Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek van összefüggés a...

Szerintetek van összefüggés a szülés körülményei és a baba jövőbeli sorsa között?

Figyelt kérdés

Igaz-e, hogy a szülés során átélt élmények meghatározóak a baba személyiségére, az élete ennek függvényében alakul, számít, hogy akkor milyen hatások érték?

Nem mindegy hogyan születünk?


3 gyermekemet kórházban, mesterséges körülmények között szültem, mindig volt nem kívánt beavatkozás, az események menete sosem volt az én kezemben. Egyik sem volt könnyű szülés, elsőnél vákum, másodiknál túlhordás miatt indítottak, harmadik indított és még komplikáció és fertőzés is volt.Sosem dönthettem, az orvos döntött néha jól, néha rosszul, pedig így utólag tudom, ha a saját ösztöneimben bízva nyugodtan szülhettem volna, minden másképp alakulhatott volna. Sokat olvastam az otthonszülésről, hát nálunk ennek nincs meg még minden feltétele, inkább külföldön, de engem nagyon-nagyon bánt és nem hagy nyugodni ez a Magyarországon elterjedt erőszakos orvosi irányítással feleslegesen sok mesterséges beavatkozással levezényelt szülésmenet, nekem rossz emlékeim maradtak róla, és nem tudom gyermekeimben mi zajlott le életük első percei előtt, alatt.

Lehet, hogy a középső azért olyan dacos, erős akaratú, mindennel szembeszálló, mert neki kierőszakolták a születését, elindították, amikor még nem kellett volna?

Lehet, hogy a legkisebbem azért olyan indokolatlanul is anyás, mert a fertőzés miatt hetekig a koraszülöttön volt, élete első napjait nélkülem töltötte, és az első hetekben csak 3 óránként látogathattam. (A fertőzés egyébként egyértelműen orvosi mulasztás miatt volt!)

Lehet, hogy a legnagyobbam azért olyan szétszórt, elvarázsolt, mert egy elakadó, nehéz szülés után jött a világra?

És még folytathatnám. Van kedvetek erről a témáról véleményt cserélni?

Ti mit éltetek át, milyen tapasztalataitok vannak, mi a véleményetek?

Ja és volt-e valakinek "ideális" szülése?



2014. szept. 16. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
A gyerek személyisége és a szülés módja között szerintem semmilyen kapcsolat nincs. Én örültem neki, hogy kórházban szültem, tudtam, hogy biztonságban voltam. Inkább abba gondolj bele, hogy ha régen szültél volna, most lehet egyetlen gyereked sem lenne. Engem egy hajszál választott el a császártól, nagyom féltem tőle de tudtam, hogy ha kell akkor kell. Nekem a kórházban töltött három nap volt szörnyű, legszívesebben már az első nap haza jöttem volna, de sajnos ez itthon nem megoldható. Szerintem mindenki háborítatlan és gyors szülést szeretne, de az élet nem ilyen, örülj annak, hogy van 3 egészséges gyereked és ne azon rágódj ami már elmúlt. Én csak reménykedem benne, hogy a második szülésem gyorsabb és könnyebb lesz. :D
2014. szept. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ilyen összefüggés.

A fiam születése nekem ideális volt, gyors vajúdás este 7-től éjfélig sétáltam a folyosón és nevetgéltem a szobatársammal. Éjféltől már nem volt olyan vicces, de fél3-ra megszültem, annyira nem fájt rosszabbra számítottam. Gyors könnyű szülés volt elsőre.

2014. szept. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, ilyen szinten, mint amiről beszélsz, nincs összefüggés.

Az "anyás" gyermekedhez tudnék pont tökéletes ellenpéldát mondani, engem a kis súlyom miatt pár órásan átvittek másik kórházba, anyut meg csak egy hét múlva hozták, és még utána is 2 hétig csak szoptatáshoz kapott meg. Sose voltam anyás, bújós, mai napig felemlegeti, hogy én mindig kibújok az ölelésből, sose ültem az ölébe meg ilyenek. Sohase tudtuk megérteni egymást, alapvető dolgokban sem. Ő ezzel az elszakítással magyarázza a dolgot. (szerintem meg semmi köze hozzá, egyszerűen az az oka a dolognak, hogy nagyon az ő természetét örököltem: ha a fejembe veszek valamit, akkor annak úgy kell lennie, képtelen vagyok kompromisszumot kötni)


Az orvos döntött jól vagy rosszul? Az orvos a saját tudása és tapasztalata alapján az adott helyzetben mérlegelve döntött. Lehet, hogy ha másként dönt se történik semmi, és egészséges gyereked születik, meg az is lehet, hogy hetente vihetnél virágot a sírjára. Inkább örülj annak, hogy van 3 szép, egészséges gyereked, mert ez a lényeg, és ne hívd ki magad ellen a sorsot.

Ilyen előzmények után meg amúgy is sanszos, hogy senki se vállalná, hogy otthon vezesse le a szülésedet.


JA még egy dolog a szülés körülményei és a személyiség alakulása témához. Mivel magyarázod, hogy az ikrek, akik azonos körülmények között születnek, gyakran teljesen különböző személyiségűek?

2014. szept. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem látok összefüggést. Nekem is három gyerekem van. Nehéz szüléseim voltak, a harmadik baba császárral született.

A legidősebb hosszú vajúdás után született, nyakára tekeredett köldökzsinórral. Végig oxitocint kaptam. A szülésznő szerint kis harcos volt, nagyon segített. Ma is akaratos, cserfes, talpraesett kislány.

A középső születésénél majdnem pont ugyan ez volt a helyzet. Dacos, akaratos, nagyon önálló, viszont nagyon szeretetéhes. Én inkább azt mondanám, hogy a meglévő (szerintem veleszületett) személyiségjegyeit a "középső gyerek" státusza befolyásolja.

A kicsi császárral született, de még nem ment ki az érzéstelenítő a lábamból, már velem volt. Anyás, akaratos, és nagyon tud szeretni, bújni, ami a többiekre nem annyira jellemző. Imádni való kis csibész.

Az én véleményem szerint minden baba rendelkezik már születésekor egyfajta személyiséggel. Nyilván a születés az első élmény, de utána annyi sok impulzus éri ezt a fejletlen idegrendszerrel rendelkező kis lényt, hogy őszintén kétlem, hogy a születés módja ennyire meghatározó lenne.

2014. szept. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Drk91 válasza:

hát, kövezzetek meg érte, de szerintem van összefüggés. Nekem egyszer egy bölcs ember, akitől rengeteget tanultam, azt mondta, hogy aki császárral születik, az igazából élete során többször kerül olyan szituációba, amikor küzdeni kell.

Nekem nincs gyerkőcöm, de én császármetszéssel születtünk annak idején. Anyummal nem olyan szoros a kapcsolat (mint pl ahogy egy rendes anya-lánya kapcs. lehetne), meg amikor dönteni kell, lezárni valamit, az nagyon nehezen megy, bizonytalan vagyok. Rengeteg olyan szituációba keveredtem eddig, amit egyszerűbben is történhetett volna, de nekem mégis a küzdelmesebb út jutott..

Jó, persze ez nevelés meg minden más egyéb kérdése is, de szerintem azért ez is belejátszik, a születés körülménye. Nyilván nem mindenki van ezen a véleményen mint a kérdező és én, de ez nem jelenti azt hogy ez rossz is :) rem tudtam segíteni.

2016. aug. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!