Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fog szülni (szült) valaki a...

Fog szülni (szült) valaki a Szent Margit Kórházban?

Figyelt kérdés
Én eddig a Péterffyben szültem, de a szülésznőm, Maczó Heni mostanra átment a Margit Kh-ba. Szeretnék tudni mik a tapasztalatok.... Köszönöm!
2014. aug. 4. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Én ott szültem, meg voltam elégedve. Bár a takarítónőt nem alkalmaznám az otthonomban... Orvosokkal, nővérekkel nem volt problémám, szobatársak voltak kicsit furák, nem nagyon volt közös témánk. Kaja nekem ízlett, csak kevés volt (a szokásaimhoz képest)

Konkrétan mire vagy kíváncsi?

2014. aug. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A honlapon lévő képek alapján nagyon szép felújított szülészetet látni. Tényleg így néz ki? Fizetni kell bármiért? A "privát" szobának tudod az árát? A baba bent lehet velem a szobában? Látogatók (gyerekeim) bejöhetnek? Apás szülésre van lehetőség? Köszönööööm!
2014. aug. 4. 15:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, fel van újítva. Azért nem egy négycsillagos hotel, de teljesen jó. Nekem ami nem tetszett, hogy a szekrénybe szinte semmi sem fért be a kabátomon kívül, a bőröndömet az ágy alatt tartottam.

Fizetni csak az egyágyas szobáért kellett, 2 éve 6 ezret egy napért, és most olvastam, hogy még tavaly is ennyibe került. De oda csak akkor jutsz be, ha épp szabad (elképzelhető, hogy az első nap még foglalt, de másnap onnan hazamennek, akkor átkérheted magad)

Babád első éjszaka nincs veled, hogy pihenhess. Utána viszont már végig veled van, csak a reggeli vizitre, meg este fürdetéshez kell bevinni a csecsemősökhöz. Családtagok csak a fizetős szobába mehetnek, a többiekhez nem.

Kisbabát a folyosó végi üvegajtón kívülre kivinni nem lehet, ha látogatód jön, és kimész beszélgetni, akkor a babácskát betolod a csecsemősökhöz.

Apás szülés gond nélkül mehet :) De talán császárhoz nem mehet be (nálunk szerencsére nem volt rá szükség, ezért biztosra nem tudom).

2014. aug. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én ott fogok szülni, nincs fogadott dokim vagy szülésznőm...az előző nőgyógyászom mondta / ő már nem vállal szüléseket és közben át is költöztünk a 3. kerbe- így ide kezdtem el járni gondozásra/ hogy felesleges orvost fogadni, mert ő dolgozott anno a Margitban és nagyon jó orvosok és szülésznők vannak, mindenki kedves és figyelmes, és ha ügyeletes dokinál szülök, ugyanolyan jól ellátnak / remélem nem vert át/. Eddig csak jó tapasztalataim vannak, nekem nagyon tetszik a kórház.

Viszont picit off:

Első válaszoló! Nálatok apás szülés volt? Nem tudod véletlenül hogy a ruhát megkell-e venni vagy adnak ott? Illetve a babának az ottlétünk idejére kell valamit vinni, értem ezalatt a ruhát, pelust, törlőkendő, vagy elég csak a hazajövetelkor bevinni?

Bocsi hogy kérdéssel válaszolok.

2014. aug. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, nekünk apás szülés volt.

Nem kellett semmilyen ruhát megvennie, kapott valami köpenyt, illetve papucsot kellett hoznia magának. Én saját hálóingemben szültem.

Babának ruhát adnak, de ha ragaszkodsz a sajáthoz, akkor természetesen ráadhatod. Pelust, popsitörlőt, popsikrémet 2 éve vinni kellett, köldökcsonk ápolásához adtak vattát, hintőport, alkoholt.

Cumisüveget, cumit is érdemes vinni.

2014. aug. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kimerítő válaszokat! A Kórház honlapján a Hasznos tudnivalóknál van egy lista, hogy mit kell bevinni, még nem olvastm el, de gondolom minden le van írva ott amire szükség lehet....
2014. aug. 4. 15:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm a választ:D

Akkor még elrakom ezeket is.

Azt is jó tudni, hogy a baba az első éjszakát kivéve végig velem van, olvastam hogy több helyen is van ilyen, nagyon félek hogy valamit nem jól csinálok majd. A csecsemősök milyenek? Sok helyen olvastam hogy más kórházakban bunkók meg nem figyelnek oda, nem törődnek semmivel és senkivel, nem segítenek ha kérdése van az embernek.. az itteni csecsemősöknek milyen a modora?


Ez a fizetős szoba kérdésre egyszer itt valaki azt válaszolta hogy 15 ezer/nap, akkor ennek még utána kérdezek...

2014. aug. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!