Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány óra ami még "normálisnak"...

Hány óra ami még "normálisnak" mondható a vajúdás alatt?

Figyelt kérdés
Olvastam már ilyet is- olyat is, de leginkább azt hallom hogy 15-16 óra vajúdás után szinte automatikusan császároznak. Van pár ismerősöm aki ugyanígy járt, persze olyan is aki 15 óra után már maga kérte a császárt, mert már annyira fájt neki. Visznt olvasok olyat is (főleg akik régebben szültek), hogy akár 24-36 órát vajúdtak és simán szültek utána, nem volt semmi baj. Szóval a kérdés leginkább azoknak szól akik már szültek és hosszabb ideig vajúdtak és végül császár lett a vége, azoknál mennyi időt "vártak" a vajúdással?
2014. máj. 22. 13:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, az orvosokat nem nagyon érdekeltem, nem vizsgáltak meg, csak vizitkor kérdezősködtök, viszont a szülésznők nagyon kedvesek voltak,volt,hogy éjjel hívtak nst-re hátha végre szülhetünk!
2014. máj. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Engem 12 órát hagytak vajúdni, és akkor azt mondta a doki, hogy ha kb. 8-10 óra alatt semmi sem történik (mármint nem tágulsz), akkor nagy az esélye a császárnak.

Mivel 1 ujjnyiról 1 ujjnyira tágultam (tehát nem tágultam) 12 óra alatt, de a fájásaim már egybefüggőek voltak, a doki elvitt császárra.

Szerintem teljesen változó, kinél, hogyan történik. Számít, hogy tágulsz-e, számít, hogy erősödik-e a fájás, és számít ki a dokid. Van doki, aki többet mer várni, van aki meg nem (de bizonyára figyelik kellőképp a körülményeket is).

2014. máj. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
25 órát vajúdtam, nem volt szó császárról ez idő alatt, közvetlen kitolás előtt azért adtak oxit.
2014. máj. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy vagyunk összerakva mi, anyák, hogy valahogy ott, akkor, abban a helyzetben ösztönösen érezzük, mi fér még bele, milyen lehetőségeink vannak. Én szerettem volna hüvelyi úton szülni, császár lett belőle. Pedig csak 6 órát vajúdtam, de mivel nem is tágultam, zavaros is lett a magzatvíz, elengedtem az egészet. Ösztönösen éreztem, hogy el kell engednem, mert hüvelyi úton nem fog menni. Semmi kétségem nem volt afelől, hogy 1 óra múlva is ugyanott tartottunk volna. Ráadásul nagyon megbíztam/megbízom a dokimban, közös döntés volt a császár. Pikk-pakk helyrejöttem, talán mert nagyon strapabíró vagyok, egyedül a legelső felállás volt meredek. De az szerintem gátsebbel sem egy leányálom. Szval válassz olyan dokit, akiben megbízol, valamint bízz magadban is, figyeld a tested jelzéseit, mert meggyőződésem, hogy jelez. Nem szabad erőltetnem egyik fajta szülést sem, hiszen nem tudhatod előre, a tested hogyan fog reagálni. Mi most várjuk a kistesót. Ugyanazzal a dokival ugyanabban a kórházban fogok szülni, és kíváncsian várom, ez most hogy fog alakulni. Ha hüvelyi, hüvelyi, ha császár, császár.
2014. máj. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

24 óra vajúdás 1 óra vacakolás h kiszedjék rendesen

utána császár mert a gyerek feje rosszul volt beilleszkedve :-(

2014. máj. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

szerintem ez teljesen egyéni,hogy kinél hogyan dönt az orvos(és persze anyuka is tud "variálni")Első terhességemnél olyan este 10-11kor kezdődtek a fájások..azt se tudtam mi van,így mikor kb. 5-10 percenként jöttek,bementünk a kórházba,kb hajnali 3kor..Du. negyed fél kettőkör mondta a doki,hogy akkor nem várunk tovább,császár...Akkor ott tartottunk,h volt bennem egy csomó oxi,szinte egybefüggő fájások,amik közben én elaludtam...sztem esélyem sem lett volna megszülni a fáradtság miatt..

Második terhességnél hajnali négy körül indult 10 perces fájásokkal,na,itt már nem kapkodtam,bőven elvoltam itthon,csak este 11 körül mentünk be a kórházba..de még ezután is vajúdtam benn, olyan 5órát..Szóval ez relatív,mert első szülésnél,15-16óra vajúdás után császár volt,másodiknál 24 óra után simán szültem,mert nem voltam teljesen kifáradva,de más volt a kórházban töltött idő is,és még egy csomó egyéb tényező is.

2014. máj. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
én akor mázlista vagyok. este 6 kor indultunk be a korházba mire foglalkoztak velem normilsan már fél8 volt, fél9kor burokrepesztés, majd azthittem meghalok, teljesen kimerültem, és 00:01 kor megszületett a lényom és akkora mázlista vagyok :) bár én nem ugy éreztem de bele sem merek gondolni mi lett volna ha tovább tart
2014. máj. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az elsővel 14 órát vajúdtam, a másodikkal 38-at. Senkinek eszébe nem jutott császározni. A második vajúdás is szépen haladt előre, csak éppen lassan. De egyre rövidebb időközökben és egyre erősebb fájásaim lettek, úgyhogy én nem aggódtam. 35 óra után mentünk be a kórházba. Minden simán ment, könnyű szülés volt.


Szerintem az nagyon nem mindegy, hogy pl indított szülés vagy spontán. Mert mondjuk 15-16 óra 2 perces oxitocinos fájásokkal nyilván elviselhetetlen. Vagy ha egy fél napig meg sem moccan a méhszáj.

2014. máj. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!