Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után hüvelyfal előbolto...

Szülés után hüvelyfal előboltosulás. Nektek is van ilyen tapasztalatotok? Mi várhat rám?

Figyelt kérdés
Doki azt mondta nincs nagy gond, ha már nem akarok szülni meg lehet műteni. A babám 10 hónapos, de ennek még nem olvastam utána csak most és jövőre szeretnénk még egy babát. Szóval amit olvastam nem volt túl szívderítő, de szerepelt benne hüvelybe tehető eszköz ami visszanyomja a sérvet és estére kell kivenni. Viszont nem találtam, hogy a további szülésre hogyan hathat a sérv. Nekem végbél sérvem van és kakiláskor helyre kell rakni. A doki erről is tud, de hogy ezt a következő szülésig is lehetne valahogy kezelni, illetve addig mi vár rám arról nem szólt.

2014. okt. 2. 23:31
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Intim torna sokat segíthet, nekem rendbe tette a hólyagsérvemet, bár az nem volt ennyire súlyos. Lehet a Te esetedben érdemes lenne ilyen tanfolyamot elvégezni (Kriston Intim Torna).
2014. okt. 3. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt a problémám, intim torna 6! hét alatt rendbe tette. (az aranyeremet is, bár tudom, h ez nem végbélsérv)
2014. okt. 3. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is végbélsérvem lett, az orvosom szerint nincs gond, szerintem ugyan annyi kb. mint nálad is, de nekem is ezeket mondták rá, meg hogy jöhet a kistesó. Vagy romlik, vagy nem, de szülések előtt nem javasolják a műtétet, mert akkor újra szétmegy a szövet úgyis.
2014. okt. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen a torna jó lenne, de csak otthon tudom végezni, mert itt vidéken nincs semmi és én nem vezetek. Örülök, hogy gyerekdoki van, a kismamajogás oktató már elmenekült, pedig ő tartott gáttornát, egyben szülésznő is volt és igy sokat kérdezgethettük. Szóval azt lenne jó tudni, hogy a tornát hányszor kellene végezni naponta és mennyire gond ha a dudort nem rakom elötte mindig helyre, mert hát egy kisbaba mellett állandóan bemosakodni és magamba nyulkálni nem lehet. Ezért is érdekelt volna a hüvelybe reggel betehető pesszáriumszerűség, illetve hogy ez mennyire maradna stabil, ha pl napközben is hirtelen jönne a kaki inger...
2014. okt. 3. 13:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Intim tornát végezheted otthon is. Én könyvből tanultam meg, de létezik DVD is. Minden reggelre és estére van egy gyakorlatsor. A tanfolyam annyiból jobb, hogy ott szakképzett oktatók vannak, akik egyrészt válaszolnak minden kérdésre, másrészt személyre szabottabb gyakorlatokat tudnak javasolni. Sajnos erről az eszközről még nem hallottam, így nem is tudok róla semmit.
2014. okt. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Nálunk 4 x 9 összeszorítás volt csak a gyakorlatsor, ez nem kevés egyszerre?
2014. okt. 3. 14:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Ajánlom, hogy vedd meg a könyvet vagy a dvd-t. Le van benne részletesen írva, hogy pontosan melyik izmot szorítsd mennyi ideig hányszor, meg hogy hogy kell megérezni, hogy mit kell szorítani. Nem csak egyféle gyakorlat van, ahogy nem csak egy izomról van szó.
2014. okt. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok. könyv fent van scribd-en. (kriston)
2014. okt. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!