Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vannak olyanok, akik úgy...

Vannak olyanok, akik úgy születtek, hogy a nyakukra volt tekeredve a köldökzsinór? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy ez a későbbiekben okozott-e nálatok bármiféle 'problémát'. Pl. egyik ismerősöm így született, most 20 éves, és gyerekkorától kezdve nem bírja elviselni, ha egy póló/pulcsi nyaka az ő nyakához ért mert hányingere lesz. Azt is mondta, hogy zavarja a saját teste lüktetése (vérnyomásmérésnél teljesen kivan, nem tud a bal oldalán feküdni, mert érzi a saját szívdobogását). A csuklókon a legrosszabb, és az egyetlen hely, ahol nem zavarja, az a nyaki ere. Van még olyan, aki így született, és hasonlókat tapasztalt?

2014. máj. 12. 12:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 2x rá volt tekeredve. Emiatt bevérzett aggyal születtem, nem akartak az orvosok hazaengedni, merthogy ugyse maradok meg. Anyum saját felelősségére hazavitt. aztán pár hónap alatt felszívódott. Kimaradt a mászás koraszak és amikor tanultam beszélni minden szó második és utolsó elötti mássalhangzóit felcseréltem. A vérnyomás mérést én sem bírom. Alapjáraton nem, de hamar elkezdek hadarni, ha beszélek. Elsőbe visszafelé kezdtem el írni, olvasni, számolni vagyis jobbról balra kezdtem mindent. Bár azt mondják az orvosok, lehet ez azért van mert bal kezesnek születtem, csak suliba átszoktattak. És világ életemet 100 körüli pulzussal éltem le, de ez nem zavart soha. Hogy ebből mennyi tünet van biztosan ez miatt, azt nem tudom, de teljesen élhető életem lett. :)
2014. máj. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem a nyakamon és a felsőtestemen volt rám tekeredve. Megfulladtam, újraélesztettek de semmi pszichés gondom nincs.

Igazából csak annyi, hogy keresem a nekem nem tetsző dolgok alól a kibújást :) :)

Viccet félretéve semmi bajom eddig :)

28 éves vagyok

2014. júl. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Sokanak pánikot ijedséget okozott.sok köldökzsinor tekeredés.erem agyarázat nincs
2021. okt. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!