Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A borotválás, hogy zajlik...

A borotválás, hogy zajlik pontosan a szülés előtt? Hogy kell feküdni stb?

Figyelt kérdés
2014. okt. 12. 14:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én pont előző este borotváltam magamnak, de a szülésznő így is "igazított" rajta, gondolom maradtak kósza szálak. Sima, noname eldobható borotvával csinálta. Ott bontotta ki előttem, semmi gáz nem volt vele.
2014. okt. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Akkor én most közbekérdeznék, mert sok rutinos kismamát olvastam itt hozzászólni! :) Szóval ezt az otthon borotválást hogy oldjátok/oldottátok meg? Én a múltkor szerettem volna a nőgyógyász előtt rendbe hozni magam, de bruttó 20 perc kudarcos kísérletezés után bekeményedett hassal és hullafáradtan feladtam a küzdelmet. (Most nőtt meg a hasam annyira, hogy gyakorlatilag semmit nem látok.)
2014. okt. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

"Van még olyan nő aki nem borotválja? Hát nekem ez kicsit fura! El sem tudnám magam képzelni szőrösen... "


Nagy pocakkal, kismamaként elve másképp mennek a dolgok, de azért szólok, hogy az utóbbi években a kopi puni kezd kimenni a divatból.

2014. okt. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem minden kórházban csinálják. Igazából a gátmetszés miatt tartják szükségesnek. Engem pont a kitolás előtt borotváltak le, nem is éreztem, nem is érdekelt, előtte megkérdezték, hogy leborotválhatnak-e. A szülésznő csinálja. Már fent feküdtem a szülőágyon a lábaim a kengyelben voltak, és koncentráltam a légzésre, akkor már nem vettem észre kik vannak körülöttem, csak a babára koncentráltam.
2014. okt. 13. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Tenyleg nehéz nagy pocakkal borotvalkozni de. Mivel évek óta csinálom, es folyamatosan 2-3 naponta ahogy nőtt a hasam hozzászoktam. Az utolsó 2 hónapban, csak megszokásból, tapintással csináltam. Máshogy nem lehet :D amugy mostanában en sem vagyok oda azert hogy 3 naponta full puci legyek... Terhesen is csak azert mert sokat jártam vizsgálatra stb. Meg tudtam hogyha jobban megnő akkor nehezebb lesz leszednem :D hála istennek ugy bele jöttem, hogy szules előtti napon borotváltam. A Szülésznőnek nem is kellett hozza nyúlnia :)

2014. okt. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nálunk egyáltalán nem kötelező a borotválás sima szülésnél, megkérdezi a szülésznő. Császárnál is csak a vágás helyét borotválják. Különben úgy zajlott, hogy a szülésznő egy lavor vízzel és egy borotvával jött és leborotválta, hanyatt fekve, de nekem császár volt, szóval csak egy csíkot.
2014. okt. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nekem a terhesség vége felé a férjem segített, úgyhogy megoldottam előtte nap otthon, ott a szülésznő mikor bementem a gátnál egy vadi új borotvával húzott kettőt, majd ki is dobta, ezzel semmi baj nincs, fontos a gátmetszés és a varrás miatt, hogy biztosan semmi baci ne kerüljön a szervezetedbe. :) Bár szerintem még mindig jobb, ha csak igazítani kell. :)
2014. okt. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
32.hetes kismama vagyok,mindig is borotválkoztam a terhesség előtt is,és alatt is.mióta nől a pocak azóta nehézkesebb mér nem látom .....de igyekszem leborotválni rendszerességel.
2014. okt. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!