Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Zalaegerszegi kórház szülészet...

Zalaegerszegi kórház szülészetéről, véllémények?

Figyelt kérdés
Milyen a felszereltség? Van szülőkád,lehet e sétálgatni a vajúdás alatt?
2014. aug. 24. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Én pár éve jártam ott utoljára,de tudtommal semmit sem változott.Elág konzervatívak szülés szempontjából.Kádról nem tudok,hogy lenne,labda van ha kéred.Általában fekve vajúdnak,az oxitocin, a gátmetszés szintén bevett szokás.Én ebből a szempontból örülök,hogy elköltöztem a városból,mert nem szívesen szültem volna ott.Az orvosok közt sincs egy sem,akiben nyugodt szívvel megbíznék.Illetve egy volt,de ő nem rég meghalt.
2014. aug. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon konzervatívak szülés terén. Kád nincs, sétálni engednek, illetve van labda is, amit vagy van kedvük elővenni vagy nincs. Beöntést adnak, és ha kell borotválnak. Én a beöntésnek örültem, nekem jól is esett a wczés és a zuhany, mivel a szülőszobán meg zuhany sincs, nemhogy kád. Oxitocint adnak, ha jófej a doki kevesebbet, ha nem jó fej és nagyon siet, akkor többet. Gatmetszés rutin, de van olyan orvos, aki ésszerű határok között támogatja és segíti a gaátvédelmet. Kitolni csak fekve, feltett és sokszor leszíjazott lábakkal lehet.

Én az ügyeletes dokival nem voltam megelégedve, bunkó volt, fájdalmasan vizsgált, ráadásul hülye is volt. A fogadott orvosommal abszolút meg voltam elégedve. Szülésznő sajnos ügyeletes volt, a fogadott nem tudott bejönni, hát túléltem, de elviseltem volna, ha kedvesebb és segítőkészebb. Az orvosok közül én többet is tudok, akinél akkor sem szülnék, ha fizetnének érte, pl az aznapi ügyeletes.

Homeopátiát támogatják egyébként.

A csecsemősök, ha kéred segítenek, de ha valaki nem szól, hogy gond van, akkor a sok munka miatt lehet, hogy elsiklanak egy rosszul mellre tett baba felett. De én nem panaszkodom rájuk, mert ha kértem segítséget, mindig kaptam. A szülészetes nővérekről pedig csak a legjobbakat tudom mondani.

2014. aug. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én februárban szültem Egerszegen. Kád az nincsen, én végig oxitocinra voltam kötve mert úgy indították a szülést. Ezért nagyobb részt feküdtem, de volt hogy kiültem a labdára. Gátmetszés is volt, bár az volt a legkisebb bajom. Dokival nagyon meg voltam elégedve, velem nagyon rendes volt, bár az igazság az hogy a férjem a kórházban dolgozik ez azért előny volt. Szülés előtt már bennt feküdtem sok orvos vizsgált, volt ami úgy fájt, hogy legszívesebben lerúgtam volna a fejét. Szülésznőt fogadtam, ő nagyon kedves volt sokat segített, megérte felfogadni. Már az nst-ket is ő csinálta, volt hogy munkaidején kívül jött be ezért. A csecsemősökről túl jó véleményem nincs, kértem sokszor segítséget, nem ment a szoptatás rendesen, talán egy segített végül a védőnőm jött be és mutatta meg hogy csináljam. Ha valamire kíváncsi vagy kérdezz nyugodtan.
2014. aug. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!