Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mentöt vagy taxit hivjak ha...

Mentöt vagy taxit hivjak ha szülni fogok?

Figyelt kérdés
Budapesten lakom,Szent Imrében szülök egy hét múlva,elméletileg. Öt perce van a kórház,kocsink nincs.
2014. jún. 28. 23:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
82%
Nekem azt mondták, hogy mindenképp mentővel menjek, mert akkor bent kötelesek azonnal átvenni, nem kell ott ácsorognom/ ücsörögnöm, amíg valaki méltóztatik felvenni. Ha a mentő visz, akkor gyorsabb az adminisztráció. + A taxis nem fogja tudni felmérni, hogy hol jársz és nem fog miattad gyorshajtani, ha a szükség úgy kívánja, sem ellátni.
2014. jún. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj a mentő sokszor később ér ki, mint a taxi legalábbis nekem sajnos saját tapasztalat...kérdezték mi a bajom és még több, mint fél órát vártam mire kiértek..taxi 5 perc alatt itt lett volna.
2014. jún. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Én taxit hívnék, ha amúgy minden oké. Azzal előbb beérsz, mintha mentőt hívnál. De ha bármi gond van, akkor mentő.
2014. jún. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
85%

A mentőt javaslom, de...


... ha mégis taxit hívsz egy ilyen esetben, akkor gondoskodj arról,hogy ha komolyra fordul a helyzet, akkor ne piszkítsd be az autót. (Magad alá szemeteszsák + takaró, melyet nem sajnálsz.)Ha bepiszkolódik az autó, akkor a taxi kiesik a forgalomból a kárpit tisztítás, és s szárítás idejére. Egy ilyen jellegű takarítás, és munkaidő kiesés költsége társaságonként minimálisan változó, de nagyságrendileg 15 000 Ft!

(Ne írjátok válaszként hogy "rablók, ilyen esetben én ..... stb.!" A taxis dolgozni jön ki az utcára. Az esetek többségében segítőkészek addig a határig, amig a munkájukban nem akadályozzák őket.)

2014. jún. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
71%

Kocsival öt percre, vagy gyalog? Ha gyalog, akkor besétálnék, az még segíti is a folyamat előrehaladását, gyorsítja a tágulást, stb.

Taxit nem hívnék, elvileg a mentő épp arra van kitalálva, hogy kórházba szállítsa azt, akinek szüksége van rá. Első szülés azért nem szokott olyan turbó lenni, mint amit Zsófi írt, szóval az sem gond, ha fél óra múlva érnek ki.

2014. jún. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
49%
40perc autó útra volt a kórház ahol szültem.a dokim azt mondta, hogy 5perceseknél elég elindul km a kórházba. Este 11kor éreztem az első összehuzódásokat reggel 6kor indultunk be. Nem fog 10percen belül megszületni a babád nyugi. Ha öt perc sétával én besétálnék. De taxi is jó, ha egyből elindultok, ha otthon szeretnél még maradni kicsit és csak később kórházba menni, akkor pedig mentő. Bár én ezért nem hívnék mentőt, nem arra vannak hogy szülni készőlő kismamákat fuvarózzanak. Időben el kell indulni és kész.
2014. jún. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Kocsival lenne 5 perc,gyalog 20 perc. Tényleg nem tudom melyik lenne jobb....ki ezt mondja,ki azt. Azért köszönöm a válaszokat :-)
2014. jún. 29. 12:27
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
Ha elfolyik a magzatvíz mentőt KELL hívni. Ha nem elég a taxi, de függ a fájások erősségétől, meg persze sűrűségétől.
2014. jún. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
És ha a taxiban folyik el a magzatviz? Nagy élmény lesz mindenkinek és szép szãmla. Mellesleg sok taxis be se vállal szüléshez közel lévő kismamát. Mentő, az erre való
2014. jún. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Kocsival 5 perc..szerintem fel se tűnik a taxisnak hogy épp vajúdik ha időbe elindul, de azt majd akkor érzed. Én nem mentőznék.
2014. jún. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!