Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ikres anyukák, akik simán...

Ikres anyukák, akik simán szültek! Leirnátok, hogy milyen volt a szülés? Az első baba után rögtön jött a másik is?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy fájt az is,mint mikor az első bujt ki?Hány kilóval születtek a picik?Bocsi a sok kérdésért,csak szeretném tudni,hogy kb. mire számíthatok.Én is ikreket várok.30hetes vagyok.Császárosok "élményei"is érdekelnének.
2010. jan. 18. 11:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 40. héten burokrepesztéssel indították,mert hiába voltam egy hónapja kórházban "fenyegető koraszülés" miatt,mégsem akartak kibújni.Nagyon rövid szülésem volt,1 óra alatt megszülettek a lányok.A burokrepesztés után a doki benyúlt,és tartotta az első baba fejét amíg ki nem folyt a magzatvíz,nehogy kisodorja a köldökzsinórt.Nem volt kellemes.:)Gyorsan elindultak a tolófájások is,meglett az első baba,a tolófájások nem álltak le.Pici pihi volt,5 perc,de nem volt szabad sokat várni,úgyh gyorsan meglett a második is.A második már "járt úton" jött,sokkal könnyebben kicsusszant.:)A lányaim ahhoz képest,h ikrek,hatalmasnak születtek:az első 3300g és 52cm,a második 3100g és 54cm.:)Csodájukra jártak.Szerencsére tudtam szoptatni őket,csak anyatejesek voltak 6 hónapig-igény szerint szoptattam-és végül 3 éves korukig szoptak.:)

Ne félj a szüléstől, a második baba már gyerekjáték.:)Sok boldogságot az ikreidhez!

2010. jan. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok,azt kifelejtettem belőle,h szülés után nagyon fittnek éreztem magam,de amikor felkeltem,majdnem hanyatt estem a nagy pocak hiánya miatt.:DDD Fura volt,hirtelen rengeteg kiló leugrott róla,én 30kg-ot híztam a terhesség alatt.
2010. jan. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ,és gratulálok a picikhez.Tényleg jó nagy babák lettek ahoz képest,hogy ikrek.Az én babáim biztos nem lesznek ilyen nagyok.Most járunk az uh. szerint kb. 1 kilónál.Kicsit félek is,hogy nehogy túl picik legyenek,aztán inkubátorba kelljen lenniük sokáig.Meghogy nehogy hamarabb akarjanak kibújni.
2010. jan. 18. 11:47
 4/14 A kérdező kommentje:
Neked csak azzal indokolták a fenyegető koraszülést,merthogy ikrek?
2010. jan. 18. 11:48
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem,hanem a méhszáj szinte teljesen nyitva volt.Vizsgálni se mertek,nehogy beinduljon a szülés,és naponta két Mg infúziót kaptam.Amikor már zöld utat kaptak a babák,kiderült,h kár volt úgy aggódni,se vizsgálatra,se lépcsőzésre,se másra nem voltak hajlandók beindulni,végül a 40. héten kikönyörögtem az indítást,mert már egyszerűen nem bírtam.
2010. jan. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Értem.A lényeg,hogy jól alakultak a dolgok.Minden jót nektek.
2010. jan. 18. 12:36
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első baba után picit el vagy foglalva vele (megcsodálni, stb), addig hagynak pihenni, ha olyan a helyzet. Aztán már a normál fájások nem, csak a tolófájások ismétlődnek, szóval nem két szülés, hanem az első után 5-10 perccel plussz pár nyomás és kész.

Nekem 10 perc volt a kettő közt, ne volt nehéz.

Nekem 35. hétre 2,3 és 2,5 kg.

2010. jan. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ.Neked is be kellett feküdnöd hamarabb a kórházba?És neked a 30.hét körül nem mondták,hogy kb. mennyi a súlyuk?
2010. jan. 18. 13:31
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát a súlyukra közben már nem emlékszem, a gép mindig megfelelőnek ítélte őket, tehát a becsült kora nagyjából egyezett a valóssal, 1-2 hetet játszott vele csak a gép.

Nem kellett befeküdni, ha nincs gond, akkor nem kell.

2010. jan. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem a 35.héten születtek a lányaim. Toxémia miatt indították. 4óra volt összesen. Az első "könnyen" ment. Rá 4percre született a másik, de sokkal nehezebben ment. A jobb keze a feje mellett volt és csak úgy sikerült kibújnia, hogy a doki a hasamba könyökölt. Nem volt kellemes. Ráadásul fájásaim is alig voltak.

Az első 2460gr 50cm

a második 2440gr és 53cm

2010. jan. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!