Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vannak itt olyan anyukák akik...

Vannak itt olyan anyukák akik 20 évesen szülték első gyermeküket? Milyen volt a szülés s meddig tartott?

Figyelt kérdés

2014. aug. 15. 07:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
21 voltam mikor szültem.41.héten. fél3 kor folyt el a magzatvizem háromnegyed 8kor kaptam valami gyogyszert amitől majdnem megált a pici szive. Sürgösségi császár.... 7óra 59kor kint is volt a baba. Könnyü és probléma mentes szülést kívánok.
2014. aug. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
21.szülinapom után 2 héttel szültem a fiamat. Baromi nehéz és hosszú szülés volt. 40+5nél pénteken délután 3kor kezdődtek a fájások, egyből 5-7 percesekkel. Csak éjjel 2kor kezdtem el tágulni, addig totál zárt volt a méhszáj. 40+6nál szombaton (másnap), reggel 8kor burokrepesztés, délelőtt 10kor oxitocin, mert egész vajúdás alatt folyamatosan 5-7 perces fájásokkal küzdöttem, nem akartak sűrűsödni illetve erősödni. Na az oxi meghozta a hatást, bár már akkorra olyan végem volt, hogy nem is voltam magamnál. 10.40kor kibújt a fiam. Nehezítette a dolgot h nem volt tolófájásom. Majd' 19 órat vajúdtam, pedig széles a csípőm is, mindenki azt mondta, h majd pikkpakk tágulok. Hát nem...
2014. aug. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Na akkor lehet én is megszenvedek, hiába mondták sokan, hogy ilyen fiatalon alig pár óra és kint van a babó, de végülis mindegy mennyi fájdalmat kell elviselni, hisz megéri :)
2014. aug. 15. 14:43
 14/23 anonim ***** válasza:
Szia én 20 éves vagyok és 3 hete szültem a kisfiam, reggel 7 kor felébredtem hogy fáj a hasam kb 15 perces fájások voltak nem is tudtam vissza aludni, délelött beültem kádba és nem enyhült akkor már tudtam hogy szülés lesz, délután 2kor bementünk kórházba még bírtam is a fájásokat kaptam beöntést előkészítettek délután 4 kor beadták az oxitocinos infuziót és fél 6 kor már meg is lett a baba :) de amikor azt az infuziót beadták az nagyon meghozta a fájásokat és az kegyetlenül fájt :( alig voltam magamnál, ezt el sem tudom mondani hogy mennyire fájt de amikor meg lett a baba abban a pillanatban nagyon megkönnyebbültem és már nem is fájt semmi :)
2014. aug. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Gratulálok a bébihez! :)
2014. aug. 17. 10:48
 16/23 anonim ***** válasza:
Hogy vagy kedves kérdező ? :) hogy telnek az utolsó hetek / napok ? :)
2014. aug. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Jól vagyok/vagyunk, köszönöm! Bébim nagyon sokat mocorog, néha enyhe derék- és hüvelyi fájdalmaim vannak, ezeket leszámítva minden rendben van! Holnap megyek NST-re :)
2014. aug. 17. 13:49
 18/23 anonim ***** válasza:

Sziasztok Lányok!

Szinten 20 éves vagyok,és már én is nagyon szeretnék babát. A párom(24 éves)ő viszont nem,nálatok rá kellet beszélni a párotokat a babára? Ő hány éves?

2014. aug. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Szia! Én is úgy vagyok mint te, én 20 párom 24 éves. Nálunk igazából nem tervezett babáról van szó, de semmiképp sem vetettük volna el és már nagyon várjuk őt! :)
2014. aug. 18. 09:03
 20/23 anonim ***** válasza:
Én 20 és fél évesen szültem az első babámat, most mindjárt 31 leszek és várjuk a másodikat. Én mindig könnyű szülésnek írom le az enyémet, nem hagyott bennem negatív nyomot, bár nem fél órás vajúdás volt. Szerintem sok múlik a felfogáson, és hogy ne félj tőle. Most is ezt plántálom magamba. :)) 40+0-án indult a vajúdás este 10-10:30 körül kezdtem számolni, akkor 20 percesek voltak, majd éjfélre tudtam, hogy itt szülés lesz, mert rendszeresek voltak és akkor már kb. 10 percesek voltak. 4-kor már 5 percesek, majd 5-kor indultunk a kórházba 3-4 percesekkel, akkor már volt 2 perces is. A kórházban 4 ujjnyira voltam kitágulva, felfektettek és felkötöttek a fájásmérőre, nem tudták mérni a fájásokat, pedig akkor már nagyon erősek voltak. Én mondtam nem keményedik a hasam annyira, inkább nagyon erős görcsök vannak, talán azért nem "érzékelte" a gép. A fiam nyakán rajta volt a köldökzsinór, ezért sok-sok kitolás után lett meg vákuummal 7 órakkor.
2014. aug. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!