Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek az első szülése császár...

Akinek az első szülése császárral végződött és a másodiknál már önként döntött a császár mellett, hogy érzi: jól döntött vagy sem?

Figyelt kérdés
Én nagy dilemmában vagyok most. 3,5 éve született meg a kislányunk. 10 órát vajúdtam vele, az a része szörnyű volt, voltak rendes tolófájásaim is kb. egy órán át, és aztán mivel nem találták a szívhangot ezért sürgősségi császár lett a vége. Gyógytornára is jártunk az oxigénhiányos állapot miatt egy évig, de ma már minden rendben. Engem nem viselt meg a tény, hogy császárral szültem, igazából az orvosomat jobban megrázta...mondta hogy ő soha nem gondolta volna, hogy nekem nem sikerül megszülni (én se). Most ismét babát várok, és egyre gyakrabban gondolok arra, hogy mindannyian akkor járnánk a legjobban ha eleve kérni fogom a császárt. Egyrészt nem szeretném átélni még egyszer azt a kínt amit az első szülésemkor , másrészt ha már van rajtam egy helyen vágás akkor elég az, nem kell hogy még gátat is vágjanak...Tudom hogy nehezebb lesz a császárból felépülni, főleg hogy még van egy másik gyerekem is. Nálatok hogy volt, döntött valaki így mint én szeretnék?
2014. okt. 8. 21:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Off.

Ezt a fejfajas dolgot annyiszor olvastam itt, pedig olyan konnyen elkerulheto. Nektek senki nem mondta? Annyi csak, h, a fejedet ne emelgesd, ill. Nagyon sok vizet igyal utana. Nekem egyszer sem volt fejgorcsom, pedig volt mar minden. Csaszar is, lumbalas is.

On.

En mindenkepp a csaszar mellett dontenek.

2014. okt. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

off: anesztes rokonom van,elég sok mindent elmondott(24órát feküdhettem,nem emelgettem/mozgattam a fejem,sok vizet és koffeineset ittam),meg mellé kaptam fájdalomcsillapítót is..Így is olyan volt a fejgörcs,amit a legrosszabb ellenségemnek se kívánnék..azért ebben van hajlam is..pedig azt hiszem,hogy nem vagyok egy hp.,mivel a második mféle fájdalomcsillapítás nélkül született,és "smafu"volt a császár utáni állapothoz képest.

Azzal viszont én sem értek egyet,hogy a sima szüléssel a gyermekem egészségét kockáztattam volna...

Dokimmal alaposan átbeszéltük,ő is és én is azt mondtam,hogy a legminimálisabb normáltól való eltérésnél műtő, AZONNAL,de nem volt rá szükség...Én már túl vagyok rajta,és hidd el,újra így döntenék..

Csak azért írtam le ezt,amiért korábban is írta valaki,hogy ne fél(sok esetben minden valós alapot mellőző) infokat írjunk..egyébként a hegszétválás veszélye miatt szeretnek újra műteni,aminek semmi köze a gyerek egészségességéhez.


Szóval természetesen ez mindenkinek maga döntése,szerintem nincs jó vagy rossz,egyéni esetek vannak...de ne jelentse már ki senki,hogy aki császár után simán akar szülni az felelőtlen..

2014. okt. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aki azt írta, hogy inkább császár, mint hogy beteg gyereke legyen, az arra gondolt, hogy az oxigénhiányos állapot miatt lehet beteg gyereke.

Egyértelműen császár.

2014. okt. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat!


A fejgörcs tényleg nagyon rossz lehet, szerencsére engem elkerült. Persze nem biztos, hogy másodjára is megúszom.

Nekem van olyan barátnőm aki első császár után simán szült , és van olyan aki meg se próbálta. A gyerekek köszönik, jól vannak mindkét esetben :-)

Az első szülésem után még egyértelműnek tartottam hogy a másodikat megpróbálom simán megszülni, de most már változott a véleményem. Azért még van pár hónap hátra, szóval még mindig változhat.

2014. okt. 9. 21:11
 15/15 anonim ***** válasza:
Én most pont ebben a dilemmában voltam. Nekem már csak 4 hetem van hátra, de az első babánál kiderült, hogy genetikailag képtelen vagyok egy 3 kilónál nagyobb babát megszülni, ezért nem indult el a kis babócám akkor többszöri oxitocinos terhelés után sem. Az utána következő inszeminációk során további dolgok derültek ki, extra zárt a méhszájam, ezért nem fogok tágulni, ha kefe kefét eszik is. Most már kb. 10 hete veszélyeztetett terhes vagyok, mert 26 hetesen 1 cm-re rövidült a méhnyak, de a méhszájnak esze ágában sem volt tágulni. Szóval nekem azt mondta a doki, hogy nem gátolja meg, hogy természetes úton szüljek, de nem javasolja a baba egészsége miatt. Nálunk adódhat gond a természetes szülésből. A császár utáni természetes szülést követő belső varrat betapintásos vizsgálata, ami altatásban célszerű, az sem dobott fel...És ez kötelező minden esetben, enélkül haza sem engednek. Szóval nálam bonyi a helyzet, ezért nagy valószínűséggel a császár lesz. Ha egyébként nincs semmi oka a császárnak, akkor elgondolkodnék a természetes szülésen.
2014. okt. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!