Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek az első szülése császár...

Akinek az első szülése császárral végződött és a másodiknál már önként döntött a császár mellett, hogy érzi: jól döntött vagy sem?

Figyelt kérdés
Én nagy dilemmában vagyok most. 3,5 éve született meg a kislányunk. 10 órát vajúdtam vele, az a része szörnyű volt, voltak rendes tolófájásaim is kb. egy órán át, és aztán mivel nem találták a szívhangot ezért sürgősségi császár lett a vége. Gyógytornára is jártunk az oxigénhiányos állapot miatt egy évig, de ma már minden rendben. Engem nem viselt meg a tény, hogy császárral szültem, igazából az orvosomat jobban megrázta...mondta hogy ő soha nem gondolta volna, hogy nekem nem sikerül megszülni (én se). Most ismét babát várok, és egyre gyakrabban gondolok arra, hogy mindannyian akkor járnánk a legjobban ha eleve kérni fogom a császárt. Egyrészt nem szeretném átélni még egyszer azt a kínt amit az első szülésemkor , másrészt ha már van rajtam egy helyen vágás akkor elég az, nem kell hogy még gátat is vágjanak...Tudom hogy nehezebb lesz a császárból felépülni, főleg hogy még van egy másik gyerekem is. Nálatok hogy volt, döntött valaki így mint én szeretnék?
2014. okt. 8. 21:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
Nálatok Magyarországon lehet választani?Nálunk Szlovákiában ha az első császár akkor automatikusan a többi is az,én már a harmadikra készülök.
2014. okt. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha lehet választani akkor szerintem a császárt válaszd.
2014. okt. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még nem kérdeztem meg a dokimat, szeretnék fogadott orvost és szerintem simán lehet választani, főleg ha az első így alakult...bár ebben is segíthetnétek, hogy jól gondolom-e...

2014. okt. 8. 21:35
 4/15 anonim ***** válasza:

szia,igen általában hajlanak az orvosok a köv. császárra(legalábbis a legtöbb),inkább a császár utáni sima szüléshez kell keresgélni.

Én utóbbi csoportba tartozom,tőlem kb. 5ször kérdezte meg az ügyeletes doki,mikor megérkeztem fájásokkal,hogy ne hívja-e inkább a műtőt,és akkor legyünk túl rajta mihamarabb..Végül nem műtő lett,hanem hajnalban a saját dokimat hívta,h vezesse le a szülést:)

Szóval ilyen szempontból szerintem nem lesz nehéz dolgod.

Egyébként meg akárhogy döntesz, a gyerek a lényeg a végén,nem az,hogy hogyan született..

(én az érzéstelenítés miatt nem akartam újabb császárt,azt a kínt soha nem szeretném újra átélni,amilyen fejgörcsöt okozott..)

2014. okt. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

nekem is 3,5 eves a lányom, 9 ora vajudas utan kiderült h homloktartasban van, nem jöttek a tolofajasok, csaszar lett...most sima szülésre készülök...a csaszar utani 5 napos embertelen fejfajas helyett inkább pár nap fajdalom "ott"...

37 hkm

2014. okt. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
37 hetes kismama,sok sikert hozzá!ezek szerint nem vagyok csodabogár,hogy a fejfájás miatt nem akartam újabb császárt:D
2014. okt. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
30 óra vajúdás után lett császár, és most megint arra készülök, hogy hüvelyi úton szülhessek, mert soha többet császár, inkább még egyszer ennyi vajúdás, pedig volt halálfélelmem rendesen, brutálisan fájt, de meg sem közelíti, amit lelkileg a császár nekem okozott. Nekem is az a tapasztalatom, hogy császár után a dokik simán hajlanak a köv. császárra, ha téged ez megnyugtat, akkor nem kell aggódnod, sima lesz az út. Én nem választanám, de mások vagyunk.
2014. okt. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem kb 1 nap vajúdás után lett az első császár, nem akart kijönni a babó... mint kiderült a nyakán volt a köldökzsinór és egyébként is iszonyú nagy baba volt. Örülök, hogy így alakult, ki tudja mi lett volna császár nélkül...már hulla fáradt voltam ,semmi erőm nem volt, ki sem tudtam volna nyomni. De így lett egy EGÉSZSÉGES GYEREKEM. A másodiknál én kértem a császárt! Nem kockáztattam a baba egészségét és inkább elszenvedtem még egyszer a császáros nyűgöket(ami csupán pár napig tart, ellentétben, ha beteg a gyereked...) Azóta már szültem ikreket szintén császárral. Jól döntöttem, nem bántam meg!
2014. okt. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első sürgősségi császárral született. 7,5 óra vajúdás után leesett a szívhangja, és nem is illeszkedett be a szülőcsatornába, tágulni sem tudtam. Most felajánlotta az orvos(nem fogadott), ha az eslővel így jártam, szeretnék-e programozott császárt, és igent mondtam. Ma fekszem be, holnap délelőtt lesz a műtét, persze ha addig nem indul be magától a szülés. 40+ 6 napos vagyok.
2014. okt. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"A másodiknál én kértem a császárt! Nem kockáztattam a baba egészségét és inkább elszenvedtem még egyszer a császáros nyűgöket(ami csupán pár napig tart, ellentétben, ha beteg a gyereked...)"


Megértem, hogy ha valaki másodszor is császárt választ, de azért ez elég erős, hogy ha nem teszed, akkor beteg lesz. Ez egyáltalán nem igaz. Ha az orvosod sugallta ezt, akkor félrevezetett. A tények azt mutatják, hogy a császár utáni hüvelyi szülés kevesebb és kisebb komplikációkkal jár, mint egy második, vagy sokadik császár. Természetesen van, amikor a császárra szükség van, mert életet ment, de ezt így előre kijelenti, hogy vagy császár vagy kockáztatod, hogy beteg lesz, egyszerűen nem igaz.

2014. okt. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!