Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Be lehet feküdni hamarabb a...

Be lehet feküdni hamarabb a kórházba míg nincs szülés?

Figyelt kérdés
csak mert én nem akarok taxiban vajúdni (párom nincs)
2014. ápr. 4. 22:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha fájásokkal vagy panasszal mész nem is engednek haza :)
2014. ápr. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

akkor menjek be "hipohonderként"? :)



de szóval ha befeküdnék hamarabb, nem lennének azon a dokik, hogy direkt megindítsák a szülést? hallottam ilyen esetekről, mert a doki később szabin lesz alapon, megindította a szülést a saját páciensénél...

2014. ápr. 4. 22:34
 3/19 Vilcsianyuja ***** válasza:
Hú, én ilyet még nem hallottam, hogy valaki önként akar bemenni előbb a kórházba :) Persze bizonyos körülmények esetén megérteném, pl. ha nem az első szülésed, ha messze laksz a kórháztól, ha egyedül élsz és félsz, hogy nem tudsz segítséget hívni, ha beindul a szülés. Ilyen indokokat a dokiddal is bizonyosan meg lehetne beszélni, és ha éppen van is hely a kórházatok szülészetén, és a dokid is a rendesebb fajtából való, akkor szerintem be tudsz feküdni. De ha a fentiek egyike sem illik rád, csak egyszerűen ez a "nem akarok taxiban vajúdni", akkor nyugodj meg, lehet, hogy kicsit sok amcsi vígjátékot néztél.
2014. ápr. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Vilcsianyuja ***** válasza:
Persze, hogy megindíthatják a szülést, ha amúgy orvosi indokot találnak, legkézenfekvőbb a túlhordás, de talán toxémiánál előbb is megindíthatják. És akkor nyilván úgy időzítik, hogy a saját munkaidejükbe essen.
2014. ápr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

első szülés lesz

és tényleg el sem tudom még képzelni hogyan lenne a legjobb. mármint hogy megmaradjon az én magánügyemnek, vagy nem is tudom.

szóval próbálok tervezni.

vagy egyszerűen besétálok a kórházba (gyalog 30-40 perc)

vagy beülök a taxiba nagy hassal és megadom a kórház címet...

vagy mentő, amit nem szeretnék hívni, feltűnősködni a szomszédok előtt - kint lenne mindenki az ablakban, hogy miért áll itt


egyszerűen nem tudom elképzelni, nem tudok felkészülni lelkileg rá

2014. ápr. 4. 23:04
 6/19 Vilcsianyuja ***** válasza:
Akkor úgy veszem ki a szavaidból, hogy egyedül laksz. Nincs olyan közeli és közel lakó barátod-rokonod, akit meg tudsz kérni, hogy bevigyen a kórházba, ha itt az idő? Ha érzed a rendszeres fájásokat vagy elment a magzatvized, telefon, aztán mindenféle mentőautós és taxis csodásítás nélkül beülsz a kórházi pakkal az autójába, és bementek. De a taxi is egy opció. Lehet, hogy még híre-hamva se lesz semmiféle fájdalomnak. Azért a 40 perc sétát a kórházi csomaggal ne vállald :)
2014. ápr. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Az nem igaz, hogy ha fájásokkal megy be valaki, akkor azonnal felveszik a kórházba. Sok mindentől függ: hány percesek a fájások ( van ahol csakn2-3 percesekkel vesznek fel), hol tart a tágulási szakasz. Ezt magam is tapasztaltam. Ma inkább az a felfogás, hogy a kórház nem a vajúdás helye. Vajúdni otthon kell, szülni a kórházban. Csak azt nem érten, hog egy első szülő nő, hogyan tudhatná, éppen hol áll. Én mindenkinek azt mondom ezért, ha rendszereződnek a fájások, akkor menjen be, legfeljebb gazaküldik. Ha meg elfolyt a víz, tuti felvesznek.
2014. ápr. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

nem akarok ismerősnek szólni

ez is bennem van, hogy milyen lenne már, ha felnőtt nő létemre, ráadásul aki gyereket vállal, a szülei vigyék be szülni, vagy a bnőim is, hogy rajtam szánakozzanak...


ezért kezdtem azon gondolkodni befekszem hamarabb, csak akkor meg ugyanez van a hazajövetelnél.


kilépek a kórházból a kis batyuval és hívhatok taxit, vagy hazasétálok megint egy verzió


de szóval örökre meg fog maradni bennem ez az egész mizéria, hasonlít ahhoz, amikor a kóborkutya ellik :(

2014. ápr. 4. 23:34
 9/19 A kérdező kommentje:
de ha "rendszerződnek a fájások" a besétálás kilőve, és taxi :( az is olyan nem is tudom
2014. ápr. 4. 23:35
 10/19 anonim ***** válasza:

Ne butáskodj már. Nincs abban semmi rossz, ha az embert a szülei, vagy a barátai viszik be szülni. (persze akkor, ha ezt szívesen teszik, de alapesetben ez a normális)

Én nagyon boldog lennék és megtisztelve érezném magam, ha valamelyik barátnőm engem hívna, ha szülni megy és nincs más lehetősége bejutni a kórházba.


Nem szülni, de két és fél éves hasmenős-hányós gyerekemmel kértem már meg a szomszédot, hogy vigyen be minket az ügyeletre. Csak pár hete laktunk ott, nem is nagyon ismertük egymást, de a kényszerhelyzet miatt vettem a bátorságot és megkértem a szomszéd idős bácsit, aki kint kertészkedett, hogy vigyen be minket. Olyan aranyos volt, beszaladt átöltözni, megvárt a rendelőnél, elvitt gyógyszertárba, és ragaszkodott hozzá, hogy ő váltsa ki a gyógyszert, mi üljünk nyugodtan az autóban. Nem hinném, hogy ő szánakozott rajtam, örült, hogy segíthetett.

2014. ápr. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!