Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha elfolyik a magzatvíz akkor...

Ha elfolyik a magzatvíz akkor még van arra idő hogy lezuhanyozzak és leborotváljam magam?

Figyelt kérdés
2014. szept. 15. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy még le lehet zuhanyozni előtte , aborotválás szerintem ha gyorsan megvan akkor neki kezdhetsz.
2014. szept. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább vigyél be magaddal borotvát

és majd vizsgálat után a szülőszobán borotválkozz.

2014. szept. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a fájásoktól függ. Nekem elfolyt a víz, de nem voltak, így beiktattam indulás előtt a zuhanyt meg a borotválást is. Ha rögtön sűrű fájásaim lettek volna, akkor nem biztos.
2014. szept. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha elfolyt, van két óra beérni a kórházba. Szóval számold le ebből az utat, a maradék időben lehet pcsölni.

Nekem belefért, a kórház kb 40 perc volt.

2014. szept. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én még gyorsan hajat is mostam :) De nekem nem voltak rögtön fájásaim. Szerintem ha te is így jársz, nyugodtan lehet. Persze ha nincs túl messze a kórház, mert ilyenkor azért 1,5 órán belül jobb beérni, azt hiszem a fertőzésveszély miatt..
2014. szept. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mifelénk a védőnő és a kórházban a felkészítőn is azt mondta a szülésznő, hogy ha elfolyt a magzatvíz le kell feküdni és úgy kell várni a mentőt (mert azzal menjünk, ilyen esetben főleg), mert ugye a víz előre juttathatja a köldökzsinórt, így rátekeredhet a baba nyakára.
2014. szept. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondták, ha elfolyik a magzatvíz és tiszta, akkor van egy óránk elindulni (5 percre van a kórház), így bőven belefér egy zuhany, borotválkozás. Ha mekóniumos a magzatvíz, akkor induljunk azonnal, ha pedig véreznék, akkor mentőt kell hívni azonnal.
2014. szept. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 36. héten váratlanul folyt el. Tudtam, hogy az volt, mert elöntött, amikor a kanapéról felálltam. Én felhívtam a kórházat, azt mondták, hogy nyugodtan zuhanyozzak le, készüljek össze. Ha nincs fájás, nem kell sietni. Kérdeztem a mentőt is, azt mondták, hogy ehhez nem kell mentő, taxi vagy saját kocsi is jó lesz. Hát szépen egy óra alatt összeszedtem magam. Hívtunk taxit. A taxiban jöttek az első fájások, de nagyon lazák voltak, alig éreztem és több, mint 20 percenként jöttek. Amikor beértünk a kórházba, közölték, hogy majdnem teljesen zárt vagyok. C 2000 vagy C2100 lehet a méhszáj és azt is mondták, hogy ma még nem lesz meg a baba. Ez este 7 óra volt. Egész éjjel vajúdtam, másnap délelőtt született a fiam. Szóval, ha elfolyik a magzatvíz, mindenkinek a kórházban a helye, de ez nem azt jelenti, hogy 1-2 órán belül szülni is fog. Én nem borotváltam magam, bunkó volt a nővérke, szóvá is tette, de akkor pont nem érdekelt, hogy mit mond. Most már tuti borotválkoznék előtte.
2014. szept. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!