Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nalotok hogy indult be a...

Nalotok hogy indult be a szules, hogy zajlott es milyen volt a terhesseg?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Csak tapasztalatokra lennek kivancsi, az elmenyre hogy kiben hogy maradt meg. Nekem max 1 honapom van hatra a szulesig de mar nagyon varom, mindig a jelzeseket figyelem de meg semmi. Elore is koszi!!
2014. máj. 31. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Tusolasnal eszrevettem a nyakdugot megindultak a fajasok. 36 ora vajudas.. :) de jo volt :) a terhesseg eleg problemas volt.
2014. máj. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! En 41+2 hetes voltam mikor beindult. Nem volt igazan elozmenye, meg voltam gyozodve, hogy inditani fogjak (2 napra ra lett volna). Emlekszem feszito erzes volt az alhasamban, azt hittem a babam feszkelodik, mar nem volt sok helye. 1 ora mulva elkezdtem merni, es kiderult, hogy 10 percenkent jon a feszito, enyhe menszi szeru feszulos fajdalom. Elmentem WC-re es a nyakdugom elment. Akkor biztos voltam benne, hogy megindult. A magzatvizem kicsit elkezdett szivarogni. Ez volt du. 2 korul. Ejfelig otthon vajudtam, kadba ultem, setaltam, pihentem. Ejfelre eleg feszultte valtam, 4 perces fajasaim lettek es bementunk a korhazba. Nagyon faradt voltam addigra es nem sok erom maradt setani, igy foleg pihentem az agyon es picit lelassultak a fajasok. Igaz addigra mar 6-7 cm-re ki voltam tagulva. 2-szer tusoltam, jolesett a meleg viz. Mikor mar nagyon fajt, kaptam gazt, az picit segitett, de nem sokaig, igy kesobb kaptam morfint, ami kb 2 orara kicsit elkabitott es enyhitette a fajdalmat. En 26 orat vajudtam, 9 cm-re kitagultam, de 1 cm-t mar nem ment, orakig voltam 9 cm, szivargott a magzatviz, ami a vegen elment hirtelen. Iszonyu faradt voltam es a vegen csaszarral szuletett meg a kislanyom. Minden rendben volt vele szerencsere.

A terhessegem nagyszeru volt, vegig dolgoztam, nem voltam rosszul egyaltalan. A szulesi fajdalmak mar elhalvanyultak es csak a szepre emlekszem foleg. :)


Konnyu szulest kivanok neked, izgalmas idoszakot elsz, picit hianyzik :) Szerintem meg egyszer tuti szeretnem atelni. :)

Egy 7 honapos kislany anyukaja

2014. máj. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A terhességem nem volt probléma mentes, az utolsó trimeszterben feküdnöm kellett (veseprobléma+rövidült méhnyak miatt). Aztán a 37. héten egy este elfolyt a magzatvíz. Korábban féltem attól, hogy majd nem fogom tudni, mikor induljunk a kórházba. Hát ez egyértelmű jel volt.:-) Fájásaim ekkor még nem voltak. Emiatt a kórházban is azt mondták pihenjek, reggel lesz indítás. Aztán beindultak a dolgok 1óra körül. Először gyenge, majd egyre erősebb fájásokkal, de mindjárt 2-3 percesekkel. Nem tudom hogyan történt, de rekord sebességgel tágultam. Két vizsgálat közt 2 ujjnyiról 10-re, kb 2,5 óra alatt. 6 óra előtt megszületett a kislányom.:-)

Nekem csodálatos élmény maradt a szülés, neked is ezt kívánom.:-)

2014. máj. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom nektek a valaszokat!! Remelem konnyu szulesem lesz, alig varom hogy a kezemben tarthassam. Gratulalok a babatokhoz!! :)
2014. máj. 31. 20:36
 5/7 anonim ***** válasza:

SZia!

Én 39+2-re szültem, pont a férjem szülinapján! A terhesség nem volt teljesen problémamentes, rövidült méhnyak és keményedések miatt. De a szülés jó volt :-) Pont ahogy elképzeltem, fájásokkal indult,a kórházba érkezés után 8 órával lett meg a baba, természetes szülés volt gátvédelemmel. A vajúdásból kb az utolsó 3 óra volt keményebb,akkor már nagyon fájt,de azért nem volt kibírhatatlan. Burkot repesztettek a vége felé, és utána fél óra múlva kint volt a babám :-) Szép szülést neked!

2014. jún. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszi neked is! En ugy erzem hogy nem lesz olyan veszes a szules, bar tudom hogy nagyon fog fajni, de sokan mondjak hogy fejben dol el. En elkepzeltem valahogy es ugy erzem hogy kb olyan is lesz. Edesanyamnak a noveremmel szinte teljesen ugyanilyen volt a terhessege, 7kg-t hizott,se kivanossag, se hanyinger, emelyges...szoval alomterhesseg es a szules is gyors volt mint a nagykonyvben. Probalok ebbol kiindulni es egyaltalan nem felek semmitol sot varom nagyon. Elvileg 3 hetem van a kiirtig de azt sem banom ha elobb jon! Mindenkinek gratulalok a gyerekekhez!! :)
2014. jún. 3. 09:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia, utolsó vagyok, nagyon jól állsz hozzá,én is sokszor elképzeltem, milyennek szeretném, és úgy lett :-)Nálunk is anyu és a nagymamám is könnyen szültek, reméltem, hogy nálam sem lesz gond. És ha már megindult,akkor valahogy úgyis visznek az események magukkal. Minden jót nektek!
2014. jún. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!