Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár utáni seb gyógyulás,...

Császár utáni seb gyógyulás, Ez így tényleg normális?

Figyelt kérdés

5 hete császároztak. Nem varrtak csak ragasztó kötést kaptam amit műtét után 5 nappal leszedtek. (Szerintem korai volt)

Sajnos rá 3 napra a sebem begyulladt és kinyílt,sürgősségin kötöttem ki. (Nem varrtak össze, kaptak egy szatyor kötszert,gézt stb h itthon takaritgassam. Szépen kitisztult és már csak egy kb fél centi van hátra, hogy összeforrjon de nem mély. Most már elég szép ahhoz képest milyen volt. Patikában kaptam fertőtlenítő alkoholt és betadinnal kenegetem. Nem kaptam rá semmit ezért jobb ötletem nincs.

A problémám a következő:

Hiába kenegetem napközben is többször, iszonyatos bűzt érzek. Már nincs begyulladva se feldagadva. Fürdés után is érzem de a fertőtlenítő szagához semmi köze. Megkértem a páromat, hogy nézze meg de ő nem érez semmit. (Szerintem rossz az orra)

Nem beszélem be magamnak egyáltalán tényleg érzek efy bizonyos kellemetlen szagot.

Dokinál ma reggel voltam, elmondtam gondom de meg se nézett. (Ez már egy másik doki)

A másik problémám az,hogy a régi császárom alatt vágtak és dió nagyságú csomókat érzek és szemmel is láthatóak. Nem fáj, nem gyulladás szerintem más lehet.

Volt vagy van valaki hasonló helyzetben? Ez a 3. orvosom aki rám se néz de mindent rendben talál. Egyéb ötlet?

Kérem, normális válaszokat irjatok így is igen kellemetlen nekem.

Köszönöm szépen!

(Telefonról irok, a helyesírási hibákért elnézést)



2014. jún. 25. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Engem 8 hete császároztak. Nem volt semmi gond vele, nem is nyílt szét, gyönyörű a vágás.

A helyedben keresnék olyan dokit, aki komolyan vesz, és megnéz. Ezek magánrendelések vagy SZTK?

2014. jún. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én nem engedtem hogy kivegyék a varratomat az 5. napon. (rendes varrat volt) én nekem még napi 6szor kellett 2 emeletet megmászni a babámhoz hogy szopizzon 9 napig. a 8. napon szedettem ki mert éreztem hogy már huz.

szerintem magánorvoshoz menj aki a pénzedért meg is néz. ha érzed hogy nem jo vmi akkor addig menj mig meg nem oldodik!

2014. jún. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem 2 császárom volt. Mind a kétszer vartak és sose nyílt szét. Habár nekem 7 nap múlva szedték ki a varratokat. A másik amit nem értek miért nem ott vágtak ahol az első vágásod volt? Én ezt még a második műtét elött megkérdeztem hogy hol vágnak majd. Nem akartam hogy több legyen. Még jót nevetett is az orvosom mikor mondtam neki hogy nem ám zebrát csinál belőlem. Ha te érzel valami fura szagot az megint csak nem jó. Szerintem mielőbb menj el egy rendes orvoshoz.
2014. jún. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hívd fel a beteg jogi képviselőt!

Mondd el neki amit leírtál ide, majd ő elmondja mi a teendő!

2014. jún. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
mindenkeppen keress fel egy magandokit.ha szagot erzel akkor lehet hogy elfertozodott vagy valami.amugy engem 3 eve csaszaroztak,nekem is 5.napon szedte ki a varratot.a hazamenetel elott.es lese ragasztotta azt mondta a doki olyanszep hogy nem kell leragasztani es igy hamarabb gyogyul.a viz ne menjen bele amikor furdessz.
2014. jún. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
utolso vagyok.tegyel fel kepet hatha tudunk neked segiteni
2014. jún. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Első császáromnál hazamenetel elött volt varratszedés,másodiknál felszívódó varrataim voltak. Puklik nálam is voltak másodszor (nem kicsik) és azok szépen felszívódtak,attól ne parázz... Azt viszont tök nem értem,hogy egy ekkora sebet hogy zárhatnak be ilyen módszerrel... Kellemetlen szag se jó,mindenképp doki...!
2014. jún. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bár nem császár miatt, de a páromnak volt nagy felületű nyílt sebe (a te esetedben valószínűleg hasonlónak számít a kinyílt varrat, valószínűleg nem teljes mélységében nyílt, mert hasüreget azért zártak volna) Nem zárják le az esetleges felülfertőződésből adódó illetve a természetesen keletkező váladék távozása érdekében, csak hasonló módon a széleket kellett óvatosan betadinnal kezelni és laza takaró kötést (ez gyakorlatilag 1-2 gézlap fedést jelentett) rátenni, a végén már azt sem. Én csináltam neki minden nap, és valóban volt egy kellemetlen, nem túl erős szaga, amíg be nem húzódott teljesen a seb. Nekünk azt mondták, ez természetes, amíg nem túl erős, nincs extrém váladékozás, és nem gyulladt, piros. Mindezt csak mint tapasztalat, írom le, de én is azt gondolom, az elég furcsa, hogy a legutóbbi doki meg se nézett, lehet valóban érdemes lenne elmenni egy magán dokihoz, aki megnyugtat, vagy normálisan ellát. Barátnőmnek is két császára volt, ugyanott vágták ahol az elsőt.
2014. jún. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mivan veled kérdező? Voltál orvosnál?
2014. jún. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tényleg érdekes, nekem nem volt fogadott dokim, de műtét előtt mondta az orvos,hogy az előző heget ki fogják vágni és így csak egy sebem lesz majd, így is lett, engem varrtak, nem volt gond!

Volt vakbélműtétem, varratszedés előtt szétnyílt a seb, jártam mindennap sebkezelésre, majd amikor kitisztult adtak fertőtlenítőt,és gézt, mindennap kezeltem amíg be nem gyógyult, de én nem éreztem rossz szagot!

2014. jún. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!