Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiából gyógyulok. Normáli...

Anorexiából gyógyulok. Normális ha nagyon sokat eszek?

Figyelt kérdés

Először lassan növeltem majd próbáltam enni régi kedvenc csokit majd minden édességet újra "kipróbálni".. Csak az a baj, hogy egyre többet kívánok :S Nem csak édességből persze..hanem minden olyan tiltott ételt amit nagyon sokáig megvontam magamtól.Ez normális?Meddig tart ez a folyamat? Persze sokat mozgok is (bicikli,futás,torna,séta)

16\l



2014. jún. 3. 20:55
1 2
 1/16 Zoé970 válasza:
100%
Ez természetes.Nekem volt egy anorexiás ismerősöm akinél ugyanez volt.Gondolom bepótolod amit eddig megvontál magadtól.Ez elég sokáig tart amíg úgymond el nem éred a megfelelő súlyt,ami ugyan sovány,de normális.Szerintem azután is kívánni fogod,de ha nem viszed túlzásba és mikor úgy érzed,ott vagy,hogy ezt a súlyt akarod tartani kicsit megállhatsz,de vigyázz nehogy visszaess! :D
2014. jún. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ha kis adagokban eszed, akkor teljesen normális. Az anorexiához mindig hatalmas akarat kell, hogy a normális vágyaid ellen dolgozzon (pl. kedvenc csoki, egy csokitortaszelet stb.) Neked ez a gát most oldódik fel.


Egyszerre ne egyél sokat, mert az nem tesz jót. A koncentrációs táborok túlélőit segítők tudták, hogy csak fokozatosan szabad enni adni annak, aki nagyon sokat éhezett és koplalt. Nálad ugyanez a helyzet: csak fokozatosan, és mindig csak keveset, naponta többször!

2014. jún. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2014. jún. 3. 21:05
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális. Az elején én is így vóltam de aztán magától elmúlt. Nyugi szerintem ez nálad is így lesz. 19/L
2014. jún. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szia. Teljesen normális. Én is így voltam vele. Engedd magadnak, mert a szervezeted tudja mire van szüksége. Majd egy idő után ha telítődött megszűnik az érzés :) Egy ideig én is mindig nagyon sokat ettem. Volt, hogy 2 tál (5 gombóc, nyakon öntve a krémekkel) profiterolt is megettem, utána 3 krémest. És már állni se bírtam, de még mindig ettem volna. Ez volt a legjobb időszak. Amikor büntetlenül ehettem bármit! :) Használd ki!! Én imádtam, mert ilyenkor ez már a gyógyultság egyik szintjét jelzi. Egyél csak! :D
2014. jún. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
nsgyon köszönöm!!:)
2014. jún. 4. 18:43
 7/16 anonim válasza:
Szerintem azért vigyázz, egy barátnőm is így volt, anorexia után eszméletlen falásba kezdett. Bár lassan kezdett el hízni, végül kényszerevő lett, egész nap csipeget, ha pedig leül kajálni iszonyatos mennyiséget fogyaszt és egyre csak hízik, nm tudom mi lesz így vele:S Nem akarlak ijesztgetni, meg nyilván valamilyen szinten normális a dolog, de ha úgy érzed, hogy nem bírod kontrollálni magad, mindenféleképpen kérj segítséget!
2014. jún. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
igazából nem minden nap eszek ilyen sokat..mondjuk egy héten kb 3 max 4 napig zabálok aztán nem kívánom egy hétig se aztán újra :S
2014. jún. 4. 21:24
 9/16 anonim ***** válasza:
Eltarthat ez akármeddig, de amíg mozogsz is mellé, addig valószínűleg csak a normál testsúlyod jön vissza. Valakinek figyelnie kell helyetted is, hiszen a testképednek is alakulnia kell.
2014. jún. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
igen járok orvoshoz:)
2014. jún. 4. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!