Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Róbert Károly vagy a Maternity...

Róbert Károly vagy a Maternity magánklinika szülészete jobb?

Figyelt kérdés

Róbert Károlyról hallottam sok rosszat is és elég kórház kinézete van, ahhoz képest, hogy mennyibe kerül. Viszont nekem fontos, hogy legyen lehetőségem az alternatívabb dolgokra is (kád, labda, bordásfal, ilyesmik). És az is fontos, hogy ne rutinból vágjanak gátat. Lehetőség van EDA-ra is és ennek is örülök. Nem így készülök, de lehet, hogy kérni fogom.


A Maternity azért szimpatikusabb, mert sokkal igényesebben néz ki és a személyzetről, orvosokról nem hallottam rossz véleményt. A családi szoba már az árban is benne van. Viszont semmilyen alternatív lehetőség nincs és rutinszerűen vágnak gátat.


Szerintetek melyik kórház jobb? Ti még milyen szempontokat figyeltetek meg?


2014. aug. 7. 19:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát, a Róbert Károllyal kapcsolatban engem nem az érdekelne elsősorban, hogy kórházkinézete van. Legyen, végülis kórház :D

De ha kulturáltak a körülmények, vannak olyan lehetőségek, amiket igényelsz, adnak EDA-t, ha kérsz, és a gátmetszés nem rutin (ez szerintem is lényeges), akkor szerintem válaszd azt. A másik mellett csak annyit tudtál fölhozni, hogy jól néz ki. Az alternatív lehetőségeket, EDA-ra való lehetőséget én elvárnám, ha már ennyit perkálok. A személyzet, orvosok mindkét helyen értik a dolgukat, ezért tehetik meg, hogy ott dolgozzanak, és kedvesek lesznek, mivel ott hagysz egy zsák pénzt.

2014. aug. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

én a maternityn szültem és nagyon jó volt.

Eda ott is van,de az igaz,hogy nm pártolják az alternatív dolgokat.

De az orvosok jók,mindenki kedves és érti a dolgát.

2014. aug. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jár a felpontozás.:)

Valahogy én is így gondoltam, hogy a Róbert Károlyban találtam meg mindent, amit szerettem volna. De félek, hogy a bánásmód is olyan állami kórház szerű lesz és nem csak a külseje.:S


Ha kérek EDA-t, akkor meg lehet, hogy mindegy, hogy van-e alternatív szoba vagy nincs.:D Mert gondolom EDA-val már feküdni kell.

2014. aug. 7. 21:02
 4/20 anonim ***** válasza:
69%

Ha az alternatív lehetőségek fontosak (nekem is az), akkor egyértelműen Róbert Károly... Sajnos a Maternity hiába szép, a felfogás nagyon maradni (kötelező háton fekvés, gátmetszés stb).

Engem mondjuk a kinézet nem érdekel, a legputribb kórházba is elmennék, ha ott úgy szülhetnék, ahogy nekem jó, akár állva/négykézláb, gátvédelemmel (vízben szülésről nem is álmodozom inkább). A felfogás sokkal fontosabb, mint a kinézet!

2014. aug. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Igazatok van, köszönöm!:)

Még egy észrevételem van, hogy kb. a Bajcsy kórház hasonló így az elmondások alapján, mint a Róbert Károly. Az a kórház is elvileg alternatívabb szemléletű, van családi szoba és van lehetőség EDA-ra is. Amit én laikusként látok az az, hogy ugyan azt nyújtják csak az egyik fizetős. Szerintetek a magán miben lenne más?

2014. aug. 7. 21:29
 6/20 anonim ***** válasza:

Jobb a kaja :D

Viccen kívül, ha fogadsz orvost, akkor szerintem nem lesz sok különbség, ugyanúgy figyelnek majd rád, és a lehetőségek, amik neked fontosak, ott is megvannak.

első

2014. aug. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%

Én is voltam mindkét klinikán mielőtt döntöttem(a Róbert mellett):

A "külcsínről":

A Kútvölgyinek tényleg imponázsabb a várója,de jártál már a kórtermekben és a szülőszobában?A kórtermek ugyanolyanok,mint a Róbertben,sőt ahogy láttam rosszabb ágyak vannak(Róbertben automatán állíthatós),amit mi szobát megnéztünk nem volt rajta sötétítőfüggöny..A szülőszobák is eléggé kicsik,szóval messze nem néz ki szerintem "igényesebben"


Protokolról:Tény,hogy a Kútvölgyiben régi SOTE I-es orvosok vannak(van kivétel,pl:dr.Vida G),ott volt igazgató a professzor is.Ezek az orvosok nem a természetes,gátvédelmes,alternatívos szülés mellett "szocializálódták",bár nyilván alakul már az igények alapján a felfogásuk is.

Amikor magánkórház lett több szülésznőt elküldtek,akik kifejezetten alternatív szülés pártiak voltak(babanet,régi Kútvölgyis topikban lehet erről bővebben olvasni).


Ami miatt mi a Róbert mellett döntöttünk:őszinte törődést,és odafigyelést éreztünk mind az orvos,mind a szülésznők,asszisztensek részéről.Baráti a hangulat,az orvos 0-24-ig elérhető volt,van a kismaákra idejük(igen,itt is van csúszás,de cserébe sosem jöttem ki anélkül,hogy ne kaptam volna választ a kérdésemire).

Abszolút támogatják az "alternatív" lehetőségek,vízben vajúdhattam,és a gátat is védték,első szülésnél 3600gr-os babával,két kicsi öltést kaptam csak.

A szobák tiszták,az ágy nagyon kényelmes(talán az egész szobában ez a legfontosabb szempont).

Gyerekorvos is kedves,szoptatásban segítenek.


Nyilván vannak hibák:mint ahogy írtam van csúszás a rendelésen,az étel is lehetne jobb,de ez összeségében szinte semmi.

ha van kérdésed,írj nyugodtan:)

2014. aug. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Kétszer szültem a Róbertben,szép emlék az ott töltött napok.

Ezekben a napokban nem a dizájn a legfontosabb,találsz olyan állami klinikát,ahol nagyon szépen fel van újítva a szülőszoba,kórterem,mint a Róbertben.De véleményem szerint olyan hozzáállást,lelkiismeretességet,nem fogsz találni.

Nem csak a saját fogadott orvosod "normális",hanem az ügyeltes,aki felvesz,a szülésznők,a csecsemősök,akik segítenek fürdetni,szoptatni,a takarítók,akik ha kell éjjel 11 órakor is áthúzzák az ágyneműt.Ezt egy államiban nem lehet sajnos megkapni,ha van fogadott orvosod,akkor sem

2014. aug. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Én is a Róbertre szavazok! 4 és fél éve szültem ott a kislányomat, és ott fogom most a második babámat is. :) csak pozitív emlékeim vannak, a szülés úgy zajlott, ahogy elképzeltem, kádban vajúdás, gátvédelem (pedig ezt nem kértem, mert úgy gondoltam, esély sincs rá), totális nyugalom. :) a szülés utáni napokkal is meg voltam elégedve, mindenki nagyon kedves volt, és segítőkész. A kórtermek nagyon szépek, és 2 személyesek. A kaja mondjuk felejthető volt, de azért elfogyott. :))
2014. aug. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 éve szültem a Maternityben. Hát, ott semmilyen alternatív cucc nincs, egyáltalán, jól láttad. Azok a miniatűr szülőszobák vannak, egy szülőágy, annyi. Ha járkálni akarsz, azt a műtő előtti folyosón tudsz, ahol a császáros apukák állnak fényképezővel. És ha ülni szeretnél, akkor a párodat ki kell küldeni, mert egy szék van bent össz vissz. Meg a szülőágyak úgy vannak berakva, hogy ahogy ott fekszel kiterítve, mindenki a lábad közé lát be. Aztán meg a szoba nagyon szép, de mondjuk az első este wc papír nem volt benne. A kaja okés. A csecsemősök között meg garázdálkodik egy szoptatási tanácsadó (ne érts félre, szoptattam a gyerekeimet, örültem, hogy valaki elmondta, hogy kell jól csinálni, stb., de annak, hogy 5 percenként berongyolt, hogy cicin van-e a baba, mennyire és mennyit szopott, már kevésbé, annak meg abszolút nem, hogy egy idő után átcibált a szomszédba, hogy nézzem meg, milyen ügyesen szopik az a baba az enyémhez képest...). Még azt csíptem, hogy a kb. fél millát készpénzben kérték kicsengetni, mert a professzor úr nem szereti, ha kártyával fizetünk :D


A kisebbiket ezek után államiban szültem, ahol a szoba ronda volt, a kaja ehetetlen, de a csecsemősök normálisak voltak, a szülőszobában volt szék, szülőágy, kád, nagy franciaágy, ahol hármasban összebújhattunk és pihizhettünk, és itt is végig velem volt a szülésznő.

2014. aug. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!