdező lelke,hogy "nem baj,ha nem akarsz gyereket,nem való mindenkinek" Nem akar gyereket,kész,pont.Nem tudja mit veszít,de nem kell ezen rugózni.

Ha az anyaság egy kategóriába lenne a többi munkával,ha ezekről is beszélnénk,talán nem kéne annyi nőt győzködni itt arról,hogy "ne aggódj,hogy így érzel,nem kell gyereket vállalni".

2014. ápr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A szülés undorító,de egyben a legszebb,legcsodálatosabb dolog a világon,!! Én 21évesen szültem és nem bántam meg! Igen monoton "munka" az anyaság de aki anya és imádja a gyerekét annak ez nem gond mert a saját gyerekedről gondoskodsz és ez ïgy természetes! A szoptatás nem undorító dolog,annyira bensőséges,nyugtató amikor a babád a testedből eszik és utánna jól lakottan elalszik a melleden. Én imádtam! Szerintem ha már így állsz hozzá akkor jobb is ha nem változik benned semmi de szerintem nem is fog!! (Nem bántásból) :-)
2014. ápr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 30 évesen szültem, nem vágytam még babára, de jött a nyomás mindenfelol, hogy meg fogom bánni, ha egyedül öregszem meg. Nem féltem a szüléstől, a szoptatás gyönyörű dolog, egyáltalán nem undorító. Viszont a régi életem borzasztóan hiányzik :( néha ugy érzem nem lett volna szabad még szülni, korai volt. Máskor meg szerelmesen nézem órákig az alvó babám.
2014. ápr. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nekem is hiányzik a baba előtti életem igaz hogy ez a koromból is adódik,de nekem most ez a feladatom a gyereknevelés,amit imádok! Persze fiatal vagyok így 22évesen,de ezerszer többet ér a fiam mint a bulizás és társai! Így is zavar a párom hogy menjek kikapcsolódni de nem érezném már jól magam! 13.voltam
2014. ápr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Igen, fog valtozni. Az anyai oszton kapcsoloja m7ndenkinel meskor kapcsol be. Csak vigyazz, nehogy lemaradj. En meg 31 evesen sem akartam gyereket, most 37 vagyok, 7 honapos a kislanyom, es szeretnek meg kettot szulni mert rajottem hogy "osanya" tipus vagyok. Az, hogy 31 evesen sem akartam gyereket, az azt jelentette, hogy folyamatosan csekkoltam a peteeresem, nehogy akkor legyunk egyutt a ferjemmel, amikor teherbe eshetek. Igen ez furva tudom, na ennyire nem akartam akkor meg. Aztan szep laassan kialakult a va'gy, es miota megszuletett a kislanyom, mas gyereke sem idegesit.
2014. ápr. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!